Fotoja e trishtë. Kur Xhevahir Spahiu mëson ndarjen nga jeta të mikut të tij Fatos Arapi

Sot u nda nga jeta shkrimtari dhe poeti Fatos Arapi. Ndarja e tij nga jeta ka bërë që shumë artistë e shkrimtarë ta kujtojnë.

Ndër ata që e kanë kujtuar është edhe shkrimtari, pena e rrallë e poeti Xhevahir Spahiu. Ky i fundit duket tepër i trishtuar me humbjen e Fatos Arapit. Kjo vërehet qartë edhe në këtë fotografi. Xhevahir Spahiu nuk mban dot lotët për mikun e tij gjithashtu poet, Fatos Arapin. Fotoja u shkrep nga gazetari Zylyftar Hoxha.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet