Fjalori rrugaçëror i Shalsit: Nuk e ruaj….mjekrën, reagojnë deputetët

Vazhdon fjalori rrugaçëror në Kuvendin e Shqipërisë dhe se edhe këtë herë nga ana e një deputeti të PS.

Eduard Shalsi në fjalën e tij tha se “nuk e ruante…mjekrën”. Ka qenë kjo frazë e tij që ka bërë që të reagojnë edhe deputetë të tjerë. Për këtë gjë, deputetja Mimi Kodheli i ka kërkuar kryetarit të Kuvendit që t’i tërheqë vëmendjen Shalsit për fjalorin që po përdor.

/D.Xh/ 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet