Formacionet zyrtare/ Sabjen Lilaj titullar, Panuçi me skuadër sulmuese ndaj Turqisë

Publikuar më 13. 11. 2017 nga Eno Shkëmbi

 Janë publikuar formacionet zyrtare të Shqipërisë dhe Turqisë, që do të përballen në 18:30 në Antalia.

Trajneri Kristian Panuçi do të hedhë në fushë një formacion sulmues, ku Sadiku do të mbështetet nga Grezda dhe Roshi nga krahët.

Formacionet

Turqia: Babaçan, Jardimçi, Aziz, Sojunçu, Turan, Jukuslu, Ozjakup, Çalhanoglu, Under, Karaman, Tosun.

Trajner: M. Luçesku

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Mavraj, Veseli, Lenjani, Lilaj, Xhaka, Memushaj, Roshi, Grezda, Sadiku.

Trajner: K. Panuçi

Gjyqtar: Georgi Nikolov Kabakov (Bullgari)