×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve, skenar monstruoz

Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj, ka pritur në takimin e lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell.

Me këtë rast, Haradinaj shprehu besimin se Britania do të jetë kundër ndryshimit të kufijve që sipas tij është skenar monstruoz që i shërben agjendës ruse.

“Unë besoj që Mbretëria e Bashkuar do të vazhdojë të jetë kundër çfarëdo ndryshimi territorial apo të kufijve në Ballkan, dhe do të mbetet përherë adresë e sigurtë për popullin e Kosovës, se një skenar i tillë monstruoz që i shërben agjendës së Rusisë në Kosovë, nuk do të realizohet asnjëherë”, shkroi Haradinaj.

Postimi i plotë:

Sot kisha takimin lamtumirës me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell.

E falënderova ambasadorin për bashkëpunimin e shkëlqyer dhe të hapur për këto vite shërbimi në Kosovë, duke ndihmuar dhe ballafaquar Kosovën me të gjitha temat që rëndojnë rrugën tonë përpara synimit euro-atlantik.

Unë besoj që Mbretëria e Bashkuar do të vazhdojë të jetë kundër çfarëdo ndryshimi territorial apo të kufijve në Ballkan, dhe do të mbetet përherë adresë e sigurtë për popullin e Kosovës, se një skenar i tillë monstruoz që i shërben agjendës së Rusisë në Kosovë, nuk do të realizohet asnjëherë.

Të faleminderit mik i dashur i Kosovës, Ruairi.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ju duket i drejtë vendimi i qeverisë që e cilëson vrasjen e Klodian Rashës si aksidentale dhe i jep 8 pensione sociale familjes?

Loading ... Loading ...

Zgjedhjet në Kosovë, publikohet lista e kandidatëve të Vetëvendosjes për deputetë

Zgjedhjet në Kosovë, publikohet lista e kandidatëve të Vetëvendosjes për deputetë

Publikuar më 16.01.2021
Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar listën e kandidatëve për de...

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ku në dhjetëshen e parë janë pesë burra e pesë gra. LVV ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputet që do të marrin pjesë në këtë garë. 1 Albin Kurti 2 Vjosa Osmani Sadriu 3 Glauk Konjufca 4 Vasfije […]

Lexo më shumë

“Dy muajt e ardhshëm janë vendimtarë”/ Greqia jep shifrat: 20 vdekje dhe 510 raste të reja me COVID-19

“Dy muajt e ardhshëm janë vendimtarë”/ Greqia jep shifrat: 20 vdekje dhe 510 raste të reja me COVID-19

Publikuar më 16.01.2021
Greqia njoftoi sot 510 raste të reja të infektimit të korona...

Greqia njoftoi sot 510 raste të reja të infektimit të koronavirusit të ri (COVID-19), nga të cilat 7 u identifikuan pas testeve në hyrjet e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 148370, nga të cilat 52.1% janë burra. Gjatë gjurmimit u zbulua se 5721 (3.9%) konsiderohen të lidhura me udhëtimet nga jashtë dhe 45355 […]

Lexo më shumë

Vuçiç si Rama, i pakënaqur nga BE-ja kthen sytë nga Kina/ Serbia merr 1 milion doza të vaksinës kineze, Sinopharm

Vuçiç si Rama, i pakënaqur nga BE-ja kthen sytë nga Kina/ Serbia merr 1 milion doza të vaksinës kineze, Sinopharm

Publikuar më 16.01.2021
Deri të mërkurën, Serbia do të marrë nga Kina një total prej...

Deri të mërkurën, Serbia do të marrë nga Kina një total prej 1.4 milion doza vaksinash, u shpreh Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç përballë mediave serbe, citon Tanjung. Vuçiç tha se, gjysmë milioni qytetarë të Serbisë do të vaksinohen me vaksinën kineze. Ai deklaroi se sot, kur një milion vaksina kineze kundër koronavirusit arritën në […]

Lexo më shumë

Kosovë: Gjashtë viktima dhe 363 raste të reja me COVID-19

Kosovë: Gjashtë viktima dhe 363 raste të reja me COVID-19

Publikuar më 16.01.2021
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), njoftoi ...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), njoftoi të shtunën se gjashtë pacientë kanë vdekur dhe janë regjistruar edhe 363 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi i ri. “Brenda 24 orëve janë raportuar 6 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (85, 81, […]

Lexo më shumë

Gjendet i vdekur ish-zyrtari i Policisë së Kosovës

Gjendet i vdekur ish-zyrtari i Policisë së Kosovës

Publikuar më 15.01.2021
Një ish-zyrtar i Policisë së Kosovës është gjetur i pajetë d...

Një ish-zyrtar i Policisë së Kosovës është gjetur i pajetë ditën e sotme. Mediat kosovare shkruajnë se bëhet fjalë për Fadil Syleviqin. Sipas autoriteteve kosovare trupi i tij i pajetë u gjet në rrugën që të çon nga Mati për te liqeni i Badovcit. “Sot, më 15.01.2021, pak pas orës 14:00, policia është njoftuar për […]

Lexo më shumë

Këtë grekët nuk e prisnin, del video ku shqiptarët vënë në rresht ushtarët grekë (Video)

Këtë grekët nuk e prisnin, del video ku shqiptarët vënë në rresht ushtarët grekë (Video)

Publikuar më 15.01.2021
Mediat greke kanë publikuar një video e cila ka tronditur au...

Mediat greke kanë publikuar një video e cila ka tronditur autoritetet greke. Sipas mediave të vendit fqinj, Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë ka dhënë alarmin orët e fundit, pasi në këto pamje pretendohet se shqiptarët u japin urdhra grekëve. Bëhet fjalë për dy të rinj shqiptarë, njëri prej tyre me banim në rrugën “5 Maji” […]

Lexo më shumë

Pritet lehtësim i masave për disa sektorë në Kosovë, sa është numri i rasteve me COVID-19

Pritet lehtësim i masave për disa sektorë në Kosovë, sa është numri i rasteve me COVID-19

Publikuar më 15.01.2021
Teksa shifrat e rasteve me koronavirus janë ulur, Kosova ka ...

Teksa shifrat e rasteve me koronavirus janë ulur, Kosova ka paralajmëruar lehtësim të masave për disa sektorë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 54.839 raste nga 203.693 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.392 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 441 […]

Lexo më shumë

Maqedonia Veriut regjistron disa mutacione të koronavirusit

Maqedonia Veriut regjistron disa mutacione të koronavirusit

Publikuar më 14.01.2021
Maqedonia e Veriut ka regjistruar disa mutacione të koronavi...

Maqedonia e Veriut ka regjistruar disa mutacione të koronavirusit të ri, por që nuk janë të ngjashëm me variantin e ri të virusit që është paraqitur në Britani të Madhe. Kjo është bërë e ditur nga Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, duke theksuar se format e reja të detektuara nga laboratorët e Akademisë së Shkencave […]

Lexo më shumë