×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Horoskopi ditor 1 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Dashi
Pa e kuptuar se si ose kur ndodhi, ju mund ta gjeni veten mes një̈ konflikti sot. Por gjithçka që duhet të bëni është̈ të përdorni aftësitë̈ tuaja të ndërmjetësimit dhe do a kaloni edhe këtë situate pa ndonjë̈ vështirësi. Buzëqeshja juaj mund të sjellë paqe.

Demi
Pritet të jetë një ditë emocionuese për ata që kanë shkuar me pushime, të ulur në një tryeze në natyrë ose në një vend pushimi, ju mund të shijoni atmosferën me njerëzit tuaj më të dashur. Të sigurt për hijeshinë dhe suksesin tuaj, flisni për vetveten dhe ndjenjat tuaja.

Binjakët
Yjet rekomandojnë një pauzë të këndshme për reflektim. Ky moment do të jetë tepër i dobishëm për ata që janë duke luftuar me një problem ekonomik. Merreni çdo gjë me qetësi pasi mendimet dhe shqetësimet mund të grumbullohen dhe ju predispozojnë për momente lodhjeje. Sa i përket dashurisë mos gënjeni ata që ju duan, përpiquni të flisni sinqerisht dhe me një zemër të hapur. Mos refuzoni këshillat e mençura nga miqtë.

Gaforrja
Nga pikëpamja sentimentale dita nuk do ju duket si më e lehta. Një moment tensioni me partnerin do të ketë nevojë për gjithë durimin dhe mirëkuptimin tuaj. Kontrolloni impulsivitetin e nxitur nga Hëna dhe Marsi. Këtë periudhë ndiheni të lodhur, mirëpo kjo gjë ndodh shpesh gjatë verës. Nëse merreni me aktivitete sportive duhet të tregoni kujdes.

Luani
Ju duhet të tregoni qetësi dhe të zgjidhni disa probleme. Kjo e shtunë do t’ju japë atë shtytjen e duhur për të ecur përpara dhe për të ndryshuar gjërat që nuk po shkojnë mirë. Kjo ditë është ideale për t’u kujdesur për trupin tuaj, pamjen dhe bukurinë. Do të kaloni një kohë të bukur buzë detit me partnerin tuaj.

Virgjëresha
Çfarë bukurie, një tren i Tokës vetëm për ju. Ndikimi i Hënës në Bricjap do shkaktojë Uranin dhe Jupiterin konjuktiv. Prandaj, do të keni diçka të bukur për t’u ndjerë të gatshëm për t’u përballur me botën me besimin maksimal në burimet tuaja dhe të ardhmen. Seksi dhe dashuria ju dhurojnë momente të paharrueshme.

Peshorja
Nën tërheqjen e kundër të Hënës ndjeheni të keqkuptuar dhe një ndjenjë ankthi ju pengon të arsyetoni qartë. Do të jetë më mirë të shmangni çdo arsye tensioni dhe konfrontimi me njerëzit e afërt dhe të mos detyroni veten me aktivitetet e përditshme. Sqaroni idetë tuaja në fushën e dashurisë.

Akrepi
Do ta kujtoni këtë ditë për një kohë të gjatë! Për modelet e mrekullueshme qiellore, për lajmin e mirë që do të merrni dhe për simpatinë, hijeshinë dhe suksesin që do të shijoni në çdo vend që do të shkoni. Nëse keni një histori dashurie do të kuptoni se ia vlen të investoni emocione dhe energji për ta bërë atë edhe më të lumtur. Takimet me partnerin tuaj nuk duhet t’i nënvlerësoni.

Shigjetari
Yjet në shenjën tuaj do e bëjnë këtë fundjavë të shkëlqyer. Vitaliteti dhe vullneti për të jetuar nuk do të ju mungojë. Është dita perfekte për të organizuar me miqtë tuaj udhëtime dhe festa. Në sferën privatë, marrëdhëniet romantike do të përjetojnë një periudhë shumë të lumtur të harmonisë, intimitetit dhe mirëkuptimit të plotë me partnerin.

Bricjapi
Yjet në rrugën tuaj do të ngjyrosin semaforin me të gjelbër. Ju me siguri nuk do të mund të ankoheni për këtë ditë që do të hapet me shumë karakteristika të reja. Fryma e inciativës dhe shkathtësia që do t’ju ndihmojnë të plotësoni një çështje të rendësishme do të jetë e jashtëzakonshme. Intuita gjithashtu do të jetë stimuluese. Do të kuptoheni me partnerin tuaj pa qenë nevoja te flisni.

Ujori
Intuita juaj do ju mbështetë në këtë ditë. Shikoni shumë larg dhe përpiquni të mos humbisni kohë më bezdisjet e vogla të përditshme dhe fantazitë jo-përfshirëse. Kaloni më shumë kohë duke lexuar dhe me aktivitete fizike, pasi do ju vijnë në ndihmë për tu rigjeneruar.

Peshqit                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Hëna në Bricjap ju bën të ëndërroni princat, princeshat dhe zanat në kështjellat e tyre, mbi retë ose mbi det. Ëndërroni dashurinë, mbase kështu do të arrini të dashurin tuaj. Zemra dhe valixhet do të shkojnë krah për krah sot. Më mirë të mendoni për dashurinë dhe pushimet sesa për punën dhe bizneset e penalizuara nga bilanci Mars-Mërkur.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 shtator 2020

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 shtator 2020

Publikuar më 23.09.2020
Dashi Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo p...

Dashi Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo pjesëtari të familjes se kanë vepruar gabim për një çështje të caktuar, të paktën zgjidhni fjalë që të duken të buta. Për hir të marrëdhënies tuaj afatgjatë me ta, tregohuni më pak kritikë. Demi Nuk do ta keni shumë mendjen tek puna nesër, […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e martë 22 shtator 2020

Horoskopi ditor, e martë 22 shtator 2020

Publikuar më 22.09.2020
Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në...

Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në debat e madje të ashpër me ju? Pa marrë parasysh se cila është përgjigjja, këshilloheni që të shmangni të gjitha llojet e konfrontimeve, veçanërisht në fundjavë. Demi Lidhja e nesërme Diellit dhe Plutonit ju bën më energjikë dhe nëse tregoheni i zgjuar do […]

Lexo më shumë

Shenjat që do të kenë probleme këtë të hënë, zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet

Shenjat që do të kenë probleme këtë të hënë, zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet

Publikuar më 21.09.2020
Dashi Ditë rutinë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do të mbi...

Dashi Ditë rutinë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do të mbizotërojë qetësia. Me financat tregohuni sa më të matur sepse vetëm në këtë mënyrë do mbani situatën nën kontroll. Demi Ata që janë në një lidhje duhet të jenë më realistë dhe të pranojnë gabimet që kënë bërë në çift. Në aspektin financiar gjendja […]

Lexo më shumë

Njihuni me horoskopin e të dielës, 20 shtator 2020

Njihuni me horoskopin e të dielës, 20 shtator 2020

Publikuar më 20.09.2020
Dashi Vetëbesimi në aftësitë personale mund të mos ju mungoj...

Dashi Vetëbesimi në aftësitë personale mund të mos ju mungojë, por duket se jo të gjithë janë të bindur. Dilni nga vetja për t’i treguar atyre që kanë dyshime se e dini mirë çfarë po bëni. Nuk do të kenë më dyshime. Demi Nuk ka nevojë të vini përpara përgjegjësitë dhe të lini mënjanë argëtimin, […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e shtunë 19 shtator 2020

Horoskopi ditor, e shtunë 19 shtator 2020

Publikuar më 19.09.2020
Dashi Keni nevojë për dashuri dhe jeni gjithmonë në kërkim t...

Dashi Keni nevojë për dashuri dhe jeni gjithmonë në kërkim të konfirmimit! Sa i përket punës, do të jetë një ditë e shkëlqyer dhe do të keni bashkëpunime të reja. Demi Ata që nuk janë të kënaqur me jetën e tyre private do të kenë shanse të tjera. Në punë mos u bëni impulsivë. Prisni […]

Lexo më shumë

Njihuni me parashikimin e yjeve për sot, 18 shtator 2020

Njihuni me parashikimin e yjeve për sot, 18 shtator 2020

Publikuar më 18.09.2020
Dashi Bëni edhe pak durim në dashuri, për orët në vijim. Ky ...

Dashi Bëni edhe pak durim në dashuri, për orët në vijim. Ky është një moment i mbushur me lodhje sa i takon punës. Demi Jeni të rrethuar nga njerëz që ju stresojnë, por nuk jeni ju problemi. Bëni kujdes ndaj marrëveshjeve dhe kontratave. Binjakët Sa i takon punës, do të keni mundësi që të merrni […]

Lexo më shumë

Lajme të mira për këto shenja, njihuni me parashikimin e yjeve për sot

Lajme të mira për këto shenja, njihuni me parashikimin e yjeve për sot

Publikuar më 17.09.2020
Dashi Në dashuri përpiquni të mos shtyni diskutimet. Mbrëmja...

Dashi Në dashuri përpiquni të mos shtyni diskutimet. Mbrëmja do të jetë pozitive. Kur bëhet fjalë për punën, ju jeni krijues dhe i vendosur. Demi Në punë, përpiquni të qëndroni të qetë dhe të reflektoni nëse planifikoni të merrni një rrugë të re. Binjakët Në punë do të përjetoni momente tensioni dhe nervozizmi. Është një […]

Lexo më shumë

Zbuloni surprizat e yjeve për sot, 16 shtator 2020

Zbuloni surprizat e yjeve për sot, 16 shtator 2020

Publikuar më 16.09.2020
Dashi Mundohuni që të ruani qetësinë, pasi ka ardhur momenti...

Dashi Mundohuni që të ruani qetësinë, pasi ka ardhur momenti për të bërë disa zgjedhje me rëndësi në punë dhe në jetë. Nuk duhet të pretendoni që të zgjidhni gjithçka menjëherë. Demi Ka ardhur momenti që të zgjidhni çështjet e mbetura pezull. Sa i takon punës, nëse keni një aktivitet tuajin, do të përballeni me […]

Lexo më shumë