×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Haradinaj president? Kokëdhima: Nder dhe garanci për Kosovën

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, deklaroi se e përkrah ambicien e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të garuar për president të Republikës së Kosovës, sepse ai dhe familja  e tij kanë bërë shumë sakrifica për Kosovën dhe se si kryetar shteti do të jetë garanci kundër politikanëve antishqiptarë që mbështesin ndarjen e vendit dhe ndryshimin e kufijve. Kokëdhima bëri thirrje që Kosova të zgjidhë njëherësh edhe krizën qeverisëse.

Reagimi i Kokëdhimës:

E përkrah ambicien e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të garuar për president të Republikës së Kosovës. Ai ka luftuar dhe familja e tij ka derdhur gjak si rrallëkush tjetër për lirinë e Kosovës. Ramushi në krye të shtetit do të jetë garanci kundër politikanëve antishqiptarë që mbështesin ndarjen e vendit dhe ndryshimin e kufijve.

Por Kosova duhet të zgjidhë njëherësh edhe krizën qeverisëse. Pas puçit kundër VV-së, në pushtet është një kabinet qeveritar pa mandat popullor, pjellë e kulisave dhe asnjë arnim nuk do ta përmirësonte atë. Populli i Kosovës meriton një qeveri të ligjshme dhe një president patriot përballë sfidave të zhvillimit ekonomik dhe nevojës së konsolidimit të shtetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ju duket i drejtë vendimi i qeverisë që e cilëson vrasjen e Klodian Rashës si aksidentale dhe i jep 8 pensione sociale familjes?

Loading ... Loading ...

“S’e sulmova Francën, ambasada gaboi”, Rama vazhdon debatin për vaksinën

“S’e sulmova Francën, ambasada gaboi”, Rama vazhdon debatin për vaksinën

Publikuar më 17.01.2021
Kryeministri Edi Rama, i është përgjigjur ambasadës franceze...

Kryeministri Edi Rama, i është përgjigjur ambasadës franceze në lidhje me sigurimin e vaksinës anti-Covid. Ka qenë përgjigja kthyer një komentuesi në rrjetin social ‘Facebook’, ku Rama shkruan se nuk e ka sulmuar ambasadën dhe thotë se kjo e fundit gaboi me letrën e dërguar. Sakaq, thekson se nuk i heq asnjë presje asaj që […]

Lexo më shumë

Reagimi i fortë i ish-deputetit socialsit: Mos na hapni barkun, PS dhe FRESH sot kontrollohen nga pasardhësit e Bllokut

Reagimi i fortë i ish-deputetit socialsit: Mos na hapni barkun, PS dhe FRESH sot kontrollohen nga pasardhësit e Bllokut

Publikuar më 16.01.2021
Ish-deputeti i PS, Taulant Dedja shkruan në një postim në Fa...

Ish-deputeti i PS, Taulant Dedja shkruan në një postim në Facebook se, FRESSH është një kujtim i bukur i të kaluarës. Ai shkruan më tej se, sot fantazma e PSSH, Rilindja Mavi kontrollohet nga pasardhësit e Bllokut famëkeq dhe bijtë e marksistëve dogmatikë të PSSH. Ish-themeluesi i FRESSH shprehet se Partia Socialiste e sotme nuk […]

Lexo më shumë

Meta: Rama gjithmonë fajëson të tjerët, shqiptarët gjatë pandemisë nuk u ndihmuan nga qeveria

Meta: Rama gjithmonë fajëson të tjerët, shqiptarët gjatë pandemisë nuk u ndihmuan nga qeveria

Publikuar më 16.01.2021
Presidenti Ilir Meta komentoi deklaratat e kryeministrit Edi...

Presidenti Ilir Meta komentoi deklaratat e kryeministrit Edi Rama kundër Bashkimit Evropian, që nuk ndihmuan vendet e Ballkanit Perëndimor me vaksinat anti-Covid. I ftuar në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në Neës24, Kreu i Shtetit u shpreh se BE ka bërë përpjekje për vendin tonë, ashtu si dhe për vendet e tjera të […]

Lexo më shumë

A do jetë si Merkel lideri i ri i CDU-së/ Studiuesi gjerman: Gjermania e pakënaqur me Ramën, fyen BE-në, merr vaksina në kanale të panjohura

A do jetë si Merkel lideri i ri i CDU-së/ Studiuesi gjerman: Gjermania e pakënaqur me Ramën, fyen BE-në, merr vaksina në kanale të panjohura

Publikuar më 16.01.2021
Armin Laschet do të jetë drejtuesi i ri i Unionit Kristian-D...

Armin Laschet do të jetë drejtuesi i ri i Unionit Kristian-Demokrat në Gjermani. Ashtu si në SHBA edhe në Gjermani, për Shqipërinë kanë rëndësi shumë zhvillimet e brendshme politike. Burime nga gjermania të dhëna nga eksperti dhe studiuesi pranë CDU-së gjermane, Martin Henze, vënë në dukje zhgënjimin në rritje ndaj Edi Ramës. Ai po fyen […]

Lexo më shumë

Vaksinat anticovid në Shqipëri, Meta flet për herë të parë: Duhet bërë transparencë, çdo veprim tjetër është trafikim! Ç’më shqetëson më shumë

Vaksinat anticovid në Shqipëri, Meta flet për herë të parë: Duhet bërë transparencë, çdo veprim tjetër është trafikim! Ç’më shqetëson më shumë

Publikuar më 16.01.2021
Presidenti Ilir Meta komentoi në emisionin “Kjo Javë’, të ga...

Presidenti Ilir Meta komentoi në emisionin “Kjo Javë’, të gazetares Nisida Tufa, në News24, mbërritjen e vaksinës anti-Covid në Shqipëri, para kohës kur ishte parashikuar. Kreu i Shtetit e cilësoi lajm të mirë mbërritjen e vaksinës së kompanisë Pfizer në vendin tonë, por tha se “Në çdo vend demokratik, ku funksionon shteti i së drejtës, transparenca […]

Lexo më shumë

Kjo është e turpshme/ Basha: Nuk është faji i BE që Rama dështon me çdo gjë

Kjo është e turpshme/ Basha: Nuk është faji i BE që Rama dështon me çdo gjë

Publikuar më 16.01.2021
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në li...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me letrën e dërguar sot në Ministrinë e Punëve të Jashtme nga ana e ambasadës francëze për çështjen e vaksinave të koronavirusit. Në një status në Facebook, Basha shkruan se “i jemi mirënjohës BE-së për mbështetjen që i ka dhene Shqiperise”. Po ashtu kryedemokrati thotë […]

Lexo më shumë

Ambasada Franceze i përgjigjet ashpër Ramës pas akuzave për vaksinën: S’mund të sulmosh një vend mik

Ambasada Franceze i përgjigjet ashpër Ramës pas akuzave për vaksinën: S’mund të sulmosh një vend mik

Publikuar më 16.01.2021
Ambasada Franceze ka reaguar ashpër pas deklaratës së kryemi...

Ambasada Franceze ka reaguar ashpër pas deklaratës së kryeministrit Rama mbi çështjen e vaksinës COVID-19. Në një letër dërguar Ministrisë sonë të Jashtme, ambasada i kërkon kreut të qeverisë të mos sulmojë vendet e Bashkimit Europian, teksa shton se Franca ka qenë donatori kryesor për Shqipërinë. Ambasada ndalet tek deklarata e kryeministrit në Open, i […]

Lexo më shumë

“Nisma Thurje” regjistrohet në gjykatë si subjekt politik

“Nisma Thurje” regjistrohet në gjykatë si subjekt politik

Publikuar më 15.01.2021
“Nisma Thurje” është regjistruar ditën e sotme në gjykatë si...

“Nisma Thurje” është regjistruar ditën e sotme në gjykatë si subjekt politik. Deputetja Rudina Hajdari prezantoi nismën “Thurje” më 28 nëntor të vitit të kaluar, duke e konsideruar një fije shprese për të gjithë shqiptarët që duan të sjellin ndryshimin në vend. Në emisionin “Top Talk” Hajdari ka treguar financimin e partisë së re, ku tha se […]

Lexo më shumë