Grupet e EURO 2020, Ja cili mund të jetë fati i Kosovës

Është hedhur në Bukuresht shorti i fazës së grupeve të Euro 2020. 20 ekipet janë ndarë në 6 grupe dhe do presin vetëm përfundimin e fazës play-off, që 4 nga këto grupe të plotësohen me skuadrat që më 31 mars do të mësojnë fatin e tyre.

Por pavarësisht kësaj, tifozët kanë njohur përplasjet më interesate dhe grupin e ferrit, që do jetë ai F, me Gjermaninë, Francën dhe Portugalinë që do të luftojnë për kualifikimin, bashkë me fituesen e play-off A, që do jetë një mes Islandës, Rumanisë, Hungarisë dhe Bullgarisë.

Kosova ka shansin e fundit për tu kualifikuar në këtë fazë nga raundi play-off të Ligës së Kombeve.

Por, për të arritur këtu, do të kenë rival në gjysmëfinale Maqedoninë e Veriut dhe në rast kualifikimi, do të takojë në finalen e play-off të Ligës së Kombeve njërën mes Gjeorgjisë e Bjellorusisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet