Horoskopi 22 maj 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi – Ju drejtoheni shpesh nga emocionet. Ju pëlqejnë situatat që ju bëjnë të ndiheni të gjallë. Sot jeta juaj e dashurisë mund t’ju japë vetëm atë lloj ndjenje aventureske.

Demi – Ju jeni një person i dobishëm, por në marrëdhëniet tuaja, shpesh duket se keni dyshime nëse duhet të ndihmoni në situata të caktuara. Ju tentoni të bëni shumë veprime vetësakrifikuese. Sot ju mund të mësoni si të thoni “jo” kur të ndjeni që partneri/partnerja juaj ka shkuar përtej. Nëse e bëni këtë, mund të rizbuloni diçka thelbësore që mund ta keni humbur përgjatë rrugës – egon tuaj.

Binjakët – Cdo njeri ka nevojë për dashuri, por nuk duhet të jetë ky qëllimi juaj i vetëm në jetë. Nuk është fundi i botës nëse sharmi juaj bie në qetësi. Sot ju mund të përpiqeni të jeni pak më pak joshës/e me njerëzit rreth jush. Disa mund të thonë se ju nuk po veproni si zakonisht. Injorojini ato.

Gaforrja – Ka ditë kur një përulje e vogël mund të jetë e mirë për ju, dhe kjo mund të jetë një nga ato ditë. Gjërat që janë të rëndësishme për ju sot janë koncepte shumë më të thella të njerëzimit dhe dhembshurisë.

Luani – Vullneti yt i zjarrtë mund t’ju ndihmojë të lëvizni malet. Por ju tashmë e dini këtë. Kur vullneti kombinohet me optimizmin tuaj, është një mjet i fuqishëm pa të cilin nuk mund të jetoni. Sot ju do të merrni shpërblimet për punën tuaj të vështirë gjatë muajit të fundit. Zjarri që digjet brenda jush dhe ju jep vendosmërinë tuaj të pabesueshme ka kufijtë e saj. Mos e keqpërdorni.

Virgjeresha – Dita e sotme mund të dekurajojë edhe pasionet më të flakta. Edhe nëse disa njerëz thonë se jeni pak të ftohtë, e dini se ka një vullkan të vërtetë që digjet nën të gjithë atë akull. Sot ju mund të gjeni edhe një herë veten në distancë nga ndjenjat tuaja. Jini të kujdesshëm për të qenë shumë cinik rreth gjërave.

Peshorja – Duhet të përpiqeni të jeni më tolerantë ndaj pozitave shoqërore dhe politike të njerëzve të tjerë. Mund të keni nevojë të merreni me njerëz të caktuar, planet personale të të cilëve rrezikohen nga ngjarjet jashtë kontrollit të tyre. Mos i gjykoni ata. Mos e mbroni menjëherë një këndvështrim pa menduar se si situata ndikon në jetën e personit tjetër.

Akrepi – Kjo është një ditë e mbushur me dyshime ku do ju bëhen pyetje të vështira, të cilave duhet ti përgjigjeni. Nëse ju pëlqen të meditoni, mendoni të shpenzoni pak më shumë kohë aty sot. Ju mund të mësoni shumë për veten. Ju do të shihni të gjithë gamën e emocioneve njerëzore, nga gëzimi në zhgënjim.

Shigjetari – Mund t’ju duket sikur keni akumuluar shumë tension të tepërt nervor dhe stres. Për fat të keq, ju nuk do të jeni në gjendje të mbështeteni te njerëzit rreth jush për tu qetësuar. Dëshirat tuaja me të partnerit/partneres mund të mos jenë të njëjta. Kjo mund të jetë koha për të menduar për ringritjen e marrëdhënies tuaj. Do të ishte mirë të planifikoni një fundjavë larg.

Bricjapi – Ju mund të ndjeni tension fizik dhe emocional sot. A jeni kujdesur për trupin tuaj? Dikush ju ka vënë në shumë presion kohët e fundit? A jeni një i/e kënaqur emocionalisht? Mënyra se si ndiheni fizikisht është një tregues i mirë i gjendjes tuaj mendore.

Ujori – Njerëzit duan të jenë me ju, sepse keni bukuri të natyrshme. Por sot ju nuk mund të ndiheni simpatik/e ose nuk keni dëshirë të flisni me askënd. Ju mund të keni një sekret brenda që dëshiron ta thuash. Nëse dikush ju thotë dicka në konfidencë sot, a mendoni se mund të besoni edhe ju tek ai/ajo? Ju duhet të merrni një përgjigje për këtë pyetje sot.

Peshqit – Partneri/partnerja juaj mund të jetë mbi ju sot! A jeni në humor për të dëgjuar? A jeni i/e interesuar për pak dashuri? Me siguri jo. Ju mund të keni pasur një ditë të vështirë dhe thjesht doni të jeni të qetë. Ju nuk bini dakord me kërkesat që mund të ketë partneri/partneri juaj. Nuk keni pse të shqetësoheni për këtë. Ndodh me të gjithë herë pas here.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet