×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Eurodeputeti i përfshirë mik i vjetër i Bashës”, flet Balla pas përgjimeve të  Ndragheta-s

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me përgjimet e Ndragheta-s, ku i përfshirë është emri i kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Në një deklaratë për mediat, Balla ka thënë se eurodeputeti i përfshirë është një mik i vjetër i Lulëzim Bashës, teksa ka shtuar se ka qënë edhe në zyrën e kryetarit të PD-së.

“Mund t’ju them me bindje të plotë që eurodeputeti është një mik i vjetër i Lulëzim Bashës, e ka takuar dhe në Romë.

Unë po ju them pyeteni se e ka pasur dhe në zyrë. Në fund të fundit si politikan shqiptar më vjen keq që ju i bini anash, ata që janë përmendur me emër janë në presidencë i keni dhe miq të kryetarit të opozitës.

Për të tjera duroni dhe dëgjoni. Ajo që përshëndes është që antikorrupsioni ti shkojë deri në fund kësaj çështje. Unë nuk dua të hyj në diskutime”, deklaroi Balla mes të tjerash.

Kujtojmë që në megaoperacionin e autoriteteve italiane u zbuluar se në Shqipëri është një kompani që kryen pastrim parash dhe mbi të gjitha kryen lidhjen mes qeverisë shqiptare dhe figurave të grupeve mafioze.

Në këto përgjime u përmend edhe kryetari i bashkisë Tiranë, Erion Veliaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Vijojnë largimet nga Partia Socialiste, deputeti njofton shkëputjen: Unë refuzova, karrigia nuk është për mua

Vijojnë largimet nga Partia Socialiste, deputeti njofton shkëputjen: Unë refuzova, karrigia nuk është për mua

Publikuar më 07.03.2021
Ish-deputeti i PS-së, Alfred Peza e ka refuzuar ftesën e Ram...

Ish-deputeti i PS-së, Alfred Peza e ka refuzuar ftesën e Ramës për të kandiduar në zgjedhjet e 25 prillit. Këtë lajm e ka bërë me dije vetë Peza përmes një postimi në Facebook. Peza shkruan se është ndjerë i vlerësuar nga ftesa e Ramës dhe ka shtuar se do të jetë gjithmonë në krah të […]

Lexo më shumë

Mesazhi i Bashës për qytetarët: Jeni ju të parët, mos hiqni dorë nga Shqipëria

Mesazhi i Bashës për qytetarët: Jeni ju të parët, mos hiqni dorë nga Shqipëria

Publikuar më 07.03.2021
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e nis këtë të diel...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e nis këtë të dielë me një video-mesazh për shqiptarët. Basha i kërkon qytetarëve që të ngrihen për të ndryshuar këtë realitet. “A e di cili është i pari? A e di cili merr vendime për ty? Jo, ky, as ky, as ky dhe as ky. Je ti! Ti […]

Lexo më shumë

Arben Malaj: Pse nuk do të jem pjesë e listave për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit

Arben Malaj: Pse nuk do të jem pjesë e listave për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit

Publikuar më 06.03.2021
Eksperti i ekonomisë dhe i financave, Arben Malaj, ka konfir...

Eksperti i ekonomisë dhe i financave, Arben Malaj, ka konfirmuar se nuk do të jetë pjesë e listave për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një letre të bërë publike, ai sqaron se pse nuk do të garojë në këto zgjedhje, ndërsa shton se të japësh kontribut për vendin nuk do të thotë që […]

Lexo më shumë

Tjetër largim nga PS/ Sadi Vorpsi nuk kandidon në zgjedhjet e 25 prillit: Kam vendosur t’ia kaloj stafetën prurjeve të reja

Tjetër largim nga PS/ Sadi Vorpsi nuk kandidon në zgjedhjet e 25 prillit: Kam vendosur t’ia kaloj stafetën prurjeve të reja

Publikuar më 06.03.2021
Një tjetër deputet i Partisë Socialiste ka komunikuar faktin...

Një tjetër deputet i Partisë Socialiste ka komunikuar faktin se nuk do të kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit. Sadi Vorpsi, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka thënë se ka vendosur t’ia kaloj safetën prurjeve të reja, për t’u fokusuar më shumë tek familja ime dhe në angazhime të tjera private. Ky vendim […]

Lexo më shumë

Parlamenti Europian ndryshon deklaratën për Shqipërinë, duhet të plotësohen kriteret e Këshillit Europian

Parlamenti Europian ndryshon deklaratën për Shqipërinë, duhet të plotësohen kriteret e Këshillit Europian

Publikuar më 05.03.2021
Parlamenti Europian sapo ka ndryshuar deklaratën e saj për S...

Parlamenti Europian sapo ka ndryshuar deklaratën e saj për Shqipërinë. Kjo për faktin se sot, në një deklaratë të sajën, Parlamentit Europian shtoi shpresat se Shqipëria do të ishte gati për të nisur rrugëtimin drejt Bashkimit Europian. Në njoftimin zyrtar të Brukselit thuhej se me miratimin e raporteve, duke marrë parasysh se janë përmbushur të […]

Lexo më shumë

Pas Vasilika Hysit, një tjetër deputet i PS-së njofton largimin nga politika: Për fat të keq edhe sot, politika fut hundët në familje dhe…

Pas Vasilika Hysit, një tjetër deputet i PS-së njofton largimin nga politika: Për fat të keq edhe sot, politika fut hundët në familje dhe…

Publikuar më 05.03.2021
Besnik Baraj largohet nga politika. Deputeti i PS-së tre dit...

Besnik Baraj largohet nga politika. Deputeti i PS-së tre ditë nga zyrtarizimi i listave të kandidatëve deklaron se ka vendosur që të mos e plotësojë formularin për të rikandiduar për deputet. Në një postim të gjatë në facebook, Baraj është shprehur se ka vendosur që të mos e plotësojë formularin për t’i krijuar hapësira të […]

Lexo më shumë

Të gjithë janë skeptik për Francën, ajo mbështet integrimin e Ballkanit, por kërkon të ruajë edhe gjendjen ekzistuese të Europës

Të gjithë janë skeptik për Francën, ajo mbështet integrimin e Ballkanit, por kërkon të ruajë edhe gjendjen ekzistuese të Europës

Publikuar më 05.03.2021
Franca është mbështetëse e fortë e integrimit në BE të Ballk...

Franca është mbështetëse e fortë e integrimit në BE të Ballkanit Perëndimor, por rajoni nuk është i bindur se do të bëjë shumë për të ndryshuar status quo-në në periudhën vijuese. Ky është konkluzioni i arritur në konferencën “Franca dhe Ballkani Perëndimor”, organizuar të premten nga Qendra e Beogradit për Politikën e Sigurisë. Me Francën […]

Lexo më shumë

Najada Çomo dhe Luljeta Bozo kandidate të PS-së, çfarë thotë Ilir Meta

Najada Çomo dhe Luljeta Bozo kandidate të PS-së, çfarë thotë Ilir Meta

Publikuar më 05.03.2021
Presidenti Ilir Meta u pyet pwr kandidimin e shefes së Infek...

Presidenti Ilir Meta u pyet pwr kandidimin e shefes së Infektivit Najada Çomo dhe inxhinieres së njohur Luljeta Bozo nën siglën e PS për zgjedhjet e 25 prillit. Meta tha se si President i Republikës nuk mund të komentojë zgjedhje të tilla, por theksoi se është e rëndësishme që partitë të zgjedhin kandidatë me sa më […]

Lexo më shumë