Habit vlonjati, spërkat me benzinë dhe u vë flakën dyqaneve (FOTO)

Foto 1 nga 3 Pas Para

Një person i ka vendosur zjarrin hyrjes së 5 dyqaneve pranë zonës muzeale në qytetin e Vlorës.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si “6 katëshi”, në kohën kur I riu duhej të ndodhej në shtëpi në zbatim të rregullave të vendosura për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

24-vjeçari ka lyer me benzinë dyert e dyqaneve, por fatmirësisht nga ndërhyrja e shpejtë e policisë, ka ndaluar agravimin e ngjarjes.

Policia e ka arrestuar në moment të riun, i cili mësohet të jetë shprehur “më prishën shtëpinë”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet