×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

E tmerrshme në Greqi/ Grupet mafioze masakrojnë njëri-tjetrin me thika dhe shkopinj! (Video)

Në më pak se dhjetë orë, personat e stërvitur të OPKE arritën të prangosnin dy nga autorët e masakrës Pakistaneze në Kaminia të Greqisë Jugore dhe të identifikonin dy të tjerë midis tyre dhe personat që përdorën thikat.

Në fakt, njëri nga të arrestuarit është vetëm 17 vjeç ndërsa i dyti është 24 vjeç.

Informacioni thotë se i mituri pranoi përfshirjen e tij në incidentin e egër, dhe bashkëpunëtorët e tij, ndërsa ekipet e OPKE po kontrollojnë zonën e Atikës në mënyrë që të lokalizojnë dy udhëheqësit që vlerësohet se kanë gjetur strehim në Atikën perëndimore.

Kujtojmë se dje në mesditë autorët kanë hyrë në banesën në rrugën Agioi Anargyroi në Kaminia dhe me thika e shkop kanë vrarë një 29-vjeçar dhe kanë plagosur rëndë një 25-vjeçar tjetër. Vlerësimet e sigurimit tregojnë se pas masakrës së egër fshihen llogari të grupeve mafioze Pakistaneze me një sfond të kontrabandës së paligjshme të cigareve dhe drogës. Shefi i madh që është identifikuar dhe është në kërkim është gjithashtu në qendër të vëmendjes.

Policia arriti në hetimin e çështjes duke përdorur videon e tmerrit të marrë nga ekipi pakistanez me shkopinjtë dhe dëshminë e të plagosurit të tretë i cili është pak, si rezultat i së cilës ai dha informacion të vlefshëm për hetimin e çështjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tragjedia në Greqi/ 111 persona të vdekur si pasojë e COVID-19 dhe 2199 të infektuar

Tragjedia në Greqi/ 111 persona të vdekur si pasojë e COVID-19 dhe 2199 të infektuar

Publikuar më 01.12.2020
Janë 2199 persona të infektuar me koronavirusin në 24 orët e...

Janë 2199 persona të infektuar me koronavirusin në 24 orët e fundit siç njoftoi PHEA. Nga këto, 25 u identifikuan pas kontrolleve në vend. Numri i përgjithshëm i rasteve është 107. 470, nga të cilat 52.9% janë burra. Sot janë raportuar edhe 11 persona të vdekur. 4919 (4.6%) konsiderohen se kanë të bëjnë me udhëtime […]

Lexo më shumë

“Presioni nuk është njerëzor”/ Mjekët që trajtojnë pacientët me COVID-19 ndihen të rraskapitur, ata janë mbi 51 vjeç, rrezikohen të infektohen

“Presioni nuk është njerëzor”/ Mjekët që trajtojnë pacientët me COVID-19 ndihen të rraskapitur, ata janë mbi 51 vjeç, rrezikohen të infektohen

Publikuar më 01.12.2020
Me shkallën e vdekjes së koronavirusit në nivele rekord në B...

Me shkallën e vdekjes së koronavirusit në nivele rekord në Bullgari, mjekët dhe infermierët në një shërbim shëndetësor tashmë të dobësuar nga dekada e emigrimit në perëndim thonë se janë të rraskapitur. “Shikoni infermieren tonë këtu, ajo ishte pozitive, kishte ethe të larta … dhe tani ajo është përsëri në punë”, tha Aleksandar Stanoevski, një […]

Lexo më shumë

Borrell: Nuk mund të jemi aktorë globalë nëse nuk i zgjidhim problemet në Ballkan

Borrell: Nuk mund të jemi aktorë globalë nëse nuk i zgjidhim problemet në Ballkan

Publikuar më 01.12.2020
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka ...

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka thënë të martën se zgjidhja e problemeve në Ballkan është një përgjegjësi e Bashkimit Evropian, dhe se nga kjo varet edhe roli global i BE-së. “Nëse nuk mund të zgjidhim problemet në Ballkan atëherë si mund të jemi aktor i rëndësishëm global”, ka thënë Borell. Ai […]

Lexo më shumë

Koronavirusi i merr jetën biznesmenit të njohur shqiptar

Koronavirusi i merr jetën biznesmenit të njohur shqiptar

Publikuar më 01.12.2020
Pas komplikimeve nga koronavirusi ka ndërruar jetë një nga b...

Pas komplikimeve nga koronavirusi ka ndërruar jetë një nga biznesmenët e njohur shqiptar në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë Enver Maliqi, i cili aktualisht mbante edhe detyrën e zëvendëskryetarit të qytetit të Shkupit. Sipas mediave vendase, bëhet e ditur se Maliqi ndërroi jetë sot në mëngjes në spitalin “Sistina” […]

Lexo më shumë

Ulen shifrat e vdekjeve në Kosovë/ 10 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19!

Ulen shifrat e vdekjeve në Kosovë/ 10 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19!

Publikuar më 01.12.2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë M...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.375 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 521 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 10 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. […]

Lexo më shumë

COVID-19/ Greqia mban të mbyllur kufijtë deri me 14 dhjetor

COVID-19/ Greqia mban të mbyllur kufijtë deri me 14 dhjetor

Publikuar më 30.11.2020
Greqia do të mbajë të mbyllur kufijtë per vendet fqinje deri...

Greqia do të mbajë të mbyllur kufijtë per vendet fqinje deri më 14 dhjetor. Masa vlen për kufijtë ajrorë, tokësorë dhe detar. Vala e dytë e koronavirusit vazhdon me intensitet, kryesisht në Greqinë Veriore, duke shkaktuar shqetësim për epidemiologët dhe qeverinë. Ekziston frika se një relaksim i masave mund të çojë në shpërthime të reja […]

Lexo më shumë

Dëbimi i Ambasadorit serb, BE i bën thirrje Malit të Zi të tërheqë vendimin

Dëbimi i Ambasadorit serb, BE i bën thirrje Malit të Zi të tërheqë vendimin

Publikuar më 30.11.2020
Komisioneri i Bashkimit Europian për Zgjerimin Oliver Varhel...

Komisioneri i Bashkimit Europian për Zgjerimin Oliver Varhelyi është përfshirë në debate me Malin e Zi pasi i kërkoi Podgoricës të tërheqë vendimin për dëbimin e ambasadorit të Serbisë Vladimir Bozovic. I dërguari i Beogradit e quajti bashkimin e Malit të Zi me Serbinë në vitin 1918 si “çlirim”. Kaq mjaftoi që qeveria malazeze t’i […]

Lexo më shumë

Mbetet i lartë numri i vdekjeve nga COVID-19 në Greqi, sot kanë humbur jetën 84 persona

Mbetet i lartë numri i vdekjeve nga COVID-19 në Greqi, sot kanë humbur jetën 84 persona

Publikuar më 30.11.2020
Numri i infeksioneve të reja u lehtësua të hënën, por vdekje...

Numri i infeksioneve të reja u lehtësua të hënën, por vdekjet dhe intubimet mbetën të larta, sipas të dhënave nga autoritetet shëndetësore greke. Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik (EODY) raportoi 1,044 raste të reja, duke rritur numrin e përgjithshëm në 105,271. Nga këta, vetëm nëntë kishin lidhje me udhëtarët në hyrje të cilët u testuan […]

Lexo më shumë