×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Gjendet i vdekur në banesë ish-prokurori shqiptar

Xhentila Gjoshi

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Kosovë, ku një ish-prokuror është gjetur i vdekur. Sipas informacioneve, mësohet se ngjarja është shënuar rreth orës 09:30 të mëngjesit, ndërsa bëhet fjalë për ish-prokurorin Agron Matjani.

Ky i fundit është gjetur i pajetë në banesën e tij në Prizren. Prokuroria Themelore në Prizren ka konfirmuar se bëhet fjalë për ish-prokurorin dhe se rasti është raportuar nga anëtarët e familjes së tij.

“Me të marrë lajmin, prokurorja kujdestare së bashku me njësitet relevante policore, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe rasti është iniciuar si ‘vdekje e dyshimtë”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Me urdhër të prokurores, trupi i viktimës do të dërgohet për ekspertizë në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vendimi i fundit/ Mal i Zi hyn nesër në një shtetrrethim prej Covid-19

Vendimi i fundit/ Mal i Zi hyn nesër në një shtetrrethim prej Covid-19

Publikuar më 27.09.2020
Që nga mesnata, masa më të rrepta epidemiologjike do të zbat...

Që nga mesnata, masa më të rrepta epidemiologjike do të zbatohen në Mal të Zi për shkak të rritjes së shpejtë të numrit të rasteve të reja të infeksionit COVID-19, të cilat përfshijnë futjen e shtetrrethimit në disa qytete dhe kufizimet në funksionimin e objekteve të hotelierisë. Masa të rrepta epidemiologjike, të cilat parashikojnë një […]

Lexo më shumë

Vuçiç jep ultimatumin: Edhe me çekiç të më godasin në kokë nuk njihet Kosova, ndajeni mendjen!

Vuçiç jep ultimatumin: Edhe me çekiç të më godasin në kokë nuk njihet Kosova, ndajeni mendjen!

Publikuar më 27.09.2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Serbia është ...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Serbia është e gatshme për bisedime me Prishtinën, për zgjidhje të vështira, por ai gjithashtu shtoi se “dy veta janë të nevojshme për tango”. Në Pranjani, Vuçiç tha në një deklaratë për shtyp se Serbia ishte dhe mbeti e gatshme për bisedime, pavarësisht nga fakti se disa të […]

Lexo më shumë

Marrëveshja në ‘Shtëpinë e Bardhë’/ Donald Trump tregon prapaskenat në Zyrën Ovale: Hoti dhe Vuçiç u përqafuan! (VIDEO)

Marrëveshja në ‘Shtëpinë e Bardhë’/ Donald Trump tregon prapaskenat në Zyrën Ovale: Hoti dhe Vuçiç u përqafuan! (VIDEO)

Publikuar më 27.09.2020
Presidenti i SHBA, Donald Trump, ndërmjetës në marrëveshjen ...

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ndërmjetës në marrëveshjen Kosovë-Serbi u shpreh se udhëheqësit e dy vendeve, Hoti dhe Vuçiç u përqafuan në Zyrën Ovale, kur shkuan për ta nënshkruar marrëveshjen e 4 shtatorit. “Unë ju thashë: pse po luftoni e po e vrisni njëri-tjetrin. Ata kanë shumë dallime, përfshirë dallimin fetar, ma merr mendja, dhe […]

Lexo më shumë

Vazhdon kriza në Maqedoninë e Veriut/ Tre persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit

Vazhdon kriza në Maqedoninë e Veriut/ Tre persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit

Publikuar më 27.09.2020
Maqedonia e Veriut vijon me rrekordet e saj negative në lidh...

Maqedonia e Veriut vijon me rrekordet e saj negative në lidhje me përballjen me COVID-19. Gjatë 24-orëve të fundit janë regjistruar 148 raste të reja me virus, në të njëjtën kohë 3 persona raportohet se kanë humbur jetën. Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuar me Covid-19 në Maqedoni që nga fillimi i pandemisë është […]

Lexo më shumë

Marrëveshje Kosovë –Shqipëri apo mini– Shengen?

Marrëveshje Kosovë –Shqipëri apo mini– Shengen?

Publikuar më 27.09.2020
Kosova dhe Shqipëria nuk kanë nevojë të nënshkruajnë më marr...

Kosova dhe Shqipëria nuk kanë nevojë të nënshkruajnë më marrëveshje bashkëpunimi mes njëra-tjetrës, tani kur në Uashington, Kosova është dakorduar të jetë pjesë e mini-Shengenit, thotë Emir Abrashi, hulumtues i politikave publike nga Demokraci Plus. Ndërkaq, Astrit Panxha nga Klubi i Prodhueseve në Kosovë thotë që nuk ka nevojë për marrëveshje të reja, por të […]

Lexo më shumë

Greqi/ 30 qytetarë romë godasin me shishe dhe gurë dy oficerë! Ja shkaku

Greqi/ 30 qytetarë romë godasin me shishe dhe gurë dy oficerë! Ja shkaku

Publikuar më 27.09.2020
Një incident i ashpër është regjistruar në orët e para të kë...

Një incident i ashpër është regjistruar në orët e para të kësaj të diele në Menidi, të Greqisë mes dy oficerëve policie dhe katër qytetarëve nga komuniteti rom. Një incident i ashpër me dy oficerë policie të plagosur dhe katër romë të arrestuar ndodhi në orët e para të së dielës në Menidi. Oficerët e […]

Lexo më shumë

Tërmeti 5.2 ballë në Greqi, kamerat regjistrojnë momentin e lëkundjeve brenda një kishe (Video)  

Tërmeti 5.2 ballë në Greqi, kamerat regjistrojnë momentin e lëkundjeve brenda një kishe (Video)  

Publikuar më 27.09.2020
Një tërmet 5.2 ballë u regjistrua në orët e para të mëngjesi...

Një tërmet 5.2 ballë u regjistrua në orët e para të mëngjesit të sotëm në Greqi. Epiqendra e lëkundjeve ishte 22 kilometra në jugperëndim të malit Athos. Ndërsa momenti i lëkundjes së fortë është regjistruar edhe nga kamerat brenda një kishe në Karyes. Mediat greke raportuan se lëkundjet ishin të forta por zgjatën shumë pak, […]

Lexo më shumë

Shifrat/ 3 të vdekur dhe 47 persona pozitiv me COVID-19!

Shifrat/ 3 të vdekur dhe 47 persona pozitiv me COVID-19!

Publikuar më 27.09.2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë M...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 47 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv […]

Lexo më shumë