Favorizoi skuadrën duke dhënë dy penallti, dënohet me burg gjyqtari (VIDEO)

Drejtësia serbe ka dënuar me 30 ditë heqje lirie gjyqtarin e kategorisë së parë Srdjan Obradovic, i arrestuar të martën me akuzën se ka favorizuar Spartak në ndeshjen kundër Radnicki, vendimtare për arritjen e një vendi në Europa League.

Spartak fitoi 3-0 duke e mbyllur kampionatin në vendin e tretë të klasifikimit, +3 pikë nga rivalët e Radnicki.

Sipas akuzës gjyqtari ka favorizuar dukshëm skuadrën vendase të Spartak duke dhënë dy 11-metërsha, njëri prej të cilëve krejtësisht absurd, duke e drejtuar të gjithë takimin në mënyrë të dyshimtë dhe në favor të vendasve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet