Formula 1/ Ja datat kur do të zbulohen makinat e sezonit 2018 (FOTO)

Sipas faqes zyrtare të F1, WilliamRacing – do të jetë makina e parë që do të zbulohet më datën 15 shkurt.

Më pas vjen SauberTeam (20 shkurt), Renault (20 shkurt), Mercedes (22 shkurt), Ferrari (22 shkurt) dhe McLaren (23 shkurt).

Sezoni i ri i F1 pritet të filloj më 25 mars.

Të tjera

Abissnet