×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Gola shqiptarë në Kupën e Kroacisë, shënojnë Uzuni dhe Çokaj (VIDEO)

Lojtarët shqiptarë kanë shënuar në Kupën e Kroacisë.

Myrto Uzuni dhe Enis Çokaj kanë lënë firmën e tyre në çerekfinalen e këtij kompeticioni.

Lokomotiva e Zagrebit luajti transfertën kundër Sibenikut, ku Uzuni shënoi golin e epërsisë në minutën e 28.

Pas një krosimi nga e djathta, topi u devijua me kokë dhe përfundoi në këmbët e Uzunit, i cili shënoi me të majtën.

Përballja përfundoi me shifrat 0-3, ku goli i tretë u shënua nga Enis Çokaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mourinho rikthehet në Itali, merr drejtimin e ekipit legjendë të Seria A

Mourinho rikthehet në Itali, merr drejtimin e ekipit legjendë të Seria A

Publikuar më 04.05.2021
Trajneri portugez Jose Mourinho pritet të rikthehet në Serie...

Trajneri portugez Jose Mourinho pritet të rikthehet në Serie A pas 11 vjetësh, ku do të marrë drejtimin e Romës për sezonin e ardhshëm: 2021-22. Këtë e ka njoftuar klubi verdhekuq përmes faqes zyrtare. Trajneri lusitan pason bashkatdhetarin e tij Paulo Fonseca: “AS Roma ka kënaqësinë të njoftojë se José Mourinho do të jetë menaxheri […]

Lexo më shumë

Interi shpallet kampione e Italisë pas 11 vitesh

Interi shpallet kampione e Italisë pas 11 vitesh

Publikuar më 02.05.2021
Interi është shpallur kampioni i Italisë për sezonin 2020/20...

Interi është shpallur kampioni i Italisë për sezonin 2020/2021 pas barazimit të Atalantas (1-1) në transfertë ndaj Sassuolo në ndeshjen e zhvilluar në Stadio Mapei – Citta del Tricolore. Skuadra mysafire mbeti me një lojtar më pak që në minutën e 23-të, kur Pierluigi Gollini u përjashtua me karton të kuq. Me gjithë inferioritetin numerik […]

Lexo më shumë

Barcelona për Messin: Qëndro edhe tre vjet dhe do të paguhesh për dhjetë të tjera

Barcelona për Messin: Qëndro edhe tre vjet dhe do të paguhesh për dhjetë të tjera

Publikuar më 30.04.2021
Zgjedhja e Juan Laportas si president i Barcelonës solli gji...

Zgjedhja e Juan Laportas si president i Barcelonës solli gjithashtu optimizëm për qëndrimin e Lionel Messit në Barcelonë. Laporta kishte dhe ka një marrëdhënie të shkëlqyeshme me Messin dhe babanë e tij, por në të njëjtën kohë ai e di që financat e klubit janë në një situatë shumë të keqe dhe sipas Times ai […]

Lexo më shumë

Guardiola “gozhdon” UEFA-n: Nëse mundeni lëreni një lojtar të zhvillojë 400 ndeshje çdo vit

Guardiola “gozhdon” UEFA-n: Nëse mundeni lëreni një lojtar të zhvillojë 400 ndeshje çdo vit

Publikuar më 23.04.2021
Pep Guardiola u duk gjithçka përveç se i lumtur për sistemin...

Pep Guardiola u duk gjithçka përveç se i lumtur për sistemin e ri të zhvillimit të Ligës së Kampionëve. Kur u pyet për formatin e turneut që do të jetë i vlefshëm nga 2024 e tutje, trajneri i Manchester City “goditi” UEFA-n. Duke shprehur reagimin e tij ndaj prirjes së re të lojërave, ai deklaroi […]

Lexo më shumë

Ata do shkatërronin futbollin tradicional/ Klubet europiane i propozojnë UEFA-s përjashtimin për një vit të Realit dhe Juventusit

Ata do shkatërronin futbollin tradicional/ Klubet europiane i propozojnë UEFA-s përjashtimin për një vit të Realit dhe Juventusit

Publikuar më 22.04.2021
Skuadrat e UEFA-s thuhet se kanë kërkuar përjashtimin e Real...

Skuadrat e UEFA-s thuhet se kanë kërkuar përjashtimin e Real Madrid dhe Juventus nga Kupat e Evropës. Sipas asaj që përcjell Fabio Likari përmes “Gazzetta dello Sport”, disa klube – të cilat nuk janë përmendur – duan dënimin e dy forcave kryesore për përpjekjet për formimin e Superligës Evropiane, ndërsa në “tryezë” ata rekomandojnë edhe […]

Lexo më shumë

“Ata janë gjarpërinj dhe gënjeshtarë”/ Shefi i Juventus fajëson Brexit për shkatërrimin e Superligës

“Ata janë gjarpërinj dhe gënjeshtarë”/ Shefi i Juventus fajëson Brexit për shkatërrimin e Superligës

Publikuar më 21.04.2021
Duke pranuar se Superliga e diskutueshme e futbollit ishte z...

Duke pranuar se Superliga e diskutueshme e futbollit ishte zyrtarisht e ‘vdekur’, shefi i Juventusit, Andrea Agnelli kërkoi të bënte një ‘kurban’ dhe akuzoi fenomenin e Brexit. Presidenti i Juventusit, një nga arkitektët kryesorë të ligës rebele, i tha Reuters se kishte dëgjuar “spekulime” se “nëse gjashtë skuadra do të ishin shkëputur dhe do të […]

Lexo më shumë

Me vendimin e Abramovich, Chelsea tërhiqet nga Superliga Evropiane, City gjithashtu largohet

Me vendimin e Abramovich, Chelsea tërhiqet nga Superliga Evropiane, City gjithashtu largohet

Publikuar më 20.04.2021
Të dhëna të reja në ‘luftën civile’ që ka shpërthyer në futb...

Të dhëna të reja në ‘luftën civile’ që ka shpërthyer në futbollin evropian me largimin e dukshëm të Chelsea, por edhe të Manchester City nga përballja e 12 skuadrave që krijuan Superligën Evropiane. Thashethemet e para të çarjeve kishin filluar të qarkullonin herët në pasdite me tifozët “blu” që protestuan pas Stamford Bridge pasdite (para […]

Lexo më shumë

Super League e re e Evropës/ Darka e fshehtë që “krijoi” lidhja e të pasurve

Super League e re e Evropës/ Darka e fshehtë që “krijoi” lidhja e të pasurve

Publikuar më 20.04.2021
Projekti i Superligës Evropiane krijon një “bombë̶...

Projekti i Superligës Evropiane krijon një “bombë” në themelet e futbollit Evropian në vitin 2021, megjithatë nuk është një ide që filloi dje. Presidenti i organizatës së re dhe një njeri i fortë i Real Madrid, Florentino Perez, e pranoi këtë fakt. Planet ishin aty, por ato duheshin nxitur, pasi pandemia shkaktoi “rrjedhje” të padurueshme […]

Lexo më shumë