×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Grimieri shqiptar i Kim Kardashian shet sendin me vlerë, paratë i dhuron për të prekurit nga tërmeti

Grimieri i famshëm shqiptar me origjinë shqiptare, Mario Dedivanovic, i cili është makeup artisti personal i Kim Kardashian ka vendosur të solidarizohet me familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Përmes një postimi në “Instagram”, Mario ka bërë të ditur se ka vendosur të shesë gjënë e tij më me vlerë, varësen me shqiponjë, të cilën e kishte blerë pas shumë viteve punë.

“Bizhuteria e parë që i kam dhuruar vetes. I kam dhuruar bizhuteri të tjerëve shumë herë, por kurrë vetes time. Një ditë po ecja me vëllain dhe babain në një qendër tregtare për të gjetur një pallto dhe pashë këtë varëse që shkëlqente përmes xhamit. Vëllai më tha të hyja brenda dhe ta shihja. Unë thashë jo, por ai më shtyu dhe më tha: ‘Vëlla ke punuar fort që kur ishe 12 vjeç dhe nuk i ke blerë kurrë vetes bizhuteri. Duhet ta marrësh këtë’. Unë i thashë jo edhe pse kisha dëshirë ta merrja sepse e meritoja. Të gjitha fitimet nga kjo varëse do të shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti. Unë mendoj se qëllimi im është ta duash veten dhe të trajtosh veten në mënyrë të barabartë, si dhe ti të tjerët. Jeta është e bukur dhe jam shumë i lumtur që fillova ta jetoj”, shkruan Mario.

Kujtojmë se kanë qenë të shumtë shqiptarët e famshëm nëpër botë, të cilët janë solidarizuar me familjet e prekura nga tërmeti i fuqishëm 6.3 ballë, i 26 nëntorit, një ndër ta është edhe Bebe Rexha e cila ndodhet vetë në Shqipëri.

 

View this post on Instagram

 

First piece of jewelry I’ve ever gifted myself ♥️👐🏼 I’ve gifted others jewelry many times but never myself. I was walking through the mall the other day with my brother and father to find my dad a winter coat and I saw this sparkling through a window from the corner of my eyes and my brother told me to go inside and look at it. I said no way but he pushed me in. He said “bro, you been working so hard since you were 12 years old and you’ve never bought yourself a piece of jewelry. You need to get this” I said No I don’t need to get it but I think I really want it and I know I deserve it. It rests on my heart now ❤️ I also donated the equal amount of the necklace to help the families effected by the earthquake in Albania 🇦🇱 I guess my point is to Love yourself and treat yourself equally as well as you do others. 🙏🏻 Life is beautiful and I’m so happy to start living it xo

A post shared by MAKEUP BY MARIO (@makeupbymario) on

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Madonna i habit të gjithë, 61-vjeçarja pozon topless para pasqyrës (FOTO)

Madonna i habit të gjithë, 61-vjeçarja pozon topless para pasqyrës (FOTO)

Publikuar më 07.07.2020
Prej muajit mars Madonna nuk ka qenë shumë aktive për shkak ...

Prej muajit mars Madonna nuk ka qenë shumë aktive për shkak të një dëmtimi në gju. Pas një kohe të gjatë ajo ka postuar një imazh të saj, i cili i ka lënë pa fjalë të gjithë ndjekësit në rrjete sociale. Këngëtarja 61-vjeçare ka postuar në “Instagram” një foto në të cilën shihet duke pozuar […]

Lexo më shumë

“Nuk shijoj asgjë, është e çuditshme”, këngëtari shqiptar rrëfen eksperiencën e tij me koronavirusin

“Nuk shijoj asgjë, është e çuditshme”, këngëtari shqiptar rrëfen eksperiencën e tij me koronavirusin

Publikuar më 07.07.2020
Ylli Vala ka qenë një nga këngëtarët e grupit “Aurora”, që n...

Ylli Vala ka qenë një nga këngëtarët e grupit “Aurora”, që në vitet 2003-2006 mori famë me disa këngë hit si “Larg je ti”, “Lele kaçurrele”, “Lady” etj. Pak ditë më parë Ylli u konfirmua si i prekur me koronavirus dhe së fundmi ka rrëfyer se si po e përjeton këtë eksperiencë. Në një lidhje […]

Lexo më shumë

Mbante armë pa leje, Gjykata dënon reperin Gjiko

Mbante armë pa leje, Gjykata dënon reperin Gjiko

Publikuar më 07.07.2020
Reperi Gjiko ka dalë sot para Gjykatës Themelore në Pejë për...

Reperi Gjiko ka dalë sot para Gjykatës Themelore në Pejë për t’u njohur me dënimin për veprën penale “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”. Gjiko së bashku me të akuzuarin tjetër Valon Alija janë gjobitur me 400 euro secili për armëmbajtje pa leje. Shumën prej 400 euro dy të pandehurit janë […]

Lexo më shumë

“Sulmoi” Arbana Osmanin, Xhemi Shehu thumbon publikisht Evis Mulën

“Sulmoi” Arbana Osmanin, Xhemi Shehu thumbon publikisht Evis Mulën

Publikuar më 07.07.2020
Evis Mula ishte e ftuar ditën e djeshme në emisionin “Wake U...

Evis Mula ishte e ftuar ditën e djeshme në emisionin “Wake Up”, në të cilin zbuloi disa detaje të parrëfyera më parë. Këngëtarja tregoi se asaj i ishte premtuar para shumë vitesh prezantimi i edicionit të parë të “Top Fest”, por në finale si moderatorë doli Arbana Osmani. Mula e akuzoi publikisht këtë të fundit […]

Lexo më shumë

Mozzik harron Loredënën dhe nis një lidhje të re me Kidën? Përgjigjet këngëtarja

Mozzik harron Loredënën dhe nis një lidhje të re me Kidën? Përgjigjet këngëtarja

Publikuar më 07.07.2020
Mozzik dhe Kida në bashkëpunim me njëri-tjetrin pak ditë më ...

Mozzik dhe Kida në bashkëpunim me njëri-tjetrin pak ditë më parë publikuan një projekt të ri muzikor, i cili përmbante dy këngë “Paranoja” dhe “Pishman”. Këngët u pritën mirë nga publiku dhe deri më tani numërojnë 6 milionë shikime në “Youtube”. Që para publikimit të projektit në rrjete sociale nisën aludimet se të dy këngëtarit […]

Lexo më shumë

“Është shoqja ime”, Romeo flet publikisht për raportin me Jonidën dhe e kritikon për diçka

“Është shoqja ime”, Romeo flet publikisht për raportin me Jonidën dhe e kritikon për diçka

Publikuar më 07.07.2020
Romeo Veshaj ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “...

Romeo Veshaj ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, ku përveç pyetjeve në lidhje me profesionin nuk mund të mungonin as ato për raportin e tij me Jonida Maliqin. I gjendur përballë fëmijëve, Romeo nuk kishte si ta anashkalonte pyetjet për këngëtaren, sepse të dy janë kthyer në kryefjalën […]

Lexo më shumë

Fero ndan pamjet nga shtrati duke i puthur këmbët Arbenitës, komenti me të cilin e shoqëron është epik (Foto)

Fero ndan pamjet nga shtrati duke i puthur këmbët Arbenitës, komenti me të cilin e shoqëron është epik (Foto)

Publikuar më 06.07.2020
Reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli kanë qenë prej kohë...

Reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli kanë qenë prej kohësh një ndër çiftet më të komentuar në media e rrjete sociale. Gjithçka prej dyshes përbën interes të madh për publikun dhe duket se tashmë Fero dhe Arbenita janë mësuar me kaq shumë vëmendje. Nëse në fillimet e tyre mundoheshin ta mbanin lidhjen sa më të […]

Lexo më shumë

Miliona dollarë për një postim në rrjete sociale, ky është personazhi më i paguar në “Instagram”

Miliona dollarë për një postim në rrjete sociale, ky është personazhi më i paguar në “Instagram”

Publikuar më 06.07.2020
Dwayne ‘The Rock’ Johnson e ka rrëzuar nga froni Kylie Jenne...

Dwayne ‘The Rock’ Johnson e ka rrëzuar nga froni Kylie Jenner si personazhin më të famshëm në Instagram. Sipas firmës së marketingut në mediat sociale ‘Hopper HQ’, Johnson, 48-vjeçar, paguhet afërsisht 1,015,000 dollar për një postim të sponsorizuar. Ndërkohë vitin e shkuar, BBC, raportoi se mori afro 1.2 milionë dollarë për një postim të tillë. […]

Lexo më shumë