×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Haradinaj zbulon skenarin: Mund t’ja lëmë sërish Presidentin PDK-së

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se zgjedhja e Presidentit të ri do jetë sifdë e fortë. Në një intervistë në RTV Dukagjini, ai tha se qeveria do të vazhdojë detyrën siç është deri në pranverë kur edhe mbaron mandati i Thaçit.

“Jetëgjatësia e kësaj qeveria varet edhe nga mandati i presidentit. Nëse ka befasi dhe konfirmohen aktakuzat neve na duhet kuorumi për ta zgjedhur presidentin. Një qeveri më e madhe me më shumë votë shqiptare është në interes të Kosovës. Nëse PDK dëshiron të japë kontributin e vet mund të bashkëpunojmë” – tha kreu i AAK-së.

Ai thotë se çështja e presidentit ndikon direkt në formulat e ardhshme qeverisëse.

“Nuk është lehtë të bëhen 2/3 e kuorumit. Nuk besoj se në këtë kohë krizash duhet të mbyllen dyert edhe për Vetëvendosjen. Duhet të gjendjet një formulë për qeveri gjithë nacionale. Edhe dialogu është shumë i rëndësishme”, – tha Haradinaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Njeriu që shkatërroi Sllobodan Millosheviç/ Kush është personi që do shpëtojë Hashim Thaçin nga dënimi në Hagë!

Njeriu që shkatërroi Sllobodan Millosheviç/ Kush është personi që do shpëtojë Hashim Thaçin nga dënimi në Hagë!

Publikuar më 12.07.2020
Shtëpia e tij e familjes ishte në Catford, Britania e Madhe ...

Shtëpia e tij e familjes ishte në Catford, Britania e Madhe dhe ndoqi Kolegjin St Dunstan, Catford, dhe më pas Keble College, Oxford. Ai u bë avokat në vitin 1971 dhe u emërua Këshilltar i Mbretëreshës në vitin 1990. Që nga viti 1984, ai ka qenë gjyqtar me kohë të pjesshme në Old Bailey. Geoffrey […]

Lexo më shumë

Thaçi niset në Hagë nga Rinasi, do merret në pyetje për akuzat! Ja kush është avokati i tij

Thaçi niset në Hagë nga Rinasi, do merret në pyetje për akuzat! Ja kush është avokati i tij

Publikuar më 12.07.2020
Presidenti Hashim Thaçi do të bëhet zyrtari i parë i lartë q...

Presidenti Hashim Thaçi do të bëhet zyrtari i parë i lartë që do të intervistohet nga një gjykatë për krime lufte. Thaçi do të niset nesër drejt Hagës, për t’u paraqitur para prokurorit të Speciales, lidhur me dyshimet për krime lufte. Ndryshe nga Ramush Haradinajt, që kishte refuzuar të merrej në pyetje duke qenë kryeministër […]

Lexo më shumë

Numri i rasteve pozitive mbetet i lartë në Maqedoninë e Veriut, ja sa persona humbën betejën me COVID-19 në 24 orë

Numri i rasteve pozitive mbetet i lartë në Maqedoninë e Veriut, ja sa persona humbën betejën me COVID-19 në 24 orë

Publikuar më 12.07.2020
Maqedonia e Veriut vijon të shënojnë një numër të lartë të t...

Maqedonia e Veriut vijon të shënojnë një numër të lartë të të infektuarve dhe viktimave. Përditësimi i fundit i të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë vendase bën të ditur se në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 136 persona. Kështu numri i përgjithshëm i të infektuarve llogaritet 8 111. Shpërndarja gjeografike sipas […]

Lexo më shumë

(Video) Pasi ofendoi shqiptarët, publikohet përgjimi ‘bombë’ ndaj Zoran Zaev: 6 milion euro ia vlejnë, po hyj unë në këtë punë

(Video) Pasi ofendoi shqiptarët, publikohet përgjimi ‘bombë’ ndaj Zoran Zaev: 6 milion euro ia vlejnë, po hyj unë në këtë punë

Publikuar më 12.07.2020
Një tjetër incizim është publikuar për ish-kryeministrin e M...

Një tjetër incizim është publikuar për ish-kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, i cilësuar kësaj radhe si “bomba nukleare”. Në YouTube është shfaqur një regjistrim i ri audio në të cilin dëgjohet zëri i Zaev. Regjistrimi u shfaq në kanalin “Zoki Reketuesi”. Nga biseda mund të kuptohet qartë se Zoran Zaev hyn në skemën reketuese […]

Lexo më shumë

Kosova nuk do mbyllet/ Kryeministri: Nuk propozojmë “Gjendje të Jashtëzakonshme”, shtrëngojmë masat anti-COVID-19

Kosova nuk do mbyllet/ Kryeministri: Nuk propozojmë “Gjendje të Jashtëzakonshme”, shtrëngojmë masat anti-COVID-19

Publikuar më 12.07.2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshil...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë ditëve në vijim “Sapo e kryem mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së Kosovës ku ka një pajtueshmëri të përgjithshme për ndërmarrjen e msave shtese dhe zbatimin rigoroz të atyre masave”, ka thënë Hoti. Në konferencën […]

Lexo më shumë

Më në fund flet Erdogan: Shën Sofia është çështja jonë, nuk duam tension në Mesdhe

Më në fund flet Erdogan: Shën Sofia është çështja jonë, nuk duam tension në Mesdhe

Publikuar më 12.07.2020
Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan thotë se çështja e kis...

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan thotë se çështja e kishës Shën Sofia është çështje vetëm e Turqisë. “Vendimi përfundimtar për statusin e Hagia Sophia ka të bëjë me kombin turk dhe me asnjë tjetër. Është çështje jona e brendshme”, tha presidenti turk, duke iu referuar reagimeve për shndërrimin në xhami të Shën Sofias. Në një […]

Lexo më shumë

Përfundon takimi Hoti – Vuçiç, Lajçak: Dialogu është kthyer në binarë

Përfundon takimi Hoti – Vuçiç, Lajçak: Dialogu është kthyer në binarë

Publikuar më 12.07.2020
Ka përfunduar takimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Kët...

Ka përfunduar takimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Këtë e konfirmoi i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, duke thënë se palët janë pajtuar edhe për agjendën e takimit të radhës të enjten që je. “Ne sapo përfunduam takimin virtual mes presidentit Vuçiq dhe kryeministrit Hoti. Kam kënaqësinë të them se […]

Lexo më shumë

Mbi 300 pacientë të infektuar me koronavirus të shtuar në spital

Mbi 300 pacientë të infektuar me koronavirus të shtuar në spital

Publikuar më 11.07.2020
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoft...

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar të shtunën se në spitalet publike në Kosovë janë të shtrirë 301 pacientë të konfirmuar me COVID-19 pozitiv. Prej tyre 186 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe 115 në spitalet e përgjithshme rajonale. Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 184 janë në oksigjenoterapi, 132 në […]

Lexo më shumë