×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Erion Dasho për Ramën: Haberet e Boratit, karagjozllëqe që duhet të marrin fund

Eksperti i shëndetit publik, Erion Kristo, ka reaguar edhe një herë në lidhje me vaksinimin në Shqipëri, duke ironizuar kryeministrin Rama, pasi ky i fundit po e cilëson procesin si një sukses të tijin apo Qeverisë.

Sipas Dashos, përrallat dhe karagjozllëqet e Ramës duhet të marrin fund. Eksperti shkruan se edhe mbrëmë në vendin tonë erdhi në Rinas 1 kuti e gjysme me vaksina, gjë që kryeministri e shet si fitore.

I dashur Borat!

Nuk ta kanë fajin as kompanitë prodhuese dhe as vendet imperialiste që kanë halë në sy Shqipërinë e Boratit që qëndron si shkëmb dhe histori “suksesi” në breg të Adriatikut. E ke fajin vetë! Serbia dhe Izraeli i kanë nisur negociatat në maj 2020, kurse ti u kujtove në dhjetor 2020 kur bënë uljet e Krishtlindjeve dyqanet e bojërave të Neë York-ut”-shkruan Dasho.

Postimi plotë i ekspertit të shëndetit publik:

HABERET E BORATIT: KARAGJOZLLËQE QË DUHET TË MARRIN FUND!

Dje Borati me dy sejmenë doli sërish në Rinas për të pritur një kuti e gjysmë me vaksina (një kuti me pesë kartonë dhe një kuti me dy kartonë) dhe nisi deklaratat e zakonshme:

Së pari, përralla me vendin mik që bujarisht na dhurojnë vaksina.

Borati e ka për zemër këtë përrallë pasi ajo çimenton më tej figurën e “babait” të cilën ai u mundua ta krijonte me çdo kusht gjatë pandemisë. Në fakt këto janë dozat e Pfizer të cilat janë kontraktuar kush-e-di se me çfarë çmimi stratosferik, ndërsa dozat e AstraZeneca-s që priten së shpejti janë dozat e COVAX-it.

Së dyti, përralla me vendet e pasura që si kuçedra po thithin të gjithë vaksinat nga vendet e varfërt. Në fakt në raport me vaksinat nuk ka vende të pasur dhe të varfër, por ka vende të përgjegjshëm dhe të papërgjegjshëm. As Izraeli dhe as Serbia nuk janë vendet më të pasura në planet, por janë ndër vendet më të suksesshme.

Izraeli ka administruar 83 doza për 100 banorë, duke vaksinuar plotësisht 34% të popullatës dhe me një dozë gati 50%. Serbia është vendi i dytë më i suksesshëm në Europë duke administruar 18 doza për 100 banorë (vetëm Britania e Madhe ja kalon në Europë). Serbia ka aplikuar deri tani 1,250,000 doza të vaksinës, ose gati 200 herë më tepër se Shqipëria.

I dashur Borat!

Nuk ta kanë fajin as kompanitë prodhuese dhe as vendet imperialiste që kanë halë në sy Shqipërinë e Boratit që qëndron si shkëmb dhe histori “suksesi” në breg të Adriatikut. E ke fajin vetë! Serbia dhe Izraeli i kanë nisur negociatat në maj 2020, kurse ti u kujtove në dhjetor 2020 kur bënë uljet e Krishtlindjeve dyqanet e bojërave të Neë York-ut.

Boll me përrallat me miq misteriozë dhe armiq imperialistë!

Boll me karagjozllëqe!

Je bërë i padurueshëm…

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fotografohet shumë afër Shqipërisë, raketa kineze që pritet të bjerë në tokë

Fotografohet shumë afër Shqipërisë, raketa kineze që pritet të bjerë në tokë

Publikuar më 08.05.2021
Një teleskop në vendin fqinjë, në Itali ka arritur të fotogr...

Një teleskop në vendin fqinjë, në Itali ka arritur të fotografojë raketën kineze e cila pritet që ditën e nesërme të bjerë në Tokë. Sipas mediave të huaja kjo është fotoja e parë e siguruar e raketës kineze e cila humbi kontrollin teksa ishte në hapësirë dhe po transportonte pjesë për ndërtimin e Stacionit Hapësinor […]

Lexo më shumë

Grabitet me dhunë kambisti, autorët i marrin 5 milion lekë

Grabitet me dhunë kambisti, autorët i marrin 5 milion lekë

Publikuar më 07.05.2021
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Sarandë. Një ...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Sarandë. Një kambist mësohet se është grabitur me dhunë në lagjen nr. 4 Kodër të këtij qyteti. 2 persona të maskuar i kanë ngritur kurth kambistit në hyrjen e pallatit dhe e kanë goditur sapo ka tentuar të hyjë në ashensor. Raportohet se ata kanë mundur […]

Lexo më shumë

Fara kanabisi në “Land Rover”, arrestohen dy shkodranët, po shkonin t’i mbillnin në zonat e thella të Dukagjinit

Fara kanabisi në “Land Rover”, arrestohen dy shkodranët, po shkonin t’i mbillnin në zonat e thella të Dukagjinit

Publikuar më 07.05.2021
Dy persona janë arrestuar këtë mbrëmje nga Policia e Shkodrë...

Dy persona janë arrestuar këtë mbrëmje nga Policia e Shkodrës. Arrestimi i tyre është bërë, pasi në mjetin e tyre tip “Land Rovert” janë gjetur mijëra fara të bimëve narkotike, të paketuara në kuti, që kapnin një vlerë të konsiderueshme monetare. Dyshohet se farat e kanabisit do të transportoheshin drejt zonave të thella të Dukagjinit […]

Lexo më shumë

“Me këtë vendim, nga zot shtëpie kthehesh në hyzmeqar”/ Gjykata rrëzon qeverinë dhe bashkinë: Kopshti Botanik u takon studentëve

“Me këtë vendim, nga zot shtëpie kthehesh në hyzmeqar”/ Gjykata rrëzon qeverinë dhe bashkinë: Kopshti Botanik u takon studentëve

Publikuar më 07.05.2021
Gjykata Administrative e Tiranës vendosi të premten shfuqizi...

Gjykata Administrative e Tiranës vendosi të premten shfuqizimin e vendimit të Këshillit të Ministrave për kalimin e Kopshtit Botanik nën pronësinë e Bashkisë së Tiranës, duke argumentuar se ai u takon pedagogëve dhe studentëve. Beteja mes Universitetit të Tiranës dhe Këshillit të Ministrave e Bashkisë Tiranë nisi në korrik 2019, kur u dorëzua fillimisht kërkesë- […]

Lexo më shumë

Dy humbje jete dhe vetëm 67 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit ne vendin tonë

Dy humbje jete dhe vetëm 67 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit ne vendin tonë

Publikuar më 07.05.2021
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar ...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 2,728 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 67 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 17 raste në Tiranë, 9 në Korçë, 7 në Shkodër, 5 në Devoll, 4 në Pogradec, nga 3 raste në […]

Lexo më shumë

Një tufë lule të bardha në bankën e nxënësit 10-vjeçar në Shkodër, kreu vetëvarje për videon e “Tik-Tok” (Foto)

Një tufë lule të bardha në bankën e nxënësit 10-vjeçar në Shkodër, kreu vetëvarje për videon e “Tik-Tok” (Foto)

Publikuar më 07.05.2021
Një tufë me lule të bardha janë vendosur në bankën ku ulej n...

Një tufë me lule të bardha janë vendosur në bankën ku ulej nxënësi 10-vjeçar, në shkollën “At Gjon Karma” në Gurin e Zi në Shkodër, i cili u vetëvarë për një video të “Tik-Tok”. Lulet janë vendosur nga shokët dhe shoqet e klasës e mësuesja e 10-vjeçarit. Ngjarja e rëndë ndodhi 2 ditë më parë […]

Lexo më shumë

“E bëri hatanë”, nipi rrëfen vrasjen e hallës: Burri e kërcënonte prej kohësh, i zuri pritë te gjykata

“E bëri hatanë”, nipi rrëfen vrasjen e hallës: Burri e kërcënonte prej kohësh, i zuri pritë te gjykata

Publikuar më 07.05.2021
Nipi i Liljana Buzos, e cila u vra dje barbarisht nga bashkë...

Nipi i Liljana Buzos, e cila u vra dje barbarisht nga bashkëshorti i saj shumë pranë Gjykatës së Elbasanit, ka treguar detaje tronditëse nga ngjarja në fjalë. Në një rrëfim për emisionin “Me zemër të hapur”, në ‘News24’ tha se lajmin e hidhur për vrasjen e hallës së tij ia kishte dhënë babai përmes telefonit. […]

Lexo më shumë

Aksident i 3-fishtë në aksin Shkodër-Lezhë, plagoset një nga shoferët dhe pasagjerët e makinave

Aksident i 3-fishtë në aksin Shkodër-Lezhë, plagoset një nga shoferët dhe pasagjerët e makinave

Publikuar më 07.05.2021
Një aksident i 3-fishtë është regjistruar në aksin rrugor, S...

Një aksident i 3-fishtë është regjistruar në aksin rrugor, Shkodër-Lezhë, ku janë përfshirë  në aksident rrugor mjetet me drejtues shtetasit B.P., E.N., dhe Z.C., ku për pasojë kanë marrë dëmtime dhe janë transportuar në spitalin Rajonal Lezhë, drejtuesi i mjetit shtetasi B.P., dhe 3 pasagjerët në këtë mjet. Gjithashtu mësohet se drejtuesit e dy mjeteve […]

Lexo më shumë