Hidhet shorti i çerekfinaleve të Kupës së Mbretit

Është hedhur shorti për çerekfinalet e Kupës së Mbretit në Spanjë.

Ja cilat janë çiftet:

Leganes – Real Madrid
Espanyol – Barcelona
Atletico Madrid – Sevilla
Alaves – Valencia

Ndeshjet e para çerekfinale do të luhen në javën e ardhshme, ndërsa ato kthyer në javën pasuese pas kësaj.

Tokat e bregut

Nga Koço Kokëdhima Qeveritë e Tiranës dhe kryetarët e partive të vjetra kanë grabitur sistematikisht tokat në bregdet. Me një…

Abissnet