×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Greqia do të rishikojë gjobat për tejkalimin e afatit 90 ditor

Të gjithë emigrantët të cilët janë gjobitur nga autoritetet greke, për shkak të tejkalimit të afatit kohor, është vendosur shqyrtimi i të gjithë rasteve. Lajmin e ka bërë të ditur kreu i qeverisë, Edi Rama i cili nëpërmjet një statusi në “Facebook”, njoftoi se të gjithë personat që kanë tejkaluar afatin si pasojë e pandemisë gjobat do të anulohen.

Rama zotohet se nëse kjo gjë nuk ndodhë nga pala greke, do të jetë qeveria shqiptare e cila do i rimbursojë në vlerën 100%.

Statusi i plotë:

Zyra ime ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet greke, pas lajmit të bërë publik të gjobitjes se disa shtetasve shqiptarë që kanë tejkaluar afatin 90 ditor të qëndrimit në Greqi gjatë muajve të fundit. Autoritetet greke do të rishikojnë të gjitha gjobat e vendosura, ndërkohë kanë siguruar se në kohëzgjatjen e pandemisë vendosja e gjobave do të ndodhë vetëm në rastet flagrante, ku shkelja e afateve nuk ka lidhje me situatën e krijuar nga covid19.

UNË I SIGUROJ TË GJITHË QYTETARËT SHQIPTARË të cilëve autoritetet greke nuk do t’ua anulojnë gjoben, se do te rimbursohen në masën 100% NGA QEVERIA E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10-vjeçari humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali, komuniteti dhe miqtë mesazhe të ndjera për familjen Kazazi

10-vjeçari humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali, komuniteti dhe miqtë mesazhe të ndjera për familjen Kazazi

Publikuar më 28.09.2020
Mediat italiane i kanë kushtuar një artikull vdekjes së 10-v...

Mediat italiane i kanë kushtuar një artikull vdekjes së 10-vjeçarit, Kristian Kazazit, i cili humbi jetën të shtunën në darkë teksa u përfshinë në një aksident automobilistik bashkë më të atin. Mediat shkruajnë se familja Kazazi është me origjinë shqiptare, por që jeton në Petritoli për më shumë se 20 vitesh, ndërsa lajmi i hidhur […]

Lexo më shumë

E rëndë në Itali, humb kontrollin e mjetit, plagoset shqiptari në Itali, vdes 10-vjeçari

E rëndë në Itali, humb kontrollin e mjetit, plagoset shqiptari në Itali, vdes 10-vjeçari

Publikuar më 27.09.2020
Një aksident  i rëndë është regjistruar në Itali, ku ka humb...

Një aksident  i rëndë është regjistruar në Itali, ku ka humbur jetën një fëmijë 10 vjeç, ndërsa ka mbetur i plagosur babai i tij. Mediat italiane raportojnë se shtetasi shqiptar, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, ka humbur kontrollin e makinës dhe është përplasur me një mur. 40-vjeçari me origjinë shqiptare […]

Lexo më shumë

E rëndë në Greqi, gjendet pas 17 muajsh trupi i 36-vjeçarit shqiptar

E rëndë në Greqi, gjendet pas 17 muajsh trupi i 36-vjeçarit shqiptar

Publikuar më 25.09.2020
Është gjetur pas 17 muajsh turpi i pajetë i 36-vjeçarit shqi...

Është gjetur pas 17 muajsh turpi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar Laert Beqaj. I riu u zhduk 17 muaj më parë në Nea Filadelfia, por tre ditë më parë u gjet i vdekur në Andro. Ai kishte rënë në det midis Tinos dhe Andros në 10 Prill 2019 Një kërkimi nga të afërmit e tij […]

Lexo më shumë

Prezantohet si italian por nuk dinte asnjë fjalë, polici anglez kap mat shqiptarin mashtrues (Foto-Emri)

Prezantohet si italian por nuk dinte asnjë fjalë, polici anglez kap mat shqiptarin mashtrues (Foto-Emri)

Publikuar më 24.09.2020
Një shqiptar është arrestuar pasi ka tentuar të mashtroj një...

Një shqiptar është arrestuar pasi ka tentuar të mashtroj një efektiv të policisë angleze, duke u shtirur si shtetas italian. Kleris Harizi, është paraqitur me një pasaportë të rreme italiane, por nuk ka mundur t’ju përgjigjej pyetjeve themelore rreth vendlindjes së tij të supozuar dhe as nuk dinte të fliste italisht. Gjithçka është zbuluar nga […]

Lexo më shumë

Itali/ Iu bë atentat mafioz në plazh, ndërron jetë në spital shqiptari (Emri)

Itali/ Iu bë atentat mafioz në plazh, ndërron jetë në spital shqiptari (Emri)

Publikuar më 23.09.2020
Ka ndërruar jetë disa ditë pas atentatit mafioz shqiptari, i...

Ka ndërruar jetë disa ditë pas atentatit mafioz shqiptari, i cili mbeti i plagosur rëndë. Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptari nuk ka mundur t’ju mbijetoj plagëve të marra, pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve me dy operacione. Mësohet se viktima është shtetasi Selavdi Shehaj, 38 vjeç, ai u qëllua me armë zjarri ditën e diel, […]

Lexo më shumë

Shtëpitë me kanabis në Angli udhëhiqen nga 88 shqiptarë, tashmë janë dënuar (Emrat)

Shtëpitë me kanabis në Angli udhëhiqen nga 88 shqiptarë, tashmë janë dënuar (Emrat)

Publikuar më 13.09.2020
Gazeta Sunday Express i ka kushtuar një investigim special a...

Gazeta Sunday Express i ka kushtuar një investigim special asaj që e quan si Godfatherat e ri të fermave më kanabis në Britani. Jon Austrin editori krimeve në këtë gazetë shkruan se në vitin 2017 gjykatat angleze dënuan për këtë krim 34 shqiptarë. Ndërsa në dy vitet pasardhëse numri shqiptarëve të dënuar ishte 53. Ky […]

Lexo më shumë

Makina del nga rruga dhe përmbyset, humb jetën tragjikisht i riu në Itali

Makina del nga rruga dhe përmbyset, humb jetën tragjikisht i riu në Itali

Publikuar më 08.09.2020
Një aksident i rëndë është regjistruar në Itali, paditen e d...

Një aksident i rëndë është regjistruar në Itali, paditen e djeshme. Referuar mediave vendase thuhet se një 35-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, ndërsa pasagjeri ka arritur të mbijetoi. Ngjarja ka ndodhur në Bolonja, ku emigranti ka humbur kontrollin e makinës “Toyota Yaris” që po drejtonte duke dalë nga rruga. Makina është përmbysur dhe rrokullisur disa […]

Lexo më shumë

Zgjedhjet/ Diaspora kërkon përfaqësim në parlamentin e ardhshëm

Zgjedhjet/ Diaspora kërkon përfaqësim në parlamentin e ardhshëm

Publikuar më 04.09.2020
Teksa pritet miratimi i datës së zgjedhjeve mes kreut të sht...

Teksa pritet miratimi i datës së zgjedhjeve mes kreut të shtetit, Ilir Meta dhe partive politike, Diaspora për  Shqipërinë e Lirë ka kërkuar pjesëmarrje. Në një letër zyrtare dërguar presidentit Meta, ministrit Majko dhe KQZ që të sigurohet edhe vota e emigrantëve. Po ashtu emigrantët kërkojnë që të jenë pjesë e konsultimeve në KQZ, si […]

Lexo më shumë