Fitoi kampionatin europian, ndahet nga jeta ish-trajneri i njohur!

Ish-trajneri i Francës në vitet 1976-1986 Mishel Hidalgo është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 87-vjeçare. Familja e tij zbulon se Hidalgo vdiq nga shkaqe natyrale.

Ai mbahet mend si trajner i “Gjelave” në vitet ’70-’80 duke arritur të fitojë trofeun e parë ndërkombëtar me kombëtaren tringjyrëshe kampionatin europian të vitit 1984 si dhe arriti ta çonte Francën dy herë në gjysmëfinalen e Botërorit të 1982

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet