×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Horoskopi 3 dhjetor 2019, ja çfarë parashikojnë yjet për ju

Dashi

Dikush nga një kulturë tjetër po e tërheq kuriozitetin tuaj tani dhe ju keni mjaftueshëm kohën që të eksploroni pak botën e tyre sot. Shijoni ushqimin e kulturës së tyre, dëgjoni muzikën dhe vizitoni disa faqe në internet për të mësuar pak më shumë rreth historisë së kësaj kulture. Do të zbuloni se ka disa fakte interesante që nuk i keni ditur kurrë më parë. Mënyra se si njerëz të ndryshëm jetojnë jetën e tyre do t’ju ndihmojnë të ndiheni më të përmbajtur në mënyrën se si jetoni tuajat.

Demi

Dikush që keni menduar se e njihni mirë do të veprojë në një mënyrë të pazakontë ose konfuze. Për ta bërë situatën më komike ju do përpiqeni ta imitoni atë dhe ky është një frymëzim i mirë për të. Përzieni konfuzimin e mikut tuaj me argëtimin dhe çdo gjë do bëhet më e lehtë.

Binjakët

Puna më më shumë se një person mund të krijojë ndjenja të tensionuara ose të zemëruara sot. Kështu që nësë po punoni në grup, përpiquni ta ndani ngarkesën e punës në mënyrë të barabartë tek të gjithë. Nëse punon me një grup të madh njerëzish është pak e vështirë për të arritur rezultatet që mund të dëshirosh. Prandaj bashkohu vetem më një koleg që ju e admironi dhe rezultatet e punës do jenë fantastike. Mbi të gjitha me këtë koleg do kaloni disa momente të këndshme dhe argëtuese.

Gaforrja

Ju çdo ditë përpjekur të bëni çdo gjë për njerëzit e tjerë, por pse të mos bëni diçka për veten tuaj sot? Gjetja e një ore deri në dy për të shpenzuar vetëm në një qoshe të qetë mund të jetë gjithçka që duhet për ta rikthyer veten në qendër të përparësive të jetës suaj, aty ku ju takon. Mos e humbni veten në jetën e të tjerëve. Ju jeni akoma numri një.

Luani

Sot nuk do keni energji të mjaftueshme prandaj pini shumë lëngje që të mbani veten në këmbë dhe të përballoni sfidat e ditës. Ngjitja edhe në malin më të lartë thjesht kërkon që ju të vendosni njërën këmbë para tjetrit shumë më shpesh sesa zakonisht . Prandaj ssgjë nuk është e pamundur. Kur gjërat kanë një madhësi të menaxhueshme, ato janë shumë më të lehta për t’u realizuar.

Virgjëresha

Është joshëse të kontrollosh vetëm një dramë që fillon të shpaloset midis miqve ose anëtarëve të familjes, por duhet të sigurohesh që që atë që thua është përgjigjia e duhur. Ju mund të ndihmoni dikë më shumë sesa e mendoni. Ndikimi juaj mund të ndihmojë në krijimin e një rezultati paqësor nëse flisni me mirësi dhe butësi.

Peshorja

Disa lajme shumë të mira do vijnë për ju sot dhe do ta kaloni pjesën tjetër të ditës duke i ndarë ato me njerëzit përreth. Sa herë që e bëni, niveli juaj i energjisë do të rritet më i lartë dhe do ndiheni shumë të lumtur. Ushqejeni veten me këto energji dhe këtë lumturi gjatë gjithë ditës dhe keni për ta parë se sa lehtë do i bëni ballë çdo pengese që do ju dalë para.

Akrepi

Ekzistojnë disa sfida të mëdha që vijnë për ju në të ardhmen, por dita e sotme është e mbushur plot me gjëra të vogla, argëtuese dhe të lehta! Ju mund të merrni kohë shtesë nga puna ose shkolla sot. Pak shkëputje nga rutina juaj e përditshme nuk do t’i bëjë askujt ndonjë dëm. Merru me lojra mëndjeprehte ose fto një mik apo të dashurën tuaj në një takim. Mundohuni që të mos lejoni mendimet dhe detyrat e të ardhmes të të prishin ditën dhe argëtimin tuaj. Përqëndrohuni tek qejfi!

Shigjetari

Vishni veshjen tuaj më të mirë profesionale dhe fytyrën tuaj më të mirë të lojës sot, sepse shanset janë që ju do të vendoseni para publikut. Ka pasur një ndryshim të papritur në formacionin e një takimi ose ngjarjeje dhe roli juaj do të përmirësohet mjaft. Kjo është mundësia e madhe që keni pritur, ku emocionet dhe frika do jetë e ndërthurrur. Kjo është një ditë kur do të merrni shumë mësime për atë që ju jeni dhe nuk jeni të aftë.

Bricjapi

Një çështje e rëndë në jetën tuaj nuk do të marrë zgjidhje shumë shpejt por do gjeni një lehtësim të madh nga miqësia që do ju ofrojë një mik i ri. Pranoni çdo ftesë që ju ofrojnë, dhe lini veten të përqendroheni në diçka tjetër përveç afateve, buxheteve ose shifrave të vështira. Bëni një xhiro më makinë diku, hapni një film ose shfletoni faqet e revistave për të larguar mendimet e këqija që ju shqetesojnë.

Ujori

Një anëtar i ri i familjes ose grupit tuaj shoqëror ka shumë për t’ju mësuar. Ata kanë kaluar atë që po kaloni dhe kanë disa këshilla interesante për ju. Ata nuk do të vijnë tek ju, t’ju prekin mbi supe dhe do të thonë ‘le të flasim’ – kështu që nëse doni të merrni disa qartësi për gjërat, duhet t’u afroheni vetë atyre. Ata mund të habiten me kërkesën tuaj, por jo sepse nuk duan të ndihmojnë. Ata duan të ndihmojnë dhe do të jenë të kënaqur.

Peshqit

Kjo do të jetë një ditë befasuese, do të fillojë e qetë dhe e lehtë, por mos e lini veten të ndihet shumë rehat! Ndërsa dita ec përpara, do të ketë shumë zhurmë që vijnë nga njerëz që janë relativisht të rinj në skenë. Ju do të duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe asaj që thuhet dhe të merrni parasysh se kush po e thotë atë. Jini shumë të kujdesshëm që mos krijoni ndonjë situatë të pakëndshme. Ju nuk keni nevojë të hutoheni nga problemet e njerëzve të tjerë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Debate dhe ndarje, zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për sot

Debate dhe ndarje, zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për sot

Publikuar më 09.08.2020
Dashi Jeta ne çift do jete si një ëndërr gjate kësaj dite. D...

Dashi Jeta ne çift do jete si një ëndërr gjate kësaj dite. Do përjetoni emocione te vazhdueshme pranë partnerit tuaja dhe do e dashuroni akoma me tepër jetën. Beqaret me ne fund do fillojnë një histori dashurie pasionante dhe te qëndrueshme. Ne planin financiar Venusi do ju shtyje te tregoheni te paarsyeshëm. Priten tronditje te […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor 8 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Horoskopi ditor 8 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Publikuar më 08.08.2020
Dashi Sot do keni aftësi të mëdha intelektuale dhe komunikue...

Dashi Sot do keni aftësi të mëdha intelektuale dhe komunikuese. Nuk ju mungojnë idetë dhe fjalët për të magjepsur bashkëbiseduesit. Një takim me fat është i mundur. Yjet ju premtojnë përjetimin e emocioneve të bukura, disa ngjarje që do plotësojnë edhe dëshirat tuaja më intime. Demi Ndikimi hënor i fundjavës është një thelb i introspeksionit […]

Lexo më shumë

Horoskopi 7 gusht, parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi 7 gusht, parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar më 07.08.2020
Dashi Vetëm sepse keni ndjenja jashtëzakonisht pozitive për ...

Dashi Vetëm sepse keni ndjenja jashtëzakonisht pozitive për dikë nuk do të thotë se edhe ai person ka të njëjtat ndjenja me ju, prandaj mos bëni supozime sot. Të qëndruarit me këmbë në tokë është këshilla më e mirë për ju sot. Demi Në këtë periudhë do jeni shumë kuriozë, aktivë dhe optimistë. Ju e […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor 6 gusht, parshikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Horoskopi ditor 6 gusht, parshikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Publikuar më 06.08.2020
Dashi Të lindurit e kësaj shenje mund të tundohen gjatë ditë...

Dashi Të lindurit e kësaj shenje mund të tundohen gjatë ditës së enjte. Mos u ndjeni keq nëse keni nevojë të kërkoni ndihmën e një miku. Kjo mund t’ju ndihmojë për t’u promovuar ose për të nisur një punë të re më me perspektivë. Bëni plane, kujdesuni për veten dhe shfrytëzoni çdo mundësi për të […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor 5 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Horoskopi ditor 5 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Publikuar më 05.08.2020
Dashi Një person i huaj mund të ketë një ndikim shumë poziti...

Dashi Një person i huaj mund të ketë një ndikim shumë pozitiv në jetën tuaj sot. Ato që mund të thonë mund t’ju befasojë. Eksplorimi i një kulture të ndryshme do të jetë kënaqësi dhe do t’ju frymëzojë për gjëra të reja në jetën tuaj. Demi Do ju vijnë ndikime pozitive në fushën e miqësinë. […]

Lexo më shumë

Horoskopi/ E martë 4 gusht 2020, ja shenjat me pak dhe me shumë fat

Horoskopi/ E martë 4 gusht 2020, ja shenjat me pak dhe me shumë fat

Publikuar më 04.08.2020
Ky është horoskopi për ditën e martë 4 gusht 2020 që Noa.al ...

Ky është horoskopi për ditën e martë 4 gusht 2020 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë. Dashi Në dashuri […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor 3 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Horoskopi ditor 3 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Publikuar më 03.08.2020
Dashi Këtë të hënë do i jepni fund një sekreti që ju ka mund...

Dashi Këtë të hënë do i jepni fund një sekreti që ju ka munduar prej kohësh. Është dita ku do përballeni me të vërteta të mëdha dhe të ndërmerrni veprime të rëndësishme për jetën. Në dashuri nuk do arrini të sqaroheni me partnerin për gjërat që ju shqetësojnë. Demi Sektori i dashurisë do jete mjaft […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e diel 2 gusht 2020

Horoskopi ditor, e diel 2 gusht 2020

Publikuar më 02.08.2020
Dashi Kjo e diel nuk është dita ideale për dashurinë sepse d...

Dashi Kjo e diel nuk është dita ideale për dashurinë sepse do të keni shumë pasiguri. Bëni durim me ndjenjat e juaja dhe tregohuni të kujdesshëm. Poashtu edhe në aspektin e punës bëni durim ngaqë gjërat do të ecin mirë në atë që jeni duke pritur. Demi Ju jeni të gatshëm për lidhje prandaj nëse […]

Lexo më shumë