×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Edhe një tank prishet (Foto) 

Konsiderohet si një ndër mjetet më të fuqishme të një ushtrie, por për drejtimin e tyre nevojitet njerëz të specializuar.

Pasi në të kundërt këto armë të fuqishme do të përfundojnë si më poshtë, ende pa filluar lufta.

Në foto duken mjetet e rënda të luftimit, në gjendje të shkatërruar.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Veliaj paditet në SPAK, 80 shoqata animaliste italiane i shkruajnë ambasadores shqiptare në Romë: Ndalni masakrën e qenve endacakë në Tiranë!

Veliaj paditet në SPAK, 80 shoqata animaliste italiane i shkruajnë ambasadores shqiptare në Romë: Ndalni masakrën e qenve endacakë në Tiranë!

Publikuar më 09.04.2021
Shoqatat për mbrojtjen e kafshëve vijuan edhe sot protestën ...

Shoqatat për mbrojtjen e kafshëve vijuan edhe sot protestën kundër bashkisë së Tiranës, duke kërkuar ndërprerjen e vrasjes makabre të tyre në klinikën e Kombinatit. Qindra përfaqësues të shoqërisë civile dhe kafshëdashës u mblodhën sërish te bashkia e Tiranës, ndërsa po sot u dorëzua edhe një kallëzim në SPAK kundër bashkisë së drejtuar nga Erion […]

Lexo më shumë

Dalin imazhet e pazbuluara të vajzave të Vladimir Putin, u publikuan nga bashkëpunëtori i tij (Foto)

Dalin imazhet e pazbuluara të vajzave të Vladimir Putin, u publikuan nga bashkëpunëtori i tij (Foto)

Publikuar më 25.06.2020
Imazhe të pazbuluara më parë, të vajzave të Vladimir Putin, ...

Imazhe të pazbuluara më parë, të vajzave të Vladimir Putin, janë bërë publike nga Daily Mail. Mësohet se fotot janë publikuar nga një ish-përkrahës i Putin-it, identiteti i të cilit nuk është bërë publik. Në fotogaleri do të shikoni imazhet e dy vajzave të liderit rus. Fotot tregojnë Marian dhe Katerinën në moshën e adoleshencës, […]

Lexo më shumë

Gjakosje dhe përleshje/ Pamjet që nuk u panë në protestën për Teatrin (Foto-galeri)

Gjakosje dhe përleshje/ Pamjet që nuk u panë në protestën për Teatrin (Foto-galeri)

Publikuar më 17.05.2020
Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar ka shkaktuar jo pak re...

Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar ka shkaktuar jo pak revolte tek qytetarët, aktivistët dhe përfaqësuesit e partive politike. LSA ka fiksuar në foto disa nga momentet me forta të konfrontimit mes qytetarëve dhe forcave të rendit. Mes turmës që janë përleshur me policinë bien në sy dhe ish-deputetët e opozitës, të cilët ditën e […]

Lexo më shumë

Brenda Aeroportit në Singapor, pamjet një magji e vërtetë (Video & Foto)

Brenda Aeroportit në Singapor, pamjet një magji e vërtetë (Video & Foto)

Publikuar më 17.04.2019
Javën e kaluar është hapur Aeroporti i Changit në Singapor. ...

Javën e kaluar është hapur Aeroporti i Changit në Singapor. Mijëra njerëz kanë shkuar për të vizituar pamjet mahnitëse që gjenden brenda këtij aeroporti, mes tyre edhe ujëvarën e brendshme më të lartë në botë. Ujëvara është shtatë kate e lartë, ndërsa pompat bëjnë të mundur qarkullimin e 500,000 litrave ujë përmes kulmit të ndërtesës. […]

Lexo më shumë

Pamje mahnitëse nga liqeni i ngrirë i Gjançit në Korçë (Foto)

Pamje mahnitëse nga liqeni i ngrirë i Gjançit në Korçë (Foto)

Publikuar më 31.01.2019
Pranë Vithkuqit të Korçës, është një liqen i vogël i quajtur...

Pranë Vithkuqit të Korçës, është një liqen i vogël i quajtur Liqeni i Gjançit. Por temperaturat e ulëta të ditëve të fundit në këtë zonë kanë shkaktuar e ngrirjen e sipërfaqes së këtij liqeni, duke dhuruar edhe pamje mahnitëse.

Lexo më shumë

Fotot më të bukura dhe më qesharake të kafshëve (Foto)

Fotot më të bukura dhe më qesharake të kafshëve (Foto)

Publikuar më 20.12.2018
“Cater’s News Agency” ka publikuar fotot më të bukura të kaf...

“Cater’s News Agency” ka publikuar fotot më të bukura të kafshëve për vitin 2018. Fotot janë përzgjedhur duke nisur që nga Afrika e deri në Polin e Veriut, për të sjellë te publiku pamjet më spektakolare dhe kafshët më të veçanta të planetit. Shijojini në fotogalerinë:

Lexo më shumë

BBC: Baza e artilerisë shqiptare e fshehur në një shkëmb

BBC: Baza e artilerisë shqiptare e fshehur në një shkëmb

Publikuar më 26.11.2018
BBC ka paraqitur një artikull mjaft interesant, ku tregon se...

BBC ka paraqitur një artikull mjaft interesant, ku tregon se brenda bukurisë së Shqipërisë fshihet artileria ushtarake e vendit. BBC e nis galerinë e fotove me titullin, “Baza e artilerisë shqiptare e fshehur në një shkëmb”. “Gjatë Luftës së Ftohtë, ushtria shqiptare ndërtoi tunele dhe bunkiere, në qoftë se kishte ndonjë sulm. BBC Future bëri […]

Lexo më shumë

Kaos në New York, bora e dendur mbulon gjithçka (Foto)

Kaos në New York, bora e dendur mbulon gjithçka (Foto)

Publikuar më 16.11.2018
Dëbora e parë e sezonit në Nju Jork rrëzoi pemët dhe shkakto...

Dëbora e parë e sezonit në Nju Jork rrëzoi pemët dhe shkaktoi kaos në trafik, teksa pesë lagje u mbuluan nga bora e dendur. Reshjet nisën në orën 13:00, sipas kohës lokale dhe u intensifikuan gjatë natës. Dëbora mbuloi edhe Nju Xhërsin fqinj.

Lexo më shumë