×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Enrique Iglesias humb njeriun e shtrenjtë nga koronavirusi (Foto)

Këngëtari spanjoll me famë botërore, Enrique Iglesias ka bërë të ditur se koronavirusi I ka marrë jetën një personi shumë të dashur. Përmes një reagimi në “Instagramin” e tij, këngëtari bëri të ditur se ishte ndarë nga jeta njerku I tij, apo babai I motrës Tamara Falco.

Enrique ju bëri thirrje spanjollëve që të qëndrojnë në shtëpi dhe të kujdesen për të dashurit e tyre.

“Po kalojmë kohë të vështira nga kjo emenrgjencë që ka njerëz, shumë persona, përfshirë edhe familjen time. Është koha të qëndroni në shtëpi dhe të jeni të vetëdijshëm për të dashurit tuaj. Ju dërgoj një përqafim shumë të madh dhe shpresoj t’ju shoh shumë shpejt. Kurajo!” -shkruan këngëtari i njohur.

Gjithashtu mediat spanjolle I kushtuan artikuj vdekjes së biznesmenit të njohur, Carlo Falco, I cili në moshën 83-vjeçare u nda nga jeta disa ditë më parë, pasi u infektua nga koronavirusi.

“Ndërsa Spanja ndjek Italinë në luftën me shpërthimin e COVI-19, ku mijëra vdekje janë raportuara deri më tani, këngëtari spanjoll Enrique Iglesias mori lajmin e trishtuar se babai i motrës së tij, Tamara Falco, ka vdekur nga koronavirusi. Carlos Falcó, ishte martuar me nënën e Enrique, Isabel Preysler në 1980, pasi ajo ishte ndarë nga babai i Enriques, Julio Iglesias” shkruajnë mediat spanjolle.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pa e nisur mirë akoma, Getoar Selimi dhe Krenar Cocaj mbyllin biznesin e përbashkët

Pa e nisur mirë akoma, Getoar Selimi dhe Krenar Cocaj mbyllin biznesin e përbashkët

Publikuar më 08.08.2020
Në fillim të këtij viti dy partnerët e motrave Vjollca, Geto...

Në fillim të këtij viti dy partnerët e motrave Vjollca, Getoar Selimi dhe Krenar Cocaj, kanë konkretizuar idenë për një biznes të përbashkët në Tiranë. Prive.al ka siguruar dokumentet e depozituara në QKB për aktivitetin ekonomik të Getoarit dhe Krenarit me emrin “Prishtina’s Finest”. Ky biznes me aksionarë të dy djemtë me kuota të ndara […]

Lexo më shumë

Këngëtarja shqiptare fiton betejën me Covid-19, nis pushimet në bregdet me familjen

Këngëtarja shqiptare fiton betejën me Covid-19, nis pushimet në bregdet me familjen

Publikuar më 08.08.2020
Këngëtarja shqiptare Adelina Thaçi më në fund ka fituar bete...

Këngëtarja shqiptare Adelina Thaçi më në fund ka fituar betejën me Covid-19 dhe menjëherë ka nisur pushimet me familjen e saj. Ajo ka publikuar në rrjete sociale foto nga bregdeti dhe ka treguar se pushimet po i kalon në Sarandë. “Jam e lirë”, ka shkuar ajo përkrah fotos. Në fund të muajit korrik, Adelina tregoi […]

Lexo më shumë

Martesë pas karantinës? Keisi zbulon planet e dasmës me Stresin

Martesë pas karantinës? Keisi zbulon planet e dasmës me Stresin

Publikuar më 08.08.2020
Keisi dhe Stresi janë rikthyer sërish me njëri-tjetrin dhe k...

Keisi dhe Stresi janë rikthyer sërish me njëri-tjetrin dhe këtë gjë e tregoi vetë reperi pak ditë më parë përmes një fotografie shumë të ëmbël. Ai publikoi në “Instagram” një foto në të cilën tregonte se ka nisur të flasë sërish me partneren e tij dhe imazhin e shoqëroi me mbishkrimin: ‘Gruaja më e mirë […]

Lexo më shumë

“Njoh shumë njerëz që kanë Covid-19”, Armina Mevlani ju drejtohet të gjithëve me një apel të fortë

“Njoh shumë njerëz që kanë Covid-19”, Armina Mevlani ju drejtohet të gjithëve me një apel të fortë

Publikuar më 08.08.2020
Armina Mevlani ju është drejtuar të gjithë ndjekësve të saj ...

Armina Mevlani ju është drejtuar të gjithë ndjekësve të saj në rrjete social me një apel të fortë për ruajtjen e vetes dhe të të tjerëve në këto kohë të vështira. Ajo ju ka bërë thirrje që të vendosin maska në ambiente të brendshme për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Mevlani ka treguar se ajo njeh […]

Lexo më shumë

“Kjo është kënga ime”, Roza Lati zbulon një tjetër hit që i ka dedikuar Stine

“Kjo është kënga ime”, Roza Lati zbulon një tjetër hit që i ka dedikuar Stine

Publikuar më 08.08.2020
Vite më parë Roza Lati dhe Stine kanë qenë një nga çiftet më...

Vite më parë Roza Lati dhe Stine kanë qenë një nga çiftet më simpatikë në showbizin shqiptarë, por tashmë ata nuk janë veçse miqtë më të mirë të njëri-tjetrit. Pas disa vitesh dyshja i dhanë marrëdhënies së tyre dhe sot ruajnë raportet si shokë. Megjithatë sa herë që janë shfaqur bashkë në publik, Roza dhe […]

Lexo më shumë

Bes Kallaku humb njeriun e dashur, i jep lamtumirën me fjalë të ndjera: Të pabesueshme janë ndarjet (Foto)

Bes Kallaku humb njeriun e dashur, i jep lamtumirën me fjalë të ndjera: Të pabesueshme janë ndarjet (Foto)

Publikuar më 07.08.2020
Aktori i njohur i humorit shqiptar, Bes Kallaku ka ndarë me ...

Aktori i njohur i humorit shqiptar, Bes Kallaku ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale ndarjen e shpejtë nga jeta të mikut të tij të ngushtë. Vetëm pak minuta më parë aktori i humorit i ka dhënë lamtumirën një njeriu mjaft të rëndësishëm në jetën e tij dhe këtë ai e tregoi me […]

Lexo më shumë

Manjola Nallbani ‘sfidon’ Eli Farën, shfaqet me bikini, i lë të gjithë pa fjalë

Manjola Nallbani ‘sfidon’ Eli Farën, shfaqet me bikini, i lë të gjithë pa fjalë

Publikuar më 07.08.2020
Këngëtarja e njohur Manjola Nallbani ka ndarë me ndjekësit n...

Këngëtarja e njohur Manjola Nallbani ka ndarë me ndjekësit në rrjetin social “Instagram”, foto me bikini. Nallbani shfaqet në foto me bikini në brenda në pishinë. Po ashtu ajo ka postuar një tjetër foto e veshur me një fustan të gjelbër ngjit pas trupit, e që ia nxjerr më në pah linjat perfekte. Manjola i […]

Lexo më shumë

Cameron Diaz tregon për herë të parë arsyen pse hoqi dorë nga aktrimi

Cameron Diaz tregon për herë të parë arsyen pse hoqi dorë nga aktrimi

Publikuar më 07.08.2020
Aktorja e famshme Cameron Diaz në vitin 2018-të hoqi dorë pë...

Aktorja e famshme Cameron Diaz në vitin 2018-të hoqi dorë përfundimisht nga aktrimi. Diaz që ka luajtur në disa nga filmat më të njohur si “Charlies’s Angel”, “The mask”, “There’s Something about Mary” apo “Shrek”, ka treguar se ka pasur një arsye të fortë që e shtyu të tërhiqej nga kinematografia. Gjatë një interviste për […]

Lexo më shumë