Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtim

Pas dëmtimeve të tërmetit tragjik të 26 nëntorit, Holanda do t’i dhurojë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara.

Lajmin e konfirmoi ministri i Jashtëm holandez Stef Blok, por që ky kontribut do të bëhet i ditur edhe gjatë konferencës së donatorëve.

“Tërmeti shkatërrues që goditi Shqipërinë vitin e kaluar na tronditi të gjithëve. Kam parë pamje të dëmeve, ndërsa Kryeministri Rama dhe kolegu im Cakaj më kanë treguar histori që të thyenin zemrën për qytetarët shqiptarë që ranë viktimë e kësaj fatkeqësie. Vendet e Ulëta janë të përkushtuara fort që të ndihmojnë Shqipërinë në përpjekjet për rindërtim. Në solidaritet me popullin shqiptar Vendet e ulëta do të dhurojnë 3 milionë euro për rindërtimin”, tha Blok.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet