×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Horoskopi ditor, e hënë 9 dhjetor 2019

Dashi

Sot imagjinata juaj, ëndrrat dhe fantazitë do t’u ofrojë njerëzve të tjerë shumë lumturi. Ju keni qenë për një kohë në një mjegull të trashë në lidhje më ndjenjat që keni pasur për dikë. Por bisedimi me një shok të ngushtë do ju bëj të hiqni çdo ndjenjë konfuze që keni në kokën tuaj. Plus, ka të ngjarë të zbuloni fakte që nuk i keni ditur më parë. Në fund të ditës do të dini se çfarë t’i thoni personit që ju ka bërë kaq konfuz.

Demi

Jeta juaj ka qenë një seri kompromisesh dhe bisedimesh, ku secila prej tre ka forcuar lidhjet tuaja me miqtë, familjen dhe partnerët. Por jo të gjithë mendojnë se kompromiset pasurojnë jetën e tyre, siç do t’i shihni edhe sot shumë qartë. Dikush me një egoizëm të errët, hyn në jetën tuaj. Ai nuk do jetë në gjendje të shohë këndvështrimin tuaj. Sipas mendimit të tij vetëm ai është në rrugë të drejtë dhe ju duhet të dilni para rrugës së tij dhe t’i jepni një goditje të fortë.

Binjakët

Ditën e sotme do filloni të ngadalësoheni pak, gjë që është edhe pozitive, por edhe negative. Nga njëra anë, kjo gjë do t’ju japë një shans për të marrë parë disa gjëra shumë interesante që nuk i keni kushtuar rëndësi më parë. Por nga ana tjetër, kjo pauzë do t’ju bëjë të prisni më gjatë të realizoni ndryshimet për të cilat keni ëndërruar. Vini në punë energjinë tuaj dhe tregohuni më të durueshëm. Jini të sigurt se do të merrni atë që meritoni sa më shpejt.

Gaforrja

Kjo ditë mund të kërkojë shumë organizim, kështu që bëjini vetes një favor dhe fillojeni atë me një vlerësim të plotë të asaj që duhet të bëhet dhe se si do të vazhdoni ta bëni. Bërja e një plani nuk duhet domosdoshmërisht të shkatërrojë çdo shans spontaniteti, thjesht krijon një hartë të bukur rrugore që ju duhet të ndiqni. Konsumoni gjithë atë energji të mirë që ju karakterizon dhe mos përfshini shumë ambiciozë në planet tuaja.

Luani

Bujaria juaj është në kundërshtim me portofolin tuaj, prandaj mund të jetë koha për t’u bërë krijues me një ide dhurate. Duhet të mendoni se çfarë mund të bëni për dikë dhe jo së çfarë mund t’i jepni. Idetë e reja duhet të shfaqen në kokën tuaj deri në fund të ditës, kështu që mos u nxitoni. Shprehni ndjenjat tuaja në një poezi dhe krijoni një kartë që përmban emocione më të vërteta.

Virgjëresha

Do keni një dozë të madhe energjie sot. Në një turmë, do të jeni në gjendje të tërheqni njerëz rreth vetes me mënyrat tuaja mbështetëse. Njerëzit do të ndjehen veçanërisht të sigurt përreth jush dhe do të jenë të gatshëm të japin informacione mjaft të vlefshme. Kjo nuk është një ditë për të përdorur hijeshitë tuaja për të marrë diçka nga dikush. Përkundrazi, është një ditë të jesh vetvetja dhe t’i lejosh njerëzit të hapen kur duan dhe si dëshirojnë.

Peshorja

Ju keni gërvishtur vetëm sipërfaqen në një përpjekje të re. Vazhdoni të gërmoni sot dhe mund të zbuloni plot gjëra të bukura. Aktrimi në këtë moment është i rëndësishëm, energjia spontane do të ushqejë ide të reja dhe do të inkurajojë gjithçka për të vazhduar në drejtimin e duhur. Nëse keni qenë në pritje të një dite për të bërë para, është sot. Ju madje mund edhe të emocionoheni pa problem.

Akrepi

Të interesuarit për jetën e të famshmëve është e këndshme për disa njerëz, por sot duhet të fikni TV, të mbyllni revistat dhe të gjeni diçka për të eksploruar.  Ndershmëria dhe realiteti janë interesante për ju, kështu që kjo do të jetë një ditë e mirë për të bërë një shëtitje rreth lagjes tuaj dhe të tërheqësh vëmendjen e të gjithëve. Duke parë poezinë dhe bukurinë e njerëzve mesatarë që thjesht jetojnë jetën e tyre do t’ju frymëzojë ndërsa jetoni tuajat.

Shigjetari

Nëse me të vërtetë dëshironi të keni vëmendjen e një personi që keni kohë që e vëzhgoni duhet të prisni derisa jeta e tyre të qetësohet, ose të filloni bëni lëvizjen e parë dhe t’i tregoni se dëshironi që ata të të kushtojnë pak kohë. Por bëni kujdes sepse kjo nuk mund të jetë koha më e mirë për të filluar diçka të re.

Bricjapi

Përpiquni t’i krijoni pak paqe jetës suaj ditën e sotme. Çdo largësi sociale dhe zgjedhja e një vendi të qetë mund t’ju ndihmojë shumë t’i keni gjërat e qarta. Shmangni vendet e mbushura me njerëz apo lokalet me muzikë që kanë një klientelë të bezdisshme. Edhe veshjet juaj duhet të jetë mjaft e rehatshme. Shkoni përpara dhe lërini personalitetin tuaj të sigurojë një ditë të mbushur më paqe dhe qetësi.

Ujori

Kur ndërtoni diçka, ndonjëherë ju përqendroheni kaq shumë sa harroni të shikoni përparimin tuaj. Mos e bëni atë gabim sot, është një kohë e mrekullueshme për të parë se si po veproni. Ajo që mësoni do të jetë shumë inkurajuese: ju jeni aq afër qëllimit tuaj! Prandaj kontrolloni llogarinë tuaj të kursimeve, nëse përpiqeni të kurseni para. Ose hidhni një sy borxhit të kartës tuaj të kreditit sepse ky numër po zvogëlohet në mënyrë të vazhdueshme!

Peshqit

Marrëdhënia juaj e komplikuar me paratë po bëhet gjithnjë e më e ndërlikuar, por vetëm sepse po e lejoni ju të ndodhë kjo gjë. Ju nuk duhet të shpenzoni më shumë se sa keni dhe duhet të kurseni më shumë sesa keni nevojë. Normat e ulëta të interesit, ofertat falas dhe tërheqja e parezistueshme e tendencave janë gjëra për tu shmangur dhe jo për tu përqafuar. Ju jeni të qëndrueshëm, por gjithmonë mund të jeni më të qëndrueshëm. Mendoni në mënyrë konservatore dhe mbajeni në kuletën tuaj. Ky është i vetmi shpëtimi i juaji!

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi ditor, e mërkurë 30 shtator 2020

Horoskopi ditor, e mërkurë 30 shtator 2020

Publikuar më 30.09.2020
Dashi Do ju duhet të kërceni sipas ritmit të një tjetër pers...

Dashi Do ju duhet të kërceni sipas ritmit të një tjetër personi me nisjen e javës së re, por megjithatë do të jeni deri diku e i/e lirë nga kufizimet. Nëse të tjerët kanë pushtet mbi ju, kjo ndodh vetëm sepse ju e keni lejuar këtë gjë. Demi Të tjerëve mund t’ju duket sikur ju […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, 29 shtator

Horoskopi ditor, 29 shtator

Publikuar më 29.09.2020
Dashi Ju po hyni në një kohë të gjallë në jetën tuaj, që do ...

Dashi Ju po hyni në një kohë të gjallë në jetën tuaj, që do të thotë se është një kohë e shkëlqyer për të filluar eksplorimin e një hobi të ri, interesi ose mundësie për karrierë. Truri juaj është i hapur për ide të reja dhe mënyra të reja për të realizuar gjërat. Demi Sot […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, 28 shtator

Horoskopi ditor, 28 shtator

Publikuar më 28.09.2020
Dashi Po hyni në një periudhë mjaft të mirë në jetën tuaj. Ë...

Dashi Po hyni në një periudhë mjaft të mirë në jetën tuaj. Është koha e duhur për të nisur një hobi të ri. Do të jeni të hapur për ide të reja. Demi Kaloni më shumë kohë duke kërkuar shembuj të botës reale, ide inovative ose koncepte të reja filozofike. Gjendja financiare për fat te […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, 27 shtator

Horoskopi ditor, 27 shtator

Publikuar më 27.09.2020
Dashi Sot nuk është një ditë për të hezituar kur shihni se d...

Dashi Sot nuk është një ditë për të hezituar kur shihni se diçka ose dikush po shkon në drejtim të gabuar. Ju nuk keni pse ta vendosni veten në pozicionin e të qenit polici i botës, por duhet të flisni kur të shihni një padrejtësi. Krizat e vogla të ditës suaj duhet të trajtohen pa […]

Lexo më shumë

Mësoni horoskopin për ditën e sotme

Mësoni horoskopin për ditën e sotme

Publikuar më 25.09.2020
Dashi Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka ...

Dashi Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka do të varet nga mosha dhe vendi ku jetoni. Sa i takon punës, apo për ata që studiojnë, duhet të shfaqin përqendrim maksimal. Demi Hëna dhe Saturni janë në anën tuaj dhe kjo do të thotë që duhet të sqaroni disa situata të mbetura pezull. […]

Lexo më shumë

Çfarë thonë yjet për ditën e sotme

Çfarë thonë yjet për ditën e sotme

Publikuar më 24.09.2020
Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e lodhshme sa i takon dashur...

Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e lodhshme sa i takon dashurisë. Mundohuni që të mos flisni dhe tensionoheni. Në punë do të ketë nervozizëm dhe tensione. Do e keni të vështirë të sqaroheni dhe të gjeni një marrëveshje. Demi Nëse ka probleme të pazgjidhura në dashuri, ka ardhur koha që të sqaroheni. Sa […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 shtator 2020

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 shtator 2020

Publikuar më 23.09.2020
Dashi Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo p...

Dashi Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo pjesëtari të familjes se kanë vepruar gabim për një çështje të caktuar, të paktën zgjidhni fjalë që të duken të buta. Për hir të marrëdhënies tuaj afatgjatë me ta, tregohuni më pak kritikë. Demi Nuk do ta keni shumë mendjen tek puna nesër, […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e martë 22 shtator 2020

Horoskopi ditor, e martë 22 shtator 2020

Publikuar më 22.09.2020
Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në...

Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në debat e madje të ashpër me ju? Pa marrë parasysh se cila është përgjigjja, këshilloheni që të shmangni të gjitha llojet e konfrontimeve, veçanërisht në fundjavë. Demi Lidhja e nesërme Diellit dhe Plutonit ju bën më energjikë dhe nëse tregoheni i zgjuar do […]

Lexo më shumë