×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Goditje e madhe Interit, pasardhësi i Pirlos vishet zikaltër

Sandro Tonali është një nga disa zbulime të mëdha të Serie A në këtë sezon. Talenti i Breshias ka treguar cilësi të jashtëzakonshme dhe ka arritur deri në krahasime të shumta me një legjendë si Andrea Pirlo, teksa ky i fundit është shprehur se Tonali mund të bëhet akoma më i mirë se ish-regjisori i Milanit, Juves e Interit.

Për mesfushorin e qëndrës ka interes nga disa klube, por nga Italia bëjnë me dije se Interi ka arritur marrëveshje me Breshian dhe të hënën lojtari do të zbarkojë në qendrën mjekësore të zikaltërve për t’iu nënshtruar vizitave mjekësore.

Zbardhen edhe detajet e operacionit. Interi do të paguajë 35 milionë euro në dy këste ndaj Breshias, e cila sezonin e ardhshëm do të luajë në Serie B. Ndërkohë, Tonali do të nënshkruajë kontratë 4-vjeçare me pagë prej 2.5 milionë eurosh në sezon, e cila do të rritet në varësi të paraqitjeve të talentit 20-vjeçar.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zbardhet vendimi i Gjykatës Federale, ja çfarë do të ndodhë me Skënderbeun

Zbardhet vendimi i Gjykatës Federale, ja çfarë do të ndodhë me Skënderbeun

Publikuar më 12.08.2020
Lajm i hidhur nga Gjykata Federate për korçarët, Skënderbeu ...

Lajm i hidhur nga Gjykata Federate për korçarët, Skënderbeu nuk ka arritur të fitojë dot gjyqin, teksa është lënë në fuqi vendimi i KAS-it: Vendimi është bërë publik nga klubi bardhekuq nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare ku shkruhet: NJOFTIMI I KLUBIT: Sot, më datë 12 Gusht 2020, KF Skënderbeu-t ju bë me dije Vendimi […]

Lexo më shumë

De Laurentis i vë përpara Gatuzos kontratë me 36 faqe! Nuk ka akord për rinovimin

De Laurentis i vë përpara Gatuzos kontratë me 36 faqe! Nuk ka akord për rinovimin

Publikuar më 12.08.2020
Mbërrin vera dhe momenti i të vërtetës për klubin e Napolit,...

Mbërrin vera dhe momenti i të vërtetës për klubin e Napolit, i cili duhet të sigurohet se Rino Gatuzo do të vazhdojë të jetë tekniku i tij jo vetëm në të ardhmen e afërt. Pasardhësi i Ançelotit në pankinën e napolitanëve i ka bindur të gjithë e për këtë arsye, presidenti De Laurentis nuk ka […]

Lexo më shumë

Merkato e verës në futboll, gazetari italian: Muriqi në Lazio për 16 milionë euro

Merkato e verës në futboll, gazetari italian: Muriqi në Lazio për 16 milionë euro

Publikuar më 11.08.2020
Ndërkohë që ndodhemi në muajin e nxehtë të merkatos së futbo...

Ndërkohë që ndodhemi në muajin e nxehtë të merkatos së futbollit, ku priten transferime të bujshme dhe surprizë, lajme vijnë edhe nga legjionarët shqiptarë që luajnë në ekipet evropiane. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, sipas disa zërave të fuqishëm të merkatos së Seria A, pritet që të transferohet tek Lazio, aty ku drejtor […]

Lexo më shumë

Klubet e Superiores letër Ramës: Plotëso 4 kërkesat tona!

Klubet e Superiores letër Ramës: Plotëso 4 kërkesat tona!

Publikuar më 10.08.2020
Klubet e Kategorisë Superiore i kanë dërguar një letër kryem...

Klubet e Kategorisë Superiore i kanë dërguar një letër kryeministrit Edi Rama ku sipas letrës së firmosur nga 10 ekipet, kërkohet që të plotësohen kërkesat e bëra publike pas mbledhjes së fundit të Ligës Profesioniste me FSHF-në. Kujtojmë që Liga Profesioniste  e Futbollit vendosi disa ditë më parë të bojkotojë kampionatin e ardhshëm, në rast […]

Lexo më shumë

Arrihet akordi, Ilir Daja zyrtarisht trajneri i ri i Partizanit

Arrihet akordi, Ilir Daja zyrtarisht trajneri i ri i Partizanit

Publikuar më 09.08.2020
Klubi i Partizanit ka bërë me dije se ka zyrtarizuar atë që ...

Klubi i Partizanit ka bërë me dije se ka zyrtarizuar atë që flitej prej kohësh, ardhjen e trajnerit Ilir Daja në kampin e të kuqëve. Me anë të një postimi në faqen zyrtare, klubi i Partizanit ka deklaruar se palët kanë gjetur akordin e përbashkkët dhe kanë finalizuar bashkëpunimin me një kontratë zyrtare. Mësohet se […]

Lexo më shumë

Hidhet shorti për Champions League, Tirana mëson kundërshtarin

Hidhet shorti për Champions League, Tirana mëson kundërshtarin

Publikuar më 09.08.2020
Tirana do të luajë kundër gjeorgjianëve të Dinamo Tbilisi në...

Tirana do të luajë kundër gjeorgjianëve të Dinamo Tbilisi në raundin e parë kualifikues të Champions League, pas shortit të hedhur këtë të diel në selinë qendrore të UEFA-s në Nion të Zvicrës. Përballjet e kësaj faze do të zhvillohen me një takim të vetëm, dhe jo me sistemin vajtje-ardhje, për shkak të kalendarit të […]

Lexo më shumë

Zyrtare/ 22-vjeçari Kallaku largohet nga Teuta, firmos katër vjet për Lokomotivën e Zagrebit

Zyrtare/ 22-vjeçari Kallaku largohet nga Teuta, firmos katër vjet për Lokomotivën e Zagrebit

Publikuar më 05.08.2020
Klubi i Teutës, menjëherë pas fitimit të Kupës së Shqipërisë...

Klubi i Teutës, menjëherë pas fitimit të Kupës së Shqipërisë, nëpërmjet një reagimi zyrtar në faqen e klubit, ka bërë me dije se 22-vjeçari Sherif Kallakudo të kalojë në Kroaci tek Lokomotiva e Zagrebit ekip me të cilin ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare. Nëpërmjet një njoftimi në faqen e saj zyrtare,  klubi i Teutës ka […]

Lexo më shumë

E ardhmja e Armando Sadikut në ajër, tani ka rival edhe Mario Balotelin

E ardhmja e Armando Sadikut në ajër, tani ka rival edhe Mario Balotelin

Publikuar më 05.08.2020
Armando Sadiku po i gëzohet ditëve të pushimt pas një sezoni...

Armando Sadiku po i gëzohet ditëve të pushimt pas një sezoni që ka zgjatur më shumë se kurrë, ndërsa përgatitet për të ardhmen e tij shumë të pasigurt. Futbollisti është nën kontratë edhe për një vit me ekipin e Levantes, por në Spanjë e mendojnë të larguar nga klubi në fjalë i cili dëshiron ta […]

Lexo më shumë