Helikopteri rrëzohet në det, 3 persona humbin jetën në Greqi (Video)

Një helikopter është rrëzuar në det në shtetin fqinj, Greqi, ku si pasojë e aksidentit ajror humbën jetën të gjitha personat që ndodheshin në bord.

Sipas mediave greke, në helikopter ndodhej piloti grek dhe dy turistë rus, të cilët humbën jetën në aksidentin e ndodhur në zonën detare mes Poros dhe Galata.

Gjithashtu në të gjitha rrjetet dhe mediat janë bërë publike pamjet e momentit të rrëzimit të helikopterit në ujë.

Në video shihet qartë tymi që del nga motori i helikopterit dhe më pas rrëzohet në det. Një dëshmitar ka thënë se pasi u ngrit në fluturim, u dëgjua një shpërthim dhe filloi të dilte tym. Mesa duket piloti tentoi ta kthente sërish helikopterin në pistë dhe në atë moment goditi kabllot e korrentit, duke u rrëzuar në det.

Sipas disa informacioneve të tjera të shtypit grek, helikopteri tentoi të kalonte poshtë telave të energjisë, por pa sukses. Pas aksidentit ajror, në ishullin Poros u raportua për shkëputje të energjisë elektrike.

Ndërsa u raportua se trupat e viktimave janë nxjerrë nga deti dy orë pas aksidentit dhe se helikopteri po fluturonte nga Galata drejt aeroportit ndërkombëtar të Athinës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet