×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Femra, ky është mashkulli perfekt për çdo shenjë të horoskopit

Dashi

Mashkulli Gaforre, i dashur dhe i zoti për një lidhje të fortë tërhiqet nga femrat e shenjës së Dashit, po ashtu të forta e të pavarura. Kërkon tërheqje fizike? Syno një mashkull Demi, Bricjapi ose Peshore. Çifti perfekt është me Shigjetarin. Kujdes, me Peshqit dhe Akrepat mund të hasni rivalitet dhe kontrast.

Demi

Mund të jeni një çift i ekuilibruar dhe me një tërheqje të madhe me mashkullin e shenjës së Dashit. Femra e shenjës së Demit në kërkim të familjes, mund ta gjejë partnerin perfekt në shenjën e Gaforres por edhe tek Peshorja e Virgjëresha, me të cilët ka të përbashkët sensin e prakticitetit.

Binjakët

Femra në shenjën e Binjakëve mund të shkojë në mënyrë perfekte me një mashkull Peshore, me të cilin ngjajnë në shijet për komfortin dhe të bukurën. Tërheqje fizike ka më shumë me Akrepin dhe Bricjapin por marrëdhënien më të lirë me Shigjetarin që me femrën Binjak ka të përbashkët dashurinë për udhëtimet dhe një jetë gjithnjë në lëvizje.

Gaforrja

Mashkulli Akrep që bën të bjerë në dashuri me të çdo shenjë të zodiakut, dorëzohet përballë një femre të shenjës së Gaforres. Ka një afinitet të mirë me Peshqit, Bricjapin, Dashin dhe Peshoren, me kusht që të mos bien në rutinë por të kenë gjithnjë stimuj të rinj. Mashkulli Luan? Po, por kujdes me xhelozinë.

Luani

Partneri perfekt për një grua në shenjën e Luanit? Ka shkëndija me Binjakët, Dashin, Akrepin dhe Demi, me të cilët ka tërheqje të fortë fizike, por jo stabilitet.

Virgjëresha

Në dukje e qetë, femra Virgjëreshë është e padeshifrueshme dhe shumë sensitive. Ajo mund të gjejë një partner pragmatik dhe bashkëpunues me mashkullin e shenjës së Demit, Virgjëreshës ose Peshores me të cilët ka edhe tërheqje të fortë seksuale.

Peshorja

Kimia perfekte është me mashkullin e shenjës së Dashit, me të cilin femra Peshore gjen një mundësi të mëdha për një raport plot stimë dhe tërheqje seksuale. Mund të jetë një çift me fat edhe për Binjakët, Gaforren, Luanin, Virgjëreshën, Peshoren, Shigjetarin dhe Ujorin. Vetëm flirt me Peshqit.

Akrepi

Zjarr me Dashin, Peshqit, Demin, Virgjëreshën dhe Binjakët, me të cilët ka një tërheqje që në shikimin e parë, por edhe kontraste. Ëmbëlsi me Gaforren. Entuziazëm dhe plotësim me mashkullin Luani e Shigjetari, te vetmit që mund të arrijnë t’i bëjnë ballë karakterit të vështirë të femrës Akrep.

Shigjetari

Afimitet me Dashin, Luanin dhe Peshoren. Tërheqje fizike me Akrepin, me kusht që të mos zihen për daljet e shpeshta mondane të femrës Shigjetar. Ujori me të cilin ka të përbashkët dashurinë për udhëtimet dhe të rejat, mund të jetë partneri perfekt, por kujdes xhelozinë.

Bricjapi

Bashkim i fortë me mashkullin Gaforre, të bazuar në ëmbëlsi, dashuri për familjen. Virgjëresha? Po, por rrezikojnë monotoninë. Kuptim i mirë edhe me Shigjetarin e Bricjapin.

Ujori

Shumë pika të përbashkëta me Virgjëreshën, Peshoren dhe Shigjetarin, duke sjellë një bashkim që nuk ka nevojë për fjalë. Mundësi të mira ka edhe me Ujorin dhe Peshqit.

Peshqit

Çift i lumtur me Dashin dhe Gaforren, me të cilët ka një kuptueshmëri të madhe. Kujdes me Akrepin dhe Shigjetarin: që të mos marrë fund kanë nevojë të kuptojnë dhe respektojnë nevojat reciproke.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nora Istrefi ndryshon look, ja si duket këngëtarja

Nora Istrefi ndryshon look, ja si duket këngëtarja

Publikuar më 30.09.2020
Nora Istrefi gjithmonë ka marrë vëmendjen e publikut jo vetë...

Nora Istrefi gjithmonë ka marrë vëmendjen e publikut jo vetëm për këngët e realizuara. Por edhe për pamjen e saj të kuruar në detaje. Njihet si një nga artistet shqiptare mjaft sensuale por që i qëndron besnike stilit të saj. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Instagram të publikuar nga parukieri i saj, Nora shihet […]

Lexo më shumë

Rrëfeu se ishte homoseksual, zbulohet shuma e majme që mori Gabriel Garko për të thënë të vërtetën

Rrëfeu se ishte homoseksual, zbulohet shuma e majme që mori Gabriel Garko për të thënë të vërtetën

Publikuar më 30.09.2020
Disa ditë më parë, aktori i famshëm italian, Gabriel Garko g...

Disa ditë më parë, aktori i famshëm italian, Gabriel Garko gjatë emisionit “Grante Fratello VIP”, ku ishte i ftuari special i mbrëmjes, pranoi se është homoseksual. Ai rrëfeu gjithçka teksa i lexonte një letër ish-partneres së tij, Adua Del Vesco, me të cilën ishte i fejuar nga viti 2015 deri në vitin 2018 ku e cilësonte […]

Lexo më shumë

Ndalimi i muzikës, këngëtari shqiptar: Unë dhe grupi im kemi humbur 60 dasma, jemi me borxhe

Ndalimi i muzikës, këngëtari shqiptar: Unë dhe grupi im kemi humbur 60 dasma, jemi me borxhe

Publikuar më 30.09.2020
Mëngjesin e sotëm në emisionin “ABC e Mëngjesit” është disku...

Mëngjesin e sotëm në emisionin “ABC e Mëngjesit” është diskutuar lidhur me mbylljen e lokaleve të natës. Administratorët e disa prej tyre janë shprehur se ndodhen si kurrë më parë në një krizë jetike. Ndërkohë në një lidhje me Skype nga Zvicra, këngëtari Labinot Rexha ka deklaruar se në këtë shtet lokalet e natës janë […]

Lexo më shumë

Muzika në zi! Ndahet nga jeta këngëtarja e himnit feminist “I Am Woman”

Muzika në zi! Ndahet nga jeta këngëtarja e himnit feminist “I Am Woman”

Publikuar më 30.09.2020
Është ndarë nga jeta këngëtarja e famshme që krijoi himnin e...

Është ndarë nga jeta këngëtarja e famshme që krijoi himnin e famshëm “I Am Woman” (Unë jam grua). Mediat ndërkombëtare raportojnë se Helen Reddy, këngëtarja nga Australia, ka ndërruar jetë ketë të mërkurë në moshën 78-vjeçare. Mediat e huaja raportojnë se Reddy vdiq në Los Angeles, dhe lajmi është bërë bërë publik nga familja e […]

Lexo më shumë

“Duhet të ishin shqiptarë që të kishin sukses në këto lloj punësh”, këngëtarja e famshme thumbon keq kolegët (Foto)

“Duhet të ishin shqiptarë që të kishin sukses në këto lloj punësh”, këngëtarja e famshme thumbon keq kolegët (Foto)

Publikuar më 30.09.2020
Pa dyshim që kënga e fundit e Jennifer Lopesh dhe Maluma-s ë...

Pa dyshim që kënga e fundit e Jennifer Lopesh dhe Maluma-s është hiti i radhës ndërkombëtar, ndërsa duket se nuk ka rënë pa u dëgjuar edhe nga artistët shqiptar. Kënga e titulluar “Pa Ti”, është mjaft ritmike, ritmi dhe performanca e dy artistëve i ka lënë të tërë pa fjalë. Për projektin e ri ka […]

Lexo më shumë

“Askush nuk më njeh si ti”, Rozana Radi përlot me urimin për motrën e saj

“Askush nuk më njeh si ti”, Rozana Radi përlot me urimin për motrën e saj

Publikuar më 29.09.2020
Rozana Radi ka një lidhje më shumë se të ngushtë me motrën e...

Rozana Radi ka një lidhje më shumë se të ngushtë me motrën e saj, Andetën, e cila është forcuar akoma më shumë për shkak të ngjarjeve të hidhura të jetës. Këngëtarja ka treguar se e motra ka qenë gjithmonë si një nënë e dytë dhe se nuk do e kishte pasur jetën të lehtë pa […]

Lexo më shumë

Georgina Rodriguez ‘nuse për shtëpi’, poston foto duke hekurosur, detaj që kapin fansat

Georgina Rodriguez ‘nuse për shtëpi’, poston foto duke hekurosur, detaj që kapin fansat

Publikuar më 29.09.2020
Georgina Rodriguez, e fejuara e Cristiano Ronaldos postoi në...

Georgina Rodriguez, e fejuara e Cristiano Ronaldos postoi në “Instastory” një foto ku shfaqej duke hekurosur rrobat. Veshur me një kostum të thjeshtë që i nxirrte në pah format e saj bombastike, Georgina Rodriguez mori vëmendjen e të gjithëve. Të shumtë ishin komentet pozitive për Georginën si një shtëpiake e përkushtuar, por sytë e të […]

Lexo më shumë

“Dëgjoj zëra demonësh dhe kam parë një burrë me kapele”, shokon këngëtarja shqiptare, tregon eksperiencën e frikshme

“Dëgjoj zëra demonësh dhe kam parë një burrë me kapele”, shokon këngëtarja shqiptare, tregon eksperiencën e frikshme

Publikuar më 29.09.2020
Këngëtarja e njohur, Beatrix Ramosaj nëpërmjet disa postimev...

Këngëtarja e njohur, Beatrix Ramosaj nëpërmjet disa postimeve në rrjetin social ‘Instagram’, tregon se po kalon disa parregullsi me gjumin.  “Jam shumë e inatosur kam probleme me gjumin prej javësh. Nuk kam pasur probleme me paralizën e gjumit prej muajsh, por çdo mbrëmje është ende një luftë. Kam shmangur fjetjen me kurriz prej muajsh për […]

Lexo më shumë