Horoskopi ditor, e hënë 9 shtator 2019

Dashi

Do të ndiheni të gëzuar dhe tepër bujarë sot. Dita do ju kalojë duke ndihmuar të tjerët ose duke u marrë me projekte që i kishit lënë pas dore. Është një kohë e mirë për tu marrë me sfida. Mos hezitoni të ndihmoni dikë që ka nevojë për ju.

Demi

Bëni një përpjekje që të kontaktoni dikë që ju mungon. Edhe nëse mund të duket sikur do lëndoheni, provojeni një herë. Merreni në celular, shkruajini një letër ose dërgojini një email. Lëreni atë të kuptojë që ju mungon. Ti shprehni ndjenjat është më mirë se ti fshihni.

Binjakët

Sot mund të jetë një ditë e mirë për të arsyetuar dhe gjykuar. Nxirrni projektet e papërfunduara dhe punoni me to. Merruni me problemet që ju janë shfaqur së fundmi duke u përballur drejtpërdrejt. Shfrytëzoni energjinë e kësaj dite duke menduar si ti bëni gjërat në mënyrë efikase. Jini të sigurtë që mund të arrini cdo gjë.

Gaforrja

Ushqeni mendjen tuaj. Energjia e ditës së sotme ju mbështet shumë, prandaj punoni për të mësuar dicka për të cilën jeni të interesar. Sfidoni veten duke lexuar dicka ose duke shkuar në një kurs. Ka shumë gjëra që ju pëlqejnë, prandaj zgjidhni njërën dhe mësoni më shumë rreth saj.

Luani

Ju jeni më socialë se zakonisht sot. Kjo mund të jetë dicka e mirë që do ju bëjë të punoni me qejf. Shikoni nëse dikush ka nevojë për dicka dhe ndihmojeni. Përdorni pushimet për të qenë pranë të tjerëve. Ndërsa mbrëmjen shijojeni me partnerin/partneren ose me miqtë.

Virgjëresha

Mos u surprizoni nëse i merrni gjërat më ngadalë se zakonisht. Jo cdo ditë fillon me energji. Merri gjërat me qetësi. Nëse keni dicka që duhet përfunduar me nxitim, gjeni një rrugë të shkurtër. Nëse e shtyni veten për të bërë dicka me detyrim, nuk do jetë aspak produktive.

Peshorja

Sot do të jeni të zhytur në mendime. Është një nga ato ditët kur ëndërroni edhe gjatë ditës. Kjo mund të jetë gjë e mirë pasi mund t’ju lindin ide shumë të mira, të cilat mund ti vini në zbatim në ditët në vijim.

Akrepi

Biseda me njerëzit e dashur mund të jetë tërheqëse për ju më shumë se cdo ditë tjetër. Ndoshta duhet të frenoni këtë dëshirë pasi mund të ketë gjëra të tjera që kanë nevojë për vëmendjen tuaj. Nëse jeni në shtëpi, mos e shpenzoi të gjithë kohën në telefon. Mendoni të përfundoni disa punë më parë. Socializimi do të jetë shumë më i këndshëm kur të mos keni ndjenjën e përgjegjësisë për punët e papërfunduara.

Shigjetari

Do e nisni ditën me shumë pozitivitet. Do i përballni me vetëbesim sfidat që do ju shfaqen gjatë ditës. Merrni kohën që ju duhet për të shijuar takime me të tjerët. Nëse keni takime pune në axhendë, bëjini sa më parë pasi do ia dilni me sukses.

Bricjapi

Mund të ndiheni sikur po bëni dicka ndryshe sot. Cdo njeri ka nevojë të dalë nga monotonia, prandaj sot është momenti i duhur për të provuar dicka të re. Nëse është dita juaj e pushimit, kalojeni ditën duke shëtitur. Mund të jetë ide e mirë të bëni blerje ose të shihni një film.

Ujori

Filloni ditën tuaj duke shkruajtur dicka. Kjo do ju japë mundësinë që të komunikoni me veten tuaj. Gjërat që duhet të bëni, ndoshta idetë për punët e papërfunduara, mund të shfaqen duke shkruajtur. Edhe pse fillimi mund të jetë i vështirë, mos u dorëzoni. Fjalët vijnë nëse i jepni një mundësi.

Peshqit

Ju mund ta keni të vështirë që të zgjidhni një drejtim. Shprehni idetë tuaja dhe mos lejoni që të bllokoheni nga emocionet. Mund të përfitoni shumë nëse qëndroni të qetë dhe largoni ndjenjat negative.Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet