×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Historia e vrasëses që arriti orgazmën teksa godiste viktimat me kazmë (Foto)

Karla Faye Tucker raportohej se buzëqeshte teksa u lidh në krevatin e vdekjes për t’u injektuar me përzierjen fatale të ekzekutimit, në burgun e Texas.

38-vjeçarja ishte e dënuar me vdekje prej 14 vitesh, pas vrasjes brutale të dy fqinjëve të saj me një kazmë, teksa ishte e intoksikuar me droga dhe alkool.

Vrasjet morën më shumë zhurmë në SHBA kur në mënyrë skadaloze ajo deklaroi në një intervistë me policinë, se i kishte shijuar aq shumë vrasjet sa kishte arritur në orgazmën me çdo goditje që jepte.

Por duke pritur dënimin me vdekje, në burg vrasësja u kthye në një të krishterë të rilindur dhe në një personazh joshës që kishte mbledhur mijëra fansa. Karla arriti të martohej me priftin e burgut.

“The Sun” ka rikthyer në vëmendjen e lexuesit historinë dhe profilin e saj, në 37-vjetorin e vdekjes dhe debatin që e shoqëroi killeren.

Ashtu si shumë vrasës të tjerë, Tucker, nga Houston, Texas, kishte pasur një fëmijëri të trazuar.

Ajo nisi drogat e seksin në moshën 12-vjeçare, ndërsa kur ishte 14 vjeç la shkollën dhe nisi prostitucionin.

Rreth moshës 18-19 vjeç ajo nisi të shoqërohej me motoçiklistë, ku njohu dhe partnerin Daniel Garrett, i cili atëherë ishte 35 vjeç, dhe ajo 21.

Por më 13 qershor 1983, pasi ishin intoksikuar me droga dhe alkool, Tucker e Garrett hynë në shtëpinë e 27 vjeçarit Jerry Lynn Dean, për të vjedhur një motoçikletë që Jerry po rinovonte.

Pasi hynë në dhomën e gjumit të Jerry, dyshja e vrau atë me goditje çekici në kokë ndërsa Tucker mori një kazëm që gjeti në shtëpi dhe vazhdoi ta godiste të vdekurin duke shijuar “zhurmën makabre të sillte”.

Pas vrasjes së Jerry, Tucker ktheu vëmendjen nga e dashura e viktimës, Deborah Thornton, 32 vjeçe, e cila qëndronte e tmerruar nën mbulesën e krevatit.

Ajo goditi vazhdimisht gruan, madje duke i ngulur kazmën në zemër.

Ekzaminimet treguan se Jerry kishte vdekur nga një total prej 28 goditjesh kurse Deborah kishte goditje të shumta në gjoks dhe në kokë.

Pesë muaj pas vrasjeve Tucker e Garrett u arrestuan dhe u dënuan me vdekje.

Gjatë jetës në burg Tucker u kthye në një kristiane të devotshme e madje u martua me priftin e burgut.

Tucker u bë gruaja e parë që u ekzekutua në Texas që prej vitit 1863, dhe e dyta në të gjithë SHBA që ekzekutohej pas rivendosjes së dënimit me vdekje në 1976.

Një nga zyrtarët e burgut kujton: “Ajo nuk kishte frikë të ekzekutohej, ecte entuziaste drejt dhomës së vdekjes sepse ishte e bindur që do të shkonte në një vend më të mirë. Gjatë viteve në burg dhe metamorfozës së saj, ajo ishte miqësuar me të gjithë”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dhjetra udhëtime me pagesë dhe dieta jashtë vendit si drejtoreshë për Ngrohjen Globale? Eli Fara: Nuk kam firmosur kurrë

Dhjetra udhëtime me pagesë dhe dieta jashtë vendit si drejtoreshë për Ngrohjen Globale? Eli Fara: Nuk kam firmosur kurrë

Publikuar më 24.07.2021
Në disa media është publikuar prej disa ditësh një lajm se k...

Në disa media është publikuar prej disa ditësh një lajm se këngëtarja e njohur Eli Fara ka qenë e punësuar si Drejtoreshë e Përgjithshme për Ngrohjen Globale në Ministrinë e Mjedisit, kur ky dikaster drejtohej nga Fatmir Mediu si dhe për 65 udhëtime në SHBA-BE të paguara nga paratë e shtetit. Lidhur me këtë lajm […]

Lexo më shumë

Twitter pezullon llogarinë e kongresistes për postimet rreth koronavirusit

Twitter pezullon llogarinë e kongresistes për postimet rreth koronavirusit

Publikuar më 20.07.2021
Rrjeti social Twitter pezulloi përkohësisht llogarinë e ligj...

Rrjeti social Twitter pezulloi përkohësisht llogarinë e ligjvënëses amerikane, Marjorie Taylor Greene, për shkak të publikimit të informacioneve “çorientuese” për koronavirusin. Twitter tha se llogaria e saj, për 12 orë, do të mund vetëm të lexohet. Greene, kongresiste republikane, është kritike e zëshme e vaksinave kundër koronavirusit dhe përdorimit të maskave. Muajin e kaluar, ajo ka kërkuar falje […]

Lexo më shumë

Ku shkojnë të sapomartuarit për muajin e mjaltit mes pandemisë?

Ku shkojnë të sapomartuarit për muajin e mjaltit mes pandemisë?

Publikuar më 19.07.2021
Nuk ka më Paris, Romë, apo Amerikë Latine. Gjatë pandemisë, ...

Nuk ka më Paris, Romë, apo Amerikë Latine. Gjatë pandemisë, udhëtimi për amerikanët drejt destinacioneve më popullore për muajin e mjaltit u bë i vështirë. Korrespondentja e Zërit të Amerikës, Valentina Vasileva, njofton për destinacionet e reja se ku shkojnë çiftet e sapormartuara. Tay dhe Liza Britova u martuan në janar 2021, gjatë valës së […]

Lexo më shumë

“Më trafikoi fqinji dhe më përdhunuan në Serbi”, miss Kosova rrëfen dramën e jetës dhe arrestimin e babait

“Më trafikoi fqinji dhe më përdhunuan në Serbi”, miss Kosova rrëfen dramën e jetës dhe arrestimin e babait

Publikuar më 17.07.2021
E buzëqeshur dhe e lumtur, Tuti Sejdiu vendosi në kokë kuror...

E buzëqeshur dhe e lumtur, Tuti Sejdiu vendosi në kokë kurorën e Miss Kosovës pak ditë më parë. Po askush nuk e mendonte se pas asaj buzëqeshje fshihej një histori tronditësi. 19-vjeçarja pasi u shpall Miss zbuloi se ishte trafikuar në Serbi në moshën 13-vjeçare nga komshiu i saj dhe atje ishte përdhunuar nga persona […]

Lexo më shumë

“Kush shkon te Për’Puthen nuk ka vend në kishë”, Gilberta: Pastori nuk më rinovoi kontratën e punës

“Kush shkon te Për’Puthen nuk ka vend në kishë”, Gilberta: Pastori nuk më rinovoi kontratën e punës

Publikuar më 07.07.2021
Një lajm i keq u dha dje në Për’Puthen për Gilbertën. Ajo ës...

Një lajm i keq u dha dje në Për’Puthen për Gilbertën. Ajo është përjashtuar të shkojë në Kishën Ungjillore në Lushnje nga pastori sepse u bë pjesë e Për’Puthen. Ai i kishte thënë konkurrentes së personat që bëhen pjesë e atij emisioni nuk mund të jenë pjesë e Kishës. Gjithashtu pastori nuk ka rinovuar kontratën e […]

Lexo më shumë

FESTA E SHBA/ Ceremonia zyrtare, kush është 18-vjeçarja që ftoi ambasadorja Yuri Kim të përshëndesë në emër të Shqipërisë (VIDEO)

FESTA E SHBA/ Ceremonia zyrtare, kush është 18-vjeçarja që ftoi ambasadorja Yuri Kim të përshëndesë në emër të Shqipërisë (VIDEO)

Publikuar më 02.07.2021
Në pritjen që organizoi mbrëmë Ambasada Amerikane për 245- v...

Në pritjen që organizoi mbrëmë Ambasada Amerikane për 245- vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Amerikës dhe 30- vjetorit të rilidhjes së marrëdhënieve diplomatike SHBA-Shqipëri, ndryshe nga rastet e mëparshme, kur pas diplomatit amerikan fjalën do ta merrte një zyrtar i lartë shqiptar, në podium u ngrit një vajzë 18-vjeçare. “Thyerjen” e protokollit tradicional e […]

Lexo më shumë

Angelina Jolie viziton ish-bashkëshortin, ngrihen dyshime për rikthim të lidhjes

Angelina Jolie viziton ish-bashkëshortin, ngrihen dyshime për rikthim të lidhjes

Publikuar më 13.06.2021
Angelina Jolie është parë duke hyrë në ndërtesën ku jeton is...

Angelina Jolie është parë duke hyrë në ndërtesën ku jeton ish-bashkëshorti i saj, Jonny Lee Miller, në Brooklyn të New Yorkut. Vizita e saj në këtë ndërtesë ka nxitur spekulimet se aktorja e famshme hollivudiane mund të ketë rinisur një lidhje me Millerin. Paparacët kanë kapur momentin kur Angelina 46-vjeçare, e veshur me një pallto […]

Lexo më shumë

Ma! Të urrej!

Ma! Të urrej!

Publikuar më 19.03.2021
Silvana Kola-Loka Ka patur ditë kur vajzat e mia, me gjithë ...

Silvana Kola-Loka Ka patur ditë kur vajzat e mia, me gjithë zemërimin që mund të mbajë kraharori i një fëmije, më kanë thënë “Të urrej!”. Pastaj kanë përplasur derën e dhomës së tyre me forcë dhe kanë qëndruar ashtu për minuta të tëra. Ndonjëherë, edhe për orë të tëra. Ka qenë një ushtrim i vërtetë […]

Lexo më shumë