Horoskopi ditor, e diel 12 maj 2019

Dashi

Ju përgjithësisht gëzoni ëndrrat tuaja, si procesin e ëndërrimit dhe analizimin e tyre më vonë. Por sonte mund të keni shumë për të analizuar. Ndërsa ju ndoshta do të kujtoni ato më të rëndësishmet, mund të jetë zhgënjyese nëse harroni ndonjë prej tyre. Kjo mund të jetë dita për të nisur një ditar me ëndrrat, nëse ende nuk e keni një të tillë.

Demi

Sot mund të merrni shumë ftesa nga shoqëria. Kjo mund të jetë një mbrëmje kur doni të relaksoheni në shtëpi, por ju nuk dëshironi ti thoni “jo” askujt. Analizoni çdo ftesë. Konsideroni vendndodhjen, strehimin, mysafirët e tjerë, çfarëdo që duket më e rëndësishme për ju. Merrni pjesë vetëm tek ato ku mendoni se do të kënaqeni me të vërtetë.

Binjakët

Sot ju mund të punoni me praktikën shpirtërore ose studimet. Ju mund të lexoni një libër rreth këtyre çështjeve ose të praktikoni joga apo të bëni meditim. E vetmja gjë që s’duhet të bëni është të provoni shumë gjëra në të njëjtën kohë. Do të lodhni veten kot. Përqendrohuni vetëm tek një gjë dhe nesër do gëzoheni nga informacioni që do merrni.

Gaforrja

Kënaqësia fizike mund të jetë në krye të listës tuaj të prioriteteve sot. Ju mund të dëshironi të shkoni në restorantin tuaj të preferuar dhe të hani një vakt të madh, duke përfshirë verën, ushqimet dhe ëmbëlsirën. Ose ju mund të ndiheni veçanërisht energjik/e dhe doni të merrni partnerin/partneren tuaj për të bërë një trajtim spa. Cilado qoftë dëshira juaj, ushtroni disa kufizime. Ju mund të merrni shumë gjëra të mira!

Luani

Çështjet e dashurisë mund të jenë shumë intensive sot. Partneri/partnerja juaj po kërkon kohën dhe energjinë tuaj. Kjo mund të jetë një ditë e mirë për të qëndruar vetëm. Bëni një masazh, sauna ose dush të nxehtë. Në këtë mënyrë ju do të jeni më të freskët kur të takoni të dashurit tuaj në mbrëmje.

Virgjëresha

Ju keni shpresuar për një ditë të qetë në punë,  por shumë telefonata mund t’ju bezdisin. Ju mund të mashtroni disa të tjerë në të njëjtën kohë. Mos i jepni askujt sqarime dhe mos bëni debate. Prioriteti juaj duhet të jetë puna.

Peshorja

Kishit planifikuar të bënit pazar sot? Nëse po, shtyjeni për nesër. Ju mund të tundoheni nga shumë gjëra në dyqan, por do të të duken të panevojshme sapo të mbërrini në shtëpi. Nëse duhet të shkoni patjetër, zgjidhni dyqanet dhe gjërat që ju duhen medoemos.

Akrepi

Ju dukeni veçanërisht tërheqës/e sot, dhe kjo do të ndikojë në vetëvlerësimin tuaj. Edhe anëtarët e familjes do të vënë re ndryshimin tuaj. Por ju ndoshta ndjeni më shumë të nevojshme të qëndroni në shtëpi sesa të dilni. Nëse doni që partneri/partnerja të vërejë ndryshimin, do jetë mirë nëse qëndroni vetëm dhe shijoni natën me partnerin/partneren.

Shigjetari

Sot, ju mund të dëshironi të bëni një deklaratë dashurie. Kjo është mirë nëse keni disa kohë që shijoni lidhjen e dashurisë, megjithëse mund ta habisni partnerin/partneren. Nëse marrëdhënia është e re, kini kujdes! Ky mund të jetë një veprim i shpejtë. Partneri/partnerja mund të mos e pëlqejë dhe do të largohet.

Bricjapi

Një mik/mikeshë do ju ofrojë një dhuratë sot. Kjo mund të përfshijë para, përfitime, gjëra që ju duhen ose diçka tjetër. Jini diskriminues në lidhje me atë që pranoni dhe sigurohuni që mund të bëni dhuratë me po të njëjtën vlerë. Këmbëngulni nëse është e nevojshme. Miku/mikesha mund të tregohet bujar/e sot, por nesër do ju duhet tja ktheni. Pranoni me mirësjellje, brenda kufizimeve.

Ujori

Tundimi për të marrë qendrën e vëmendjes mund të jetë shumë i fortë për ti rezistuar. Dikush mund t’ju kërkojë të tregoni një histori. Aftësia juaj për të folur rrjedhshëm dhe imagjinata e gjallë do t’ju shërbejë. Tregojeni historinë shkurt, pasi të gjithë mund të bezdisen. Lodhjen mund ta shikoni vetëm nga mimikat e fytyrës së tyre. Nëse e bëni sic duhet, do ju kërkojnë sërish.

Peshqit

Një mbledhje mund t’ju sjellë shumë lajme të mira dhe informata të dobishme. Problemi është se mund të ketë shumë. Ju do të dëshironi timbani mend të gjitha, por kujtesa juaj nuk mund të jetë aq e mprehtë. Para se të merrni pjesë në një mbledhje, mos harroni të merrni një fletore dhe stilolaps. Në këtë mënyrë mund të shkruani çfarëdo që dëshironi të shqyrtoni më vonë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/



Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet