×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Goditi me gurë xhamat e Qendrës Shëndetësore në Elbasan/ Policia arreston pas 5 orësh autorin

Policia në Elbasan ka arrestuar 5 orë pas ngjarjes personin që goditi me gurë Qendrën e re Shëndetësore në Fushë-Mbret.

Nga njoftimi i policisë rezulton se A.B, rreth orës 12:00 ka goditur me gurë xhamat e dritareve të Qendrës Shëndetësore që ndezi dhe një debat politik.

Njoftimi i policisë

Elbasan

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, proceduan në gjendje të lirë për veprën penale “Shkatërim i pronës” shtetasin:

A.B., banues në Elbasan, pasi sot rreth orës 12:00 , ka goditur me gurë dritaret duke thyer xhamat e Qëndrës Shëndetësore në lagjen “Skënderbej”, Elbasan.

 

 

Matrialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme proceduriale.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bie aksidentalisht në kanal, vdes një person në Kavajë

Bie aksidentalisht në kanal, vdes një person në Kavajë

Publikuar më 14.06.2021
Një persona ka humbur jetën pasi ka rënë aksidentalisht në n...

Një persona ka humbur jetën pasi ka rënë aksidentalisht në një kanal. Sipas uniformave blu, shtetasi i identifikuar si B.H., 80 vjeç ka rënë aksidentalisht në një kanal dhe për pasojë ka humbur jetën në vendin e ngjarjes. Policia dhe grupi hetimor kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe kanë nisur punën për zbardhjen e […]

Lexo më shumë

Shtohet rreziku i gripit të shpendëve në Shqipëri, kush është bashkia e radhës që preket

Shtohet rreziku i gripit të shpendëve në Shqipëri, kush është bashkia e radhës që preket

Publikuar më 14.06.2021
Duket se situata e gripit të shpendëve në Shqipëri po agravo...

Duket se situata e gripit të shpendëve në Shqipëri po agravon. Kësaj here është Bashkia Peqin e cila ka shpallur një njoftim të rëndësishëm për banorët e saj në lidhje me sëmundjen e shpendëve. E njohur për traditën e kultivitmit të shpendëve, banorët e Peqinit janë më të rrezikuar nga këto specie. NJOFTIM I RËNDËSISHËM […]

Lexo më shumë

Lëkundje tërmeti pranë kufirit Shqipëri-Greqi, ndihet në disa qytete

Lëkundje tërmeti pranë kufirit Shqipëri-Greqi, ndihet në disa qytete

Publikuar më 14.06.2021
Lëkundje tërmeti janë regjistruar ditën e sotme pranë kufiri...

Lëkundje tërmeti janë regjistruar ditën e sotme pranë kufirit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Mësohet se tërmeti ka qenë i magnitudës 4.0 të shkallës rihter. Epiqendra e kësaj lëkundje sizmike ka qenë 13 km në Veri të Fillates të Greqisë. Fatmirësisht nga lëkundjet e tërmetit nuk janë raportuar dëme materiale. Ndërsa raportohet paraprakisht se tërmeti është […]

Lexo më shumë

Çekia vendos Shqipërinë në zonën e rrezikut të Covid, këto do jenë rregullat e reja të udhëtimit

Çekia vendos Shqipërinë në zonën e rrezikut të Covid, këto do jenë rregullat e reja të udhëtimit

Publikuar më 14.06.2021
Në Shqipëri në çdo ditë po raportohen numra shumë të ulët të...

Në Shqipëri në çdo ditë po raportohen numra shumë të ulët të infektimeve të reja me Covid, përfshirë edhe raste kur në ditë të caktuara nuk rezultojnë të infektuar. Vendi ynë, ka hapur kufijtë me të gjitha shtetet, pa kërkuar përmbushjen e asnjë kriteri për mbërritjen e turistëve apo shtetasve të huaj. Ndërsa Çekia, siç […]

Lexo më shumë

“Çmendet” lushnjari/ Pasi dhunoi partneren dhe djalin e mitur, hedh nga ballkoni i katit të 5-të orenditë shtëpiake, prish dy makina

“Çmendet” lushnjari/ Pasi dhunoi partneren dhe djalin e mitur, hedh nga ballkoni i katit të 5-të orenditë shtëpiake, prish dy makina

Publikuar më 14.06.2021
Një rast i pazakontë është raportuar nga Lushnja, ku një 43-...

Një rast i pazakontë është raportuar nga Lushnja, ku një 43-vjeçar, pasi ka dhunuar partneren dhe djalin e tij të mitur, ka hedhur nga ballkoni orenditë shtëpiake. Sipas uniformave blu, disa sende dhe orendi kanë dëmtuar automjetet tip “Benz” dhe “Nisan”, në pronësi të shtetasve K. Rr dhe I. N., të cilët ishin të parkuar […]

Lexo më shumë

Greqia i dhuron Shqipërisë 20.000 doza vaksina antiCovid

Greqia i dhuron Shqipërisë 20.000 doza vaksina antiCovid

Publikuar më 14.06.2021
Ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është shprehur ...

Ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është shprehur sot se në Shqipëri kanë mbërritur edhe 20,000 doza të tjera vaksine AstraZeneca, ndaj Covid- 19. Dozat e ardhura janë dhuratë nga shteti fqinj, Greqia. Sipas Ministres, deri tani janë 95,200 doza,  nga të cilat 836,430 janë kryer dhe 332,173 qytetarë kanë marrë dozën e dytë. Sapo kanë […]

Lexo më shumë

“Nuk keni ç’më bëni, jam gangster”, 26-vjeçari në Tiranë përplaset me policët: O b.q më shkele këpucët që i kam blerë 200 euro

“Nuk keni ç’më bëni, jam gangster”, 26-vjeçari në Tiranë përplaset me policët: O b.q më shkele këpucët që i kam blerë 200 euro

Publikuar më 14.06.2021
Një 26-vjeçar u përplas me policinë, teksa po ndiqej prej ty...

Një 26-vjeçar u përplas me policinë, teksa po ndiqej prej tyre, por ai pretendon se goditi njërin nga oficerët pasi ai e shau. Burimet bëjnë me dije se shtetasi A.L., e qëlloi policin, pasi ky i fundit mësohet t’i ketë thënë “o b.q. më shkele këpucët që i kam blerë 200 euro”. Por ky version […]

Lexo më shumë

“Duam të kthehet Evropa pa pengesa”, BE nënshkruan rregulloren për certifikatën dixhitale të Covid-19

“Duam të kthehet Evropa pa pengesa”, BE nënshkruan rregulloren për certifikatën dixhitale të Covid-19

Publikuar më 14.06.2021
Presidentët e tre institucioneve të BE, Parlamenti Evropian ...

Presidentët e tre institucioneve të BE, Parlamenti Evropian , Këshilli i BE dhe Komisioni Evropian , morën pjesë në ceremoninë zyrtare të nënshkrimit të Rregullores dixhitale COVID-19  të BE-së, duke shënuar fundin e procesit legjislativ. Me këtë rast, Presidentët David Sassoli , Ursula von der Leyen dhe Kryeministri i Portugalisë Antonio Costa thanë:  “Certifikata dixhitale […]

Lexo më shumë