×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Gjykata Speciale ‘godet’ sërish, ftesë edhe ish-ushtarit të UÇK-së (DETAJE)

Gjykata Speciale në Kosovë vazhdon që të dërgojë ftesa paraqitjeje për ish-luftëtarët e niveleve të ndryshme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), pasi dyshohen që kanë kryer krime lufte gjatë luftës së Kosovës 1998-1999.

Mësohet se pas presidentit Hashim Thaçi dhe kryeparlamentarit Kadri Veseli, edhe një ish-ushtar i UCK-së është ftuar nga Gjykata Speciale.

Kryetari i (OVL-UÇK) Organizëts së Veteranëe të Luftës së  UÇK-së, Hysni Gucati, nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur se ish-ushtaraku Elbasan Shoshaj është personi i radhës që është ftuar nga Specialja.

“Sot morra lajmin që bashkëluftëtari nga Prizreni, Elbasan Shoshaj është ftuar nga Gjykata Speciale. Edhe ky luftëtar i lirisë do të dali faqebardhë nga kjo gjykatë”, – ka shkruar Gucati.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Do të shini pacientë me Covid në çdo ambient”, mjeku ngre alarmin: Evitoni këto vende

“Do të shini pacientë me Covid në çdo ambient”, mjeku ngre alarmin: Evitoni këto vende

Publikuar më 10.08.2020
Epidemiologu Taulant Muka, nëpërmjet një postimi në rrjetin ...

Epidemiologu Taulant Muka, nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, paralajmëron për një situatë shumë shqetësuese në ditët e ardhshme. Mjeku shkruan se pritet që të ketë pacientë në çdo pavijon dhe poliklinikë. Për këtë arsye, ai u bën thirrje qytetarëve të evitojnë të gjithë grumbullimet. Të evitojnë takimet shoqërore dhe po ashtu spitalet, të […]

Lexo më shumë

Ja se si sillen njerëzit që kanë personalitet të fortë

Ja se si sillen njerëzit që kanë personalitet të fortë

Publikuar më 09.08.2020
Njerëzit me personalitet të fortë mund ta gjejnë mjaft mirë ...

Njerëzit me personalitet të fortë mund ta gjejnë mjaft mirë veten në këtë thënie: “Asgjë në botë nuk mund ta ndalë dot personin me personalitet të fortë për të arritur synimet e tij; asgjë në botë nuk mund ta ndihmojë dot personin me personalitet të dobët për t’i arritur synimet e tij”. Çdo gjë që […]

Lexo më shumë

“Covid-19 ka pësuar ndryshime”, mjeku jep lajmin e mirë: Ja aleati ynë më i fortë!

“Covid-19 ka pësuar ndryshime”, mjeku jep lajmin e mirë: Ja aleati ynë më i fortë!

Publikuar më 09.08.2020
Mjeku u njohur Ilir Alimehmeti përmes një postimi në rrjetet...

Mjeku u njohur Ilir Alimehmeti përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhanë lajme mjaft shpresëdhënëse ndaj virusit Covid-19. Teksa të gjithë e dinë se për momentin po qarkullon forma e re e koronavirusit G614, i cili është bërë më i transmetueshëm, Alimehmeti ka publikuar një studim të fundit. Sipas këtij studimi virusi ka pësuar […]

Lexo më shumë

Hidhet shorti për Champions League, Tirana mëson kundërshtarin

Hidhet shorti për Champions League, Tirana mëson kundërshtarin

Publikuar më 09.08.2020
Tirana do të luajë kundër gjeorgjianëve të Dinamo Tbilisi në...

Tirana do të luajë kundër gjeorgjianëve të Dinamo Tbilisi në raundin e parë kualifikues të Champions League, pas shortit të hedhur këtë të diel në selinë qendrore të UEFA-s në Nion të Zvicrës. Përballjet e kësaj faze do të zhvillohen me një takim të vetëm, dhe jo me sistemin vajtje-ardhje, për shkak të kalendarit të […]

Lexo më shumë

Kryevepër e Mesit/ Barcelona po fiton me Napolin, Bajern po thyen Çelsin (VIDEO)

Kryevepër e Mesit/ Barcelona po fiton me Napolin, Bajern po thyen Çelsin (VIDEO)

Publikuar më 08.08.2020
Ndonëse në një “Camp Nou” të zbrazur nga tifozët Barcelona p...

Ndonëse në një “Camp Nou” të zbrazur nga tifozët Barcelona po dhuron spektakël ndaj Napolit, të cilin po e mposht deri më tani me shifrat 2-0. Goli i parë i shënuar nga Mesi ka qenë një kryevepër që duhet parë dy herë. Në minutën e 23-të të ndeshjes ai dribloi disa lojtarë në zonën e […]

Lexo më shumë

Zyrtare/ Andrea Pirlo merr “timonin” e Juventusit, emërohet trajner i bardhezinjve

Zyrtare/ Andrea Pirlo merr “timonin” e Juventusit, emërohet trajner i bardhezinjve

Publikuar më 08.08.2020
Andrea Pirlo është zyrtarisht trajneri i ri i Juventusit. Is...

Andrea Pirlo është zyrtarisht trajneri i ri i Juventusit. Ish-lojtari i “Zonjës së Vjetër” dhe ekipit kombëtar zëvendëson Maurizio Sarrin, i shkarkuar sot pasi u eliminua nga Liga e Kampionëve. Më 30 korrik Pirlo, 41 vjeç, u emërua zyrtarisht trajner i Juve Under 23. Kjo me kampionët italianë është përvoja e tij e parë në […]

Lexo më shumë

Xhandarët serbë hyjnë në Kosovë, banorët: Nëse s’na mbron shteti do mbrohemi vetë (VIDEO)

Xhandarët serbë hyjnë në Kosovë, banorët: Nëse s’na mbron shteti do mbrohemi vetë (VIDEO)

Publikuar më 08.08.2020
11 pjesëtarë të xhandarmërisë serbe me veshje të kamufluara ...

11 pjesëtarë të xhandarmërisë serbe me veshje të kamufluara e të armatosur janë parë pasditen e djeshme pranë restorantit “Oxygen”, në fshatin Karaçevë. KosovaPress mëson se kanë qenë tri grupe të xhandarëve serbë të cilët dje kanë patrulluar në territorin e Kosovës duke shkaktuar shqetësim dhe terrorizim të qytetarët e zonës kufitare të Kamenicës. Banorë […]

Lexo më shumë

Ilir Daja i jep lamtumirën Skënderbeut: Dua që rrugët tona të bashkohen sërish

Ilir Daja i jep lamtumirën Skënderbeut: Dua që rrugët tona të bashkohen sërish

Publikuar më 08.08.2020
Ilir Daja i ka dhënë lamtumirën klubit të Skënderbeut, duke ...

Ilir Daja i ka dhënë lamtumirën klubit të Skënderbeut, duke u larguar nga klubi korçar. Zyrtarizimin ai e ka bërë nëpërmjet rrjeteve sociale, me një mesazh drejtuar sidomos tifozerisë me të cilën krijoi një lidhje të ngushtë gjatë viteve kur Skënderbeu shkroi historinë ne Shqipëri dhe Europë. “Korça më ka bërë të ndihem si në […]

Lexo më shumë