Horoskopi, 5 nëntor 2019

Dashi

Mund të keni disa hezitime të forta gjatë ditës. Mund të mbuloni të vërtën ose ta tregoni atë. Thoni atë që keni në mendjen tuaj, sepse do të mbështeteni nga planetet, të cilat do t’ju ndihmojnë të formuloni idetë në një mënyrë që të mos shokoni të tjerët. Në fakt, ju mund t lëkundni disa prej tyre me këndvështrimin tuaj, por kjo nuk duhet t’ju ndalë.

Demi

Ka moment kur mendimi juaj, qartë zbulon pjekurinë tuaj të jashtëzakonshme. Ju nuk jeni ëndërrimtar, kështu që është e vështirë t’ju udhëheqësh në situate të paqarta.

Nëse aktualisht jeni të përfshirë në çështje sentimentale , kjo do të ishte dita e duhur për të shprehur rezervat tuaja. Por përpiquni të mos tregoheni shumë zemërgur.

Binjakët

Ditët e fundit mund të jeni ndier pak I frustruar në iniciativat tuaja. Edhe pengesat e jashtme ose kufizimet e brendshme , paraqesin një sfidë të qartë. Përpara se të bëni një përparim real, duhet të zgjidhni disa çështje. Dita në vijim do t’ju japë mundësi t’i zgjidhni përfundimisht këto çështje.

Gaforrja

Do të jetë një ditë stimuluese për ju. Do të ndiheni shkëlqyer dhe nuk do ta keni problem të kanalizoni të gjithë energjinë tuaj në aktivitetet që do të kryeni. Mos u çuditni nëse hasni ndonjë rezistencë. Idetë tuaja krijuese mud të mos i përshtaten kujtdo. Në fakt mund të përballeni edhe me një rebelizëm. Bëhuni bindës dhe ndiqni rrugën tuaj.

Luani

Kini kujdes që të mos humbisni temperamentin tuaj sot. Ju jeni kufizuar financiaisht dhe profesionalisht, megjithëse natyra juaj energjike nuk e lejon këtë. Është e kotë të argëtoheni me iluzione madhështore për momentin. Duhet të keni kujdes pasi mund të keni konfrontime. Nëse këshilloheni të jeni konservatorë, dëgjoni sugjerimin.

Virgjeresha

Sot koha do të ngrijë dhe madje duket sikur do të kthehet mbrapa. Përdoreni këtë pauzë për të reflektuar rreth motiveve tuaja. Të dhënat yjore tregojnë se ju jeni duke zgjidhur çështje që kanë të bëjnë me një person tjetër. Ndoshta ju duhet të barazoni kohën dhe të merrni parasysh fatin tuaj.

Peshorja

Sot do të përballeni me një klimë të tensionuar. Do të jeni të vetëdijshëm për një shqetësim dhe keni dëshirë për ndryshim, por gjithashtu do të hezitoni të ndërmerrni ndonjë veprim rreth kësaj.

Gjykimi juaj ju thotë se ankesat që nuk çojnë në veprim, janë të pakuptimta. Atëherë pse të mos bëheni katalizatori që provokon ndryshim?

Akrepi

Ju mund ta interpretoni ditën si një pyetje me fund të hapur rreth jush.

Së fundmi ju mund të keni vërejtur aspekte të caktuara fizike ose psikologjike me të cilat nuk ndiheni rehat. Dita pasardhëse do t’ju detyrojë të korrigjoni qëndrimin tuaj. Do të ndiheni shkëlqyeshëm nëse ndani shqetësimet tuaja me nj mik ose të afërm.

Shigjetari

Herë pas here njerëzit mund t’ju qortojnë për faktin se nuk keni taktikë në marrëdhënie. Pozicionet planetare do t’ju ndihmojnë të jeni më të ndjeshëm. Do të ndiheni sikur papritur keni një kapcitet shumë të madh për të dëgjuar. Është apo jo e vërtetë, të tjerët kanë përshtypjen se ju nuk keni më pak vetbesim.

Bricjapi

Ju keni një aftësi të jashtëzakonshme për të bërë që një situatë të duket më pak dramatike. Me energjinë e sotme yjore ju do të dëshmoni kriza të të gjitha llojeve. Ju jeni ai që siguron njerëzit dhe jeni në gjendje ta përmblidhni situatën në mënyrë objektive, pa panik ose ekzagjerim. Kjo, e bashkuar me qetësinë tuaj legjendare bën një kombinim të shkëlqyer.

Ujori

Guxoni të shprehni idetë tuaja pa patur frikë nga talljet. Kjo është ajo çka konfigurimi planetar ka për t’ju thënë sot.  Kjo gjë ju pëlqen, sepse frika nga tallja ju rrëzon.

Sfida për ju është të thoni çfarë mendoni qartë dhe pa huazuar idetë e të tjerëve.

Peshqit

Nëse keni ndjerë dëshirën për të shkruar diçka, kjo është koha e duhur për ta bërë. Ju dukshëm nuk ju mungon imagjinata, por probemi me ju është se mund ta keni të vështirë ta merrni seriozisht prozën tuaj. Mos mendoni seriozisht rreth të qenit “shkrimtar”. Vetëm shkruani dhe lërini të tjerët të lexojnë çfarë keni shkruar. Një grup shkrimtarësh mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për t’u shfaqur.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet