Gurabi me kakao dhe lajthi

Përbërësit

1 margarinë ose gjalpe
1 gotë sheqer pluhur
1 gotë të çajit vaj
3 lugë të gjellës nisheste
3 lugë të gjellës kakao
3 lugë të gjellës kokos
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
1 limon nerende
1 vezë
5 gota miell
PËRMBI
1 tas lajthia fëstëk
100 gr çokollatë

Hapat

1I derdhim të gjithë përbërësit e gurabijave në një enë dhe i përziejmë mirë njërën me tjetrën.

 

2Nga kjo glazurë fillojmë të ndajmë copa të vogla, gurabijat e vogla i rëndisim në tepsi për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius.

 

3Çokollatën e vendosim në një tenxhere me vaj për shkrirje, gurabijat i zhytim në çokollatë të shkrirë dhe në përzierje të lajthisë dhe fëstëkut.

 

4Ju bëftë mirë!

kuzhinashqiptare

Të tjera

Emri i kompromisit

Nga Veton Surroi Në fillim të pluralizmit në ish-Jugosllavi, në Prishtinë mblidheshin partitë politike shqiptare gjithandej Jugosllavisë. Sa herë që…

Abissnet