Formacionet/ Reja i surprizon të gjithë, Mavraj do jetë kapiten!

Formacionet e takimit të “Elbasan Arenës” mes Shqipërisë dhe Moldavisë janë publikuar.

Tekniku Edi Reja i ka qëndruar besnik formacionit të takimit ndaj Islandës, duke hedhur në fushë të njëjtën skemë, 3-5-2. Gjithsesi, edhe pse në faqen zyrtare të UEFA-s thuhet se kombëtarja jonë do të luaj me një 4-3-3, emrat të lënë përshtypjen që 73 vjeçari do luaj me 3-5-2.

Në portë konfirmohet Berisha, teksa repartit të mbrojtjes i kthehet Mavraj. Krah tij do të vendosen Veseli dhe Ismajli, teksa mesfusha do të jetë e mbipopulluar. Abrashi do të vendoset përpara mbrojtjes dhe bashkë me Kaçen e Ramadanin do të formojnë rombin në mesin e fushës. Krahët e mesfushës do të mbulohen sërish nga Lenjani dhe Hysaj, teksa e njëjta gjë nuk mund të thuhet për dyshen e sulmit.

Myrto Uzuni dhe Armando Sadiku do të marrin fanellën e titullarit nga Sokol Cikalleshi dhe Bekim Balaj, që duket se nuk kanë ofruar garanci te misteri në ndeshjen ndaj Islandës. Takimi nis në orën 20:45 dhe është i vlefshëm për grupin H të kualifikueseve të Euro 2020.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet