×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Formula 1 në ankth, një prej pilotëve përfundon në izolim prej Covid-19

COVID-19 godet edhe Formula 1, tashmë jo vetëm punëtorët e pistës që përgatitin garat. Një prej pilotëve të këtij edicioni, Serxhi Perez, tashmë është në izolim dhe pret përgjigjet e një tanmponi të dytë.

Në testet e fundit të zhvilluara për të gjithë pjesëmarrësit në Çmimin e Madh në Silverston, testi i pilotit meksikan të Resing Point ka rezultuar “i dyshimtë” e ka alarmuar të gjithë në skuadrën e tij. Një rezultat i tillë mund të thotë se ai është pozitiv ndaj virusit të rrezikshëm e burim potencial infeksioni, ndaj Perez është izoluar nga pjesa tjetër e skuadrës, ndërsa do i bëhet testi i dytë për të mësuar nëse realisht është pozitiv.

Çdo gjë u bë publike sot në konferencën e zakonshme për shtyp para fundjavës së garës, kur për Resing Point u paraqit vetëm Lens Stroll. Në rast se ai konfirmohet pozitiv, në vendin e tij do të ketë pilotë të tjerë dhe Resing Point ka si zëvendësues të njëjtit e Mercedes, Stofel Vandorm apo Esteban Gutierrez.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zbardhet vendimi i Gjykatës Federale, ja çfarë do të ndodhë me Skënderbeun

Zbardhet vendimi i Gjykatës Federale, ja çfarë do të ndodhë me Skënderbeun

Publikuar më 12.08.2020
Lajm i hidhur nga Gjykata Federate për korçarët, Skënderbeu ...

Lajm i hidhur nga Gjykata Federate për korçarët, Skënderbeu nuk ka arritur të fitojë dot gjyqin, teksa është lënë në fuqi vendimi i KAS-it: Vendimi është bërë publik nga klubi bardhekuq nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare ku shkruhet: NJOFTIMI I KLUBIT: Sot, më datë 12 Gusht 2020, KF Skënderbeu-t ju bë me dije Vendimi […]

Lexo më shumë

De Laurentis i vë përpara Gatuzos kontratë me 36 faqe! Nuk ka akord për rinovimin

De Laurentis i vë përpara Gatuzos kontratë me 36 faqe! Nuk ka akord për rinovimin

Publikuar më 12.08.2020
Mbërrin vera dhe momenti i të vërtetës për klubin e Napolit,...

Mbërrin vera dhe momenti i të vërtetës për klubin e Napolit, i cili duhet të sigurohet se Rino Gatuzo do të vazhdojë të jetë tekniku i tij jo vetëm në të ardhmen e afërt. Pasardhësi i Ançelotit në pankinën e napolitanëve i ka bindur të gjithë e për këtë arsye, presidenti De Laurentis nuk ka […]

Lexo më shumë

Merkato e verës në futboll, gazetari italian: Muriqi në Lazio për 16 milionë euro

Merkato e verës në futboll, gazetari italian: Muriqi në Lazio për 16 milionë euro

Publikuar më 11.08.2020
Ndërkohë që ndodhemi në muajin e nxehtë të merkatos së futbo...

Ndërkohë që ndodhemi në muajin e nxehtë të merkatos së futbollit, ku priten transferime të bujshme dhe surprizë, lajme vijnë edhe nga legjionarët shqiptarë që luajnë në ekipet evropiane. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, sipas disa zërave të fuqishëm të merkatos së Seria A, pritet që të transferohet tek Lazio, aty ku drejtor […]

Lexo më shumë

Klubet e Superiores letër Ramës: Plotëso 4 kërkesat tona!

Klubet e Superiores letër Ramës: Plotëso 4 kërkesat tona!

Publikuar më 10.08.2020
Klubet e Kategorisë Superiore i kanë dërguar një letër kryem...

Klubet e Kategorisë Superiore i kanë dërguar një letër kryeministrit Edi Rama ku sipas letrës së firmosur nga 10 ekipet, kërkohet që të plotësohen kërkesat e bëra publike pas mbledhjes së fundit të Ligës Profesioniste me FSHF-në. Kujtojmë që Liga Profesioniste  e Futbollit vendosi disa ditë më parë të bojkotojë kampionatin e ardhshëm, në rast […]

Lexo më shumë

Arrihet akordi, Ilir Daja zyrtarisht trajneri i ri i Partizanit

Arrihet akordi, Ilir Daja zyrtarisht trajneri i ri i Partizanit

Publikuar më 09.08.2020
Klubi i Partizanit ka bërë me dije se ka zyrtarizuar atë që ...

Klubi i Partizanit ka bërë me dije se ka zyrtarizuar atë që flitej prej kohësh, ardhjen e trajnerit Ilir Daja në kampin e të kuqëve. Me anë të një postimi në faqen zyrtare, klubi i Partizanit ka deklaruar se palët kanë gjetur akordin e përbashkkët dhe kanë finalizuar bashkëpunimin me një kontratë zyrtare. Mësohet se […]

Lexo më shumë

Hidhet shorti për Champions League, Tirana mëson kundërshtarin

Hidhet shorti për Champions League, Tirana mëson kundërshtarin

Publikuar më 09.08.2020
Tirana do të luajë kundër gjeorgjianëve të Dinamo Tbilisi në...

Tirana do të luajë kundër gjeorgjianëve të Dinamo Tbilisi në raundin e parë kualifikues të Champions League, pas shortit të hedhur këtë të diel në selinë qendrore të UEFA-s në Nion të Zvicrës. Përballjet e kësaj faze do të zhvillohen me një takim të vetëm, dhe jo me sistemin vajtje-ardhje, për shkak të kalendarit të […]

Lexo më shumë

Zyrtare/ 22-vjeçari Kallaku largohet nga Teuta, firmos katër vjet për Lokomotivën e Zagrebit

Zyrtare/ 22-vjeçari Kallaku largohet nga Teuta, firmos katër vjet për Lokomotivën e Zagrebit

Publikuar më 05.08.2020
Klubi i Teutës, menjëherë pas fitimit të Kupës së Shqipërisë...

Klubi i Teutës, menjëherë pas fitimit të Kupës së Shqipërisë, nëpërmjet një reagimi zyrtar në faqen e klubit, ka bërë me dije se 22-vjeçari Sherif Kallakudo të kalojë në Kroaci tek Lokomotiva e Zagrebit ekip me të cilin ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare. Nëpërmjet një njoftimi në faqen e saj zyrtare,  klubi i Teutës ka […]

Lexo më shumë

E ardhmja e Armando Sadikut në ajër, tani ka rival edhe Mario Balotelin

E ardhmja e Armando Sadikut në ajër, tani ka rival edhe Mario Balotelin

Publikuar më 05.08.2020
Armando Sadiku po i gëzohet ditëve të pushimt pas një sezoni...

Armando Sadiku po i gëzohet ditëve të pushimt pas një sezoni që ka zgjatur më shumë se kurrë, ndërsa përgatitet për të ardhmen e tij shumë të pasigurt. Futbollisti është nën kontratë edhe për një vit me ekipin e Levantes, por në Spanjë e mendojnë të larguar nga klubi në fjalë i cili dëshiron ta […]

Lexo më shumë