Gjirokastër kapen dy çanta me drogë

Dy çanta me lëndë narkotike janë kapur nga FNSH-ja e Gjirokastrës të dyshuar kanabis në afërsi të vijës së gjelbër pranë Postës së vjetër të Mullirit pranë Kakavijës.

Në pranga kanë rënë dy shtetas Armando Armaçi, 30 vjeç nga Kuçova, banues në Ksamil dhe Theodhori Lici nga fshati Grapsh, Dropull, 30 vjeç.

Rreth orës 17:00 janë konstatuar nga shërbimet e Fnsh që patrullojnë kufirin e gjelbër në këtë zonë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet