×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Historia e tij përloti gjithë botën, thyen rekord filmi “Mrekulli në qelinë nr.7”

Historia e Ovës dhe Memos, dy personazheve kryesore në filmin “Mrekulli në qelinë nr.7”, ka prekur mbarë botën. Filmi ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm e madje ka thyer rekorde shikueshmërie.

Së fundmi, është bërë e ditur se “Mrekulli në qelinë nr.7” ka thyer rekord në Francë, duke u shpallur si filmi më i ndjekur në platformat digjitale në 2 muajt e fundit. Ky film është shpallur si më i ndjekuri edhe në Turqi gjatë vitit 2019-të.

Në qendër të filmit është historia e një babai që ka probleme me shëndetin mendor dhe kjo bëhet shkak për futjen e tij në burg padrejtësisht. Vajza e tij 7-vjeçare kërkon deri në fund drejtësi për të atin e ja del që ta nxjerr nga qelia dhe të vazhdojnë të dy jetën si normalisht.

Ky film ka përlotur edhe shumë personazhe të njohur shqiptarë e të huaj, të cilët kanë treguar në rrjete sociale se janë prekur shumë nga historia e tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artistja krijon piktura të mrekullueshme në lavamanin e saj

Artistja krijon piktura të mrekullueshme në lavamanin e saj

Publikuar më 01.07.2020
Një artiste ka bërë piktura të mrekullueshme në lavamanin e ...

Një artiste ka bërë piktura të mrekullueshme në lavamanin e saj duke i dhënë një pamje më të bukur. Marta Grossi u inspirua që të filloj një projekt të ri duke i bërë të tjerët të kuptojnë se mund të bëjnë një ndryshim të vogël por kreativ në shtëpitë e tyre, transmeton lajmil.net. Marta tha […]

Lexo më shumë

Jezusi shfaqet si grua lezbike/ Revoltohen mijëra besimtarë, firmosin peticion kundër filmit

Jezusi shfaqet si grua lezbike/ Revoltohen mijëra besimtarë, firmosin peticion kundër filmit

Publikuar më 30.06.2020
Paris Jackson, vajza e ikonës së muzikës pop Michael Jackson...

Paris Jackson, vajza e ikonës së muzikës pop Michael Jackson, do të portretizojë Jezusin në një film të ri, duke u shfaqur me një pirsing në hundë dhe flokë me onde të shpupurisura. Ky film do të mbajë titullin “Habit” dhe përveç Jackson në të do të luajnë edhe Bella Thorne e Gavin Rossdale. Paris […]

Lexo më shumë

Arti në zi/ Ndërron jetë mjeshtëri i valles popullore shqiptare Besim Zekthi

Arti në zi/ Ndërron jetë mjeshtëri i valles popullore shqiptare Besim Zekthi

Publikuar më 28.06.2020
Ka ndërruar sot jetë kërcimtari dhe mjeshtëri i valles popul...

Ka ndërruar sot jetë kërcimtari dhe mjeshtëri i valles popullore shqiptare Besim Zekthi. Artisti humbi betejën me një sëmundje të rëndë, në moshën 84-vjeçare, në shtëpinë e tij në Tiranë, rreth një orë më parë. Lajmi i hidhur është bërë me dije nga mbesa e të ndjerit, përmes një postimi në rrjetet sociale. Zekthi,  solist […]

Lexo më shumë

Pamje trishtuese! Teatri i Operas në Spanjë zëvendëson publikun me bimët (FOTO/VIDEO)

Pamje trishtuese! Teatri i Operas në Spanjë zëvendëson publikun me bimët (FOTO/VIDEO)

Publikuar më 23.06.2020
Në mes të pandemisë së koronavirusit teatri i madh i Liceut ...

Në mes të pandemisë së koronavirusit teatri i madh i Liceut në Barcelonë hapi dyert ditën e hënë, por këtë herë jo për një publik si ai që jemi mësuar të shohim zakonisht. 2292 bimë zunë të gjitha karriget, në të cilat më parë uleshin njerëzit, për të “ndjekur” koncertin e punuar nga artisti spanjoll […]

Lexo më shumë

Nga “Avatar” tek “Jurassic World”/ Rikthehen filmat më të dashur, por aktorët të gjithë në karantinë

Nga “Avatar” tek “Jurassic World”/ Rikthehen filmat më të dashur, por aktorët të gjithë në karantinë

Publikuar më 22.06.2020
Filmat më të dashur të publikut do të rikthehen me “sequels”...

Filmat më të dashur të publikut do të rikthehen me “sequels”, e po kështu duket do të ketë dhe kapitujt të ri të Batman, “Mission Impossible” ,”Matrix” dhe “Kafshë Fantastike”. Po punohet ndërkohë edhe për një version të ri të “Sirenës së Vogël”, dhe për një muzikal të “ Hirushes”. Rikthimi në sheshxhirim do të […]

Lexo më shumë

Ndahet nga jeta shkrimtari i madh spanjoll, i njohur edhe në Shqipëri

Ndahet nga jeta shkrimtari i madh spanjoll, i njohur edhe në Shqipëri

Publikuar më 19.06.2020
Shkrimtari i njohur spanjoll Carlos Ruiz Zafon, i njohur në ...

Shkrimtari i njohur spanjoll Carlos Ruiz Zafon, i njohur në mbarë botën për romanin e tij “Hija e erës” ka ndërruar jetë në moshën 55-vjeçare. Është mësuar se ai është ndarë nga jeta në Los Angeles pas një sëmundjeje të rëndë. Lajmin e trishtë e ka dhënë botuesi i tij spanjoll, Planeta. “Sot është një […]

Lexo më shumë

“Një herë na vrau regjimi, pastaj mërgimi, sot politika”, tenori shqiptar prek me fjalët e tij

“Një herë na vrau regjimi, pastaj mërgimi, sot politika”, tenori shqiptar prek me fjalët e tij

Publikuar më 19.06.2020
Ramë Laha është një nga tenorët shqiptarë që ka arritur suks...

Ramë Laha është një nga tenorët shqiptarë që ka arritur sukses dhe famë ndërkombëtarisht, duke u ngjitur në disa nga skenat më të mëdha botërore. Fati ka dashur që pjesën më të madhe të jetës ta kalojë larg vendlindjes për shkak të punës së tij, që i ofron mundësi më të mira jashtë shtetit. Për […]

Lexo më shumë

Një film dramatik për jetën e Princeshë Dianas, përzgjedhja e aktores kryesore revolton fansat

Një film dramatik për jetën e Princeshë Dianas, përzgjedhja e aktores kryesore revolton fansat

Publikuar më 18.06.2020
Aktorja e njohur e “Twilight”, Kristen Stewart, do të luajë ...

Aktorja e njohur e “Twilight”, Kristen Stewart, do të luajë rolin e Princeshë Dianës në një film të ri që do të flasë për jetën e të ndjerës pas ndarjes nga Princi Charles. Regjisori i filmit Pablo Larrain ka thënë se ka përzgjedhur Stewart për këtë rol, sepse ajo është një nga aktorët më të […]

Lexo më shumë