“Ertrugrul” dërgohet me forcë para gjykatës turke, ja shkaku

Aktori i njohur nga të gjithë shqiptarët si “Ertugrul” është dërguar me forcë para trupit gjykues. Ky ka qenë vendimi i një prej gjykatave turke, e cila duhet të merrte dëshminë e aktorit të njohur, Engin Altan Duzyatan.

Aktori duhet të jepte dëshminë e tij, në lidhje me një grup hakerash që akuzohen se kanë vjedhur llogaritë e rrjeteve sociale të 58 personave VIP-ve në Turqi.

18 persona, 3 prej të cilëve nën masën e sigurisë “arrest me burg” po gjykohen për shantazh me qëllim përfitimin e shumave të mëdha të parave nga personazhet e njohur të ekranit turk. Ata u vidhnin fjalëkalimet e rrjeteve sociale si “Instagram” dhe “Tëitter” këngëtarëve dhe aktorëve turq, e më pas i shantazhonin.

Duke qenë se aktori ka mohuar të shkojë në formë vullnetare për të dëshmuar, gjykata turke ka vendosur “sjelljen me forcë” para trupit gjykues.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet