×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Haradinaj: Kurti e la Kosovën pa qeveri në momentin më delikat

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish-kryeministri, Ramush Haradinaj, ka treguar arsyet reale që sipas tij kanë çuar në rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit.

“Kini parasysh, nuk them se ishte e dëshirueshme në momentin kohor, por ky është realitet politik. Një qeveri humbi besimin pikërisht në kohë të krizës së pandemisë. Merita kryesore për të mbetur pa qeveri është e kryetarit të qeverisë, dhe kështu u krijua një krizë dhe parlamenti votoi mocionin e mosbesimit”, tha Haradinaj në Euronews Albania.

Sipas Haradinajt, qeveria e Kurtit humbi besimin pikërisht në një kohë krize dhe fajtorët për këtë shtoi ai nuk është opozita, por kryeministri në detyrë dhe Lëvizja Vetëvendosje.

Haradinaj tregoi gjithashtu pjesën ku ai dallon nga drejtuesit e tjerë të partive politike në raport me interesin e shtetit.

“Unë jam kryetar i AAK, por e dua Kosovën më shumë se Aleancën. E vërteta është se VV e Kurti e lanë Kosovën pa qeveri në momentin më të keq. Qeverinë Kurti nuk e rrëzoi opozita, por qeverinë Kurti e rrëzoi Kurti dhe Vetëvendosja.”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Alarmante/ Infektohen dy punonjës të Institutit të Shëndetit Publik

Alarmante/ Infektohen dy punonjës të Institutit të Shëndetit Publik

Publikuar më 08.07.2020
Nga 68 raste të konfirmuara paraditen e së mërkurës, 5 raste...

Nga 68 raste të konfirmuara paraditen e së mërkurës, 5 raste i përkasin qytetit të Beratit. Mësohet se mes të infektuarve janë edhe 2 punonjës të Drejtorisë së Shëndetit Publik. Nga pesë rastet e sotme, 4 raste janë brenda në qytetin e Beratit dhe 1 rast është në fshatin Karkanjoz. Ndërkohë gjatë ditës së djeshme […]

Lexo më shumë

Kompensim në taksën vjetore të mjeteve të përdorura, kategoritë që përfitojnë

Kompensim në taksën vjetore të mjeteve të përdorura, kategoritë që përfitojnë

Publikuar më 08.07.2020
Blendi Gonxhja, Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbim...

Blendi Gonxhja, Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, ka njoftuar kompensimin e Taksës Vjetore të Mjeteve të Përdorura për vitin 2020 në vlerën 100% për një kategori të caktuar automjetesh. Përmes një postimi në rrjetin e tij social, ai ka bërë me dije se paketa e solidaritetit kap vlerën e 1.4 […]

Lexo më shumë

Pandemia rrënon buxhetin vendor, të ardhurat rënie me 37%, shpenzimet me 27%

Pandemia rrënon buxhetin vendor, të ardhurat rënie me 37%, shpenzimet me 27%

Publikuar më 08.07.2020
Bashkitë në të gjithë vendin po kalojnë një situatë të vësht...

Bashkitë në të gjithë vendin po kalojnë një situatë të vështirë financiare me rënie drastike të ardhurash dhe mos realizimin shpenzimesh si rrjedhojë e efekteve negative që dha pandemia. Bilanci i buxhetit bashkiak për periudhën janar-maj 2020 tregon se, të ardhurat kanë shënuar rënie me 37% dhe shpenzimet me 27% në raport me periudhën respektive […]

Lexo më shumë

Gjykata Speciale ‘godet’ sërish, ftesë edhe ish-ushtarit të UÇK-së (DETAJE)

Gjykata Speciale ‘godet’ sërish, ftesë edhe ish-ushtarit të UÇK-së (DETAJE)

Publikuar më 07.07.2020
Gjykata Speciale në Kosovë vazhdon që të dërgojë ftesa paraq...

Gjykata Speciale në Kosovë vazhdon që të dërgojë ftesa paraqitjeje për ish-luftëtarët e niveleve të ndryshme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), pasi dyshohen që kanë kryer krime lufte gjatë luftës së Kosovës 1998-1999. Mësohet se pas presidentit Hashim Thaçi dhe kryeparlamentarit Kadri Veseli, edhe një ish-ushtar i UCK-së është ftuar nga Gjykata Speciale. Kryetari […]

Lexo më shumë

Pandemia uli aplikimet me 68%, Komisioni i Ekonomisë miraton shtyrjen e rivlerësimit të pasurive

Pandemia uli aplikimet me 68%, Komisioni i Ekonomisë miraton shtyrjen e rivlerësimit të pasurive

Publikuar më 07.07.2020
Shtyhet për në 31 dhjetor 2020 rivlerësimi i pasurive të pal...

Shtyhet për në 31 dhjetor 2020 rivlerësimi i pasurive të paluajtshme. Sipas Ministrisë së Financave vetëm për periudhën 18 mars deri më 18 maj 2020 numri i aplikimeve për rivlerësim ka rënë me 68%. Në total deri në mars janë rivlerësuar 15 mijë prona, ndërsa për periudhën më pas deri në fund të muajit maj […]

Lexo më shumë

Vetëflijimi për ringjallje/ Mjeku flet për psikozën e familjes Josifi, çfarë i çoi drejt vdekjes

Vetëflijimi për ringjallje/ Mjeku flet për psikozën e familjes Josifi, çfarë i çoi drejt vdekjes

Publikuar më 07.07.2020
Vetëflijimi i familjes Josifi në Kombinat. Psikiatri Gentian...

Vetëflijimi i familjes Josifi në Kombinat. Psikiatri Gentian Çala thotë për “Shekulli”-n se referuar gjithë ngjarjes, dyshohet se vajzat dhe nëna vuanin nga Psikoza e Induktuar. Si shfaqet kjo sëmundje, pasojat dhe rastet të tjera të ngjashme në shoqërinë shqiptare Enida Vërça Blerta Josifi, e mbijetuara e vetme e ngjarjes në Kombinat është shtruar në […]

Lexo më shumë

“Emigrantët vijnë rregullojnë vetëm dhëmbët e nuk blejnë asgjë!” Ulje çmimesh në tregje, rrezik falimenti

“Emigrantët vijnë rregullojnë vetëm dhëmbët e nuk blejnë asgjë!” Ulje çmimesh në tregje, rrezik falimenti

Publikuar më 07.07.2020
Vëzhgim i bërë nga “Shekulli” në pikat e shumicë...

Vëzhgim i bërë nga “Shekulli” në pikat e shumicës dhe pakicës së artikujve të ndryshme. Rrezik falimentimi, ulje çmimesh por zero blerje Briselda Hoxha “Shekulli” ka bërë një vëzhgim në pikat e shumicës dhe pakicës të veshjeve dhe të elektro-shtëpiakeve për të parë se si po vijon situata post-COVID në këto ambiente. Ajo që vihet […]

Lexo më shumë

Presidenti i klubit shqiptar konfirmon: Dy lojtarë me COVID-19, njëri në gjendje të rëndë

Presidenti i klubit shqiptar konfirmon: Dy lojtarë me COVID-19, njëri në gjendje të rëndë

Publikuar më 07.07.2020
Klubi i Vushtrisë është tronditur pasi dy lojtarë kanë shfaq...

Klubi i Vushtrisë është tronditur pasi dy lojtarë kanë shfaqur simptoma të COVID-19 dhe kanë ngjallur ankth te pjesa tjetër e skuadrës pasi kanë frikën e përhapjes së virusit për shkak të kontakteve të mundshme. Sipas Bajrush Kajtazi, presidenti i klubit, dy lojtarët që kanë shfaqur simptoma janë zbuluar pas ndeshjes me Flamurtarin dhe për […]

Lexo më shumë