Fustanet e nusërisë që kanë veshur të famshmet shqiptare ndër vite (FOTO)

Duke qenë se jemi në periudhë dasmash dhe atmosfera e tyre na ka përfshirë të gjithëve, ne po ju risjellim disa nga fustanet ikonë, që të famshmet shqiptare kanë veshur ndër vite, në ditën e tyre më të rëndësishme të jetës.

Shtatori ka qenë këtë vit muaji i “dendur” me ceremoni dasmash, duke përmendur këtu dasmën e Xhensila Myrtezajt dhe Marina Vjollcës, aq sa kanë bërë nostalgjike edhe të famshme të tjera për të publikuar fotot e dasmës.

Vesa Luma publikoi dje foton me fustanin e nusërisë që veshi dy vjet më parë, për të kujtuar dyvjetorin e martesës me Big Bastën. Ajo mbahet mend si një prej nuseve më fustanin më të veçantë, megjithatë nuk është e vetmja.

Më poshtë do të shihni fustanet më të bukura të nusërisë që kanë veshur të famshmet shqiptare ndër vite:

Jonida Maliqi (2008)

Amarda Toska (2010)

Tuna (2010)

Soni Malaj (2012)

Aurela Gaçe (2013)

Nora Istrefi (2014)

Vesa Luma (2015)

Andrra Destani (2015)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet