×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Foto-lajm/ Qytetarët kërkojnë informacion për të afërmit e shtruar në Infektiv, Pipero del me listë

Spitalet Covid janë mbushur nga pacientë. Shumë prej tyre po marrin shërbimin mjekësor brenda dyerëve të spitalit dhe familjarët janë ata që presin me ankth jashtë tij.

Situata paraqitet e tillë thuajse çdo ditë. Familjarët janë fotografuar shpesh me qesë në duar, për t’u çuar ushqim të afërmeve. Po ashtu ata presin jashtë zonës së karantinës për të ditur shëndetin e të shtruarve.

Edhe këtë të enjte me dhjetëra qytetarë janë filmuar sot para spitalit Infektiv, pasi kërkojnë informacion për gjendjen e të afërmve të tyre.

LSA ka realizuar disa foto të momenteve ku epidemiologu i njohur, Pëllumb Pipero me listën e pacientëve në dorë ka informuar familjarët për gjendjen shëndetësore.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 viktima nga koronavirusi në Shqipëri, ulen rastet e reja në 24 orët e fundit

5 viktima nga koronavirusi në Shqipëri, ulen rastet e reja në 24 orët e fundit

Publikuar më 18.09.2020
5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fu...

5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vendin tonë, ndërsa 125 kanë rezultuar pozitiv.

Lexo më shumë

Infektohet me Covid-19 punonjësi i Universitetit, ja sa raste me Covid-19 u regjistruan në 24 orët e fundit në Vlorë

Infektohet me Covid-19 punonjësi i Universitetit, ja sa raste me Covid-19 u regjistruan në 24 orët e fundit në Vlorë

Publikuar më 18.09.2020
Në 24 orët e fundit janë konfirmuar katër raste të reja me k...

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar katër raste të reja me koronavirus në qytetin e Vlorës. Një nga të infektuarit është punonjës në Universitetin Ismail Qemali. Ndërsa tre rastet e tjera, janë një qytetar nga Drashovica, dhe dy familjarë. Ndërkohë vijon në terren hetimi epidemiologjik, për identifikimin e rasteve të kontaktit. Pritet deklarata e […]

Lexo më shumë

Zbardhet dëshmia e nipit të Preng Gjinit: Ruhej prej kohësh, ja çfarë folëm në “WhatsApp” para shpërthimit

Zbardhet dëshmia e nipit të Preng Gjinit: Ruhej prej kohësh, ja çfarë folëm në “WhatsApp” para shpërthimit

Publikuar më 18.09.2020
Të tjera detaje janë zbardhur mbi atentatin mafioz me lënëdë...

Të tjera detaje janë zbardhur mbi atentatin mafioz me lënëdë shpërthyese që iu bë Preng Gjinit, në një prej zonave më të populluara të Tiranës. “BalkanWeb” ka zbardhur një pjesë të dëshmisë së nipit të 50-vjeçarit Preng Gjinit, i cili mbeti i plagosur rëndë gjatë atentatit. Fatjon Dautaj ka treguar se ka folur me Preng […]

Lexo më shumë

OFL zbarkon në Tiranë, ju dërgon formularin 4 të dënuarve për terrorizëm (Emrat)

OFL zbarkon në Tiranë, ju dërgon formularin 4 të dënuarve për terrorizëm (Emrat)

Publikuar më 18.09.2020
Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore n...

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: Astrit Tola, banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Nxitja, thirrja publike dhe propaganda për kryerjen […]

Lexo më shumë

Jep dorëheqjen kryetari i KQZ-së Klement Zguri

Jep dorëheqjen kryetari i KQZ-së Klement Zguri

Publikuar më 18.09.2020
Ka dhënë dorëheqjen nga pozicioni i kryetari i Komisionit Qe...

Ka dhënë dorëheqjen nga pozicioni i kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zguri. Ky i fundit emërua në këtë post pas marrëveshjes së 17 majit 2013 mes kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës Basha. Më herët ai ka mbajtur pozicionin e anëtarit të KQZ-së. Zguri ka pasur shpesh përplasje me anëtarët e tjerë të […]

Lexo më shumë

Mimoza Margjeka kërkon leje te SPAK: Kam vajzën sëmurë, me lejoni ta shoqëroj në spital

Mimoza Margjeka kërkon leje te SPAK: Kam vajzën sëmurë, me lejoni ta shoqëroj në spital

Publikuar më 18.09.2020
Mimoza Margjeka, gjyqtarja që ndodhet në “arrest shtëpie” pa...

Mimoza Margjeka, gjyqtarja që ndodhet në “arrest shtëpie” pas i u zbulua se ishte pjesë e një skeme korrupsioni me miliona euro, ka kërkuar leje nga SPAK për të vizituar vajzën e saj. Ajo ka deklaruar leje për të shkuar në spital me vajzën 3-vjeçe e cila ka pasur hemorragji nga hundët. Kujtojmë që Margjeka […]

Lexo më shumë

Cikloni “Cassilda” pushton veriun e detit Jon, çfarë pritet të ndodhë sot dhe nesër

Cikloni “Cassilda” pushton veriun e detit Jon, çfarë pritet të ndodhë sot dhe nesër

Publikuar më 18.09.2020
Një ciklon i fuqishëm, i quajtur “Cassilda”, do të përfshijë...

Një ciklon i fuqishëm, i quajtur “Cassilda”, do të përfshijë këtë të premte dhe të shtunën e 19 shtatorit pjesën veriore të detit Jon, raportojnë mediat e huaja. Sipas parashikimeve paraprake thuhet se cikloni do të jetë me era të forta dhe reshje të dendura shiu. Në Itali moti i keq ka përfshirë disa zona, […]

Lexo më shumë

Favor pagave të larta/ Largimet nga puna të punonjësve me paga të ulëta ndryshuan punësimin

Favor pagave të larta/ Largimet nga puna të punonjësve me paga të ulëta ndryshuan punësimin

Publikuar më 18.09.2020
Largimet nga puna për shkak të pandemisë e kanë ndryshuar st...

Largimet nga puna për shkak të pandemisë e kanë ndryshuar strukturën e punësimit në vend në favor të punonjësve me paga të lartë. Sipas të dhënave të INSTAT kategoria e punonjësve më paga minimale shënoi ulje në totalin e punësimit gjatë gjashtëmujorit të parë të vitit 2020, ndërsa kategoria e punonjësve me paga të larta […]

Lexo më shumë