×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

E shpallën në kërkim, dorëzohet ish-shefi i shërbimit sekret të Maqedonisë, tregon pse u arratis  

Sasho Mijallkov, ish-shefi i shërbimit sekret të Maqedonisë Sasho Mijallkov është dorëzuar pasditen e kësaj të marte në Prokurori.

Në një prononcim për media gjatë momentit të dorëzimit në Prokurori, ai ka deklaruar se nuk është arratisur asnjëherë por se ka qenë i sëmurë me temperaturë 40 gradë dhe për këtë arsye ishte izoluar sepse ka dyshuar për simptomat e koronavirusit, shkruan Alsat.

Ai u kërkoi falje të gjithëve për rrëmujën e krijuar në këto ditë, si qeverisë, ministrave dhe instancave të gjyqësorit. Mijallkovi tha se, ashtu siç ishte prononcuar edhe më herët, stili i tij nuk është ai i arratisjeve prandaj nuk do ta kishte bërë asnjëherë një gjë të tillë.

Sasho Mijallkov  është i akuzuar për rastin “Target-Fortesa”, ndërsa pas pak ditësh pritet dhënia e vendimit, por të dielën ish-zyrtari nuk u gjet në shtëpi duke u shpallur në kërkim me dyshimin se ishte arratisur.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Dhimbjet në stomak, këto janë katër lëvizje që zgjidhin problemin

Dhimbjet në stomak, këto janë katër lëvizje që zgjidhin problemin

Publikuar më 07.03.2021
Sëmundja e refluksit gastroezofageal është një sëmundje e be...

Sëmundja e refluksit gastroezofageal është një sëmundje e bezdisshme dhe e dhimbshme e aparatit tretës, kur muskuli unazor i poshtëm i ezofagut nuk arrin të mbajë përmbajtjen gastrike të shtyrë në ezofag, duke shkaktuar urth, dhimbje dhe frymëmarrje të pakëndshme. Zgjidhja e simptomave gjendet kryesisht tek dieta, si në përmbajtje ashtu edhe në zakonet që […]

Lexo më shumë

Hiqni dorë menjëherë! Këto janë ushqimet më të këqija që nuk duhet të konsumoni, kur keni probleme me kolesterolin

Hiqni dorë menjëherë! Këto janë ushqimet më të këqija që nuk duhet të konsumoni, kur keni probleme me kolesterolin

Publikuar më 07.03.2021
Kolesteroli është armiku kryesor i zemrës. Ka disa ushqime q...

Kolesteroli është armiku kryesor i zemrës. Ka disa ushqime që duhet të shmangni. Lexoni më poshtë të listuara nga AgroWeb.org. Pijet e Gazuara e Me Sheqer Sheqeri konsiderohet si armiku kryesor i shëndetit. Ai luan një rol të fortë në rritjen e kolesterolit dhe në rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Ekspertët thonë se heqja dorë […]

Lexo më shumë

Luftoi për 107 ditë, Manastirliu jep lajmin e mirë për Roanin që lindi vetëm 500 gramë (Foto)

Luftoi për 107 ditë, Manastirliu jep lajmin e mirë për Roanin që lindi vetëm 500 gramë (Foto)

Publikuar më 06.03.2021
Një lajm i mirë ka ardhur nga materniteti “Koço Gliozh...

Një lajm i mirë ka ardhur nga materniteti “Koço Gliozhenin” për Roanin e vogël, i cili erdhi në jetë vetëm 500 gramë. Pas një beteje, e cila zgjati plot 107 ditë, ai tashmë është në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa ministrja Ogerta Manastirliu njoftoi se tanimë ai është gati të kthehet në shtëpi. “Roan ka […]

Lexo më shumë

(Video) Shembet kangjella e ballkonit të universitetit, 7 studentë humbasin jetën!

(Video) Shembet kangjella e ballkonit të universitetit, 7 studentë humbasin jetën!

Publikuar më 05.03.2021
Shtatë studentë të kolegjit universitar në Bolivi vdiqën dhe...

Shtatë studentë të kolegjit universitar në Bolivi vdiqën dhe katër të tjerë u plagosën gjatë një incidenti tragjik, ku u shemb kangjella, duke i rrëzuar ata nga një ballkon i katit të katërt. Video e incidentit të së martës tregoi një grup studentësh nga Universiteti Publik i El Alto të ulur në ballkon para se […]

Lexo më shumë

Gruaja e futbollistit rus tenton vetëvrasjen pas pabesisë me “gruan” spanjolle

Gruaja e futbollistit rus tenton vetëvrasjen pas pabesisë me “gruan” spanjolle

Publikuar më 05.03.2021
Opinioni publik rus u trondit kur dëgjoi lajmin se gruaja e ...

Opinioni publik rus u trondit kur dëgjoi lajmin se gruaja e futbollistit, Pavel Mamaev, dëshiron t’i japë fund jetës së saj. Konkretisht, një stacion televiziv transmetoi të mërkurën se bukuroshja 33-vjeçare u gjet pa ndjenja në dhomën e saj dhe u dërgua me urgjencë në spital. Autoritetet nuk gjetën ndonjë shkak të afërt, por mendohet […]

Lexo më shumë

Mësuesja e martuar, e cila bëri seks me nxënësin e saj 15-vjeçar, burgoset për më shumë se gjashtë vjet; Viktima: Kjo marrëdhënie me shkatërroi

Mësuesja e martuar, e cila bëri seks me nxënësin e saj 15-vjeçar, burgoset për më shumë se gjashtë vjet; Viktima: Kjo marrëdhënie me shkatërroi

Publikuar më 05.03.2021
Një mësuese e martuar, e cila bëri seks me nxënësin e saj 15...

Një mësuese e martuar, e cila bëri seks me nxënësin e saj 15-vjeçar është burgosur për gjashtë vjet e dy muaj. Kandice Barber, 35 vjeçe, e mori djalin e mitur në një fushë, e puthi në qafë dhe i tha: ‘Çfarë doni të bëni tani?’ para se të kryente marrëdhënie të plota me të. Avokati […]

Lexo më shumë

“Zoti i Kaosit”/ Asteroidi i madh do të kalojë afër Tokës të shtunën, a do të kemi një përplasje biblike? Flasin shkencëtarët (Video)

“Zoti i Kaosit”/ Asteroidi i madh do të kalojë afër Tokës të shtunën, a do të kemi një përplasje biblike? Flasin shkencëtarët (Video)

Publikuar më 05.03.2021
Një asteroid i madh me emrin e perëndisë së lashtë egjiptian...

Një asteroid i madh me emrin e perëndisë së lashtë egjiptiane të “Kaosit” do të jetë i dukshëm këtë javë pasi të kalojë afër Tokës, por në një distancë të sigurt. Asteroidi “Zoti i Kaosit” ka madhësinë e tre fushave të futbollit dhe do të jetë i dukshëm me një teleskop. Shkëmbi hapësinor Apophis, siç […]

Lexo më shumë

“Vazhdon hapja e PS ndaj kalamajve”, Rama fut Luljeta Bozon në listat e kandidatëve për deputetë, plasin memet në rrjet (Foto)

“Vazhdon hapja e PS ndaj kalamajve”, Rama fut Luljeta Bozon në listat e kandidatëve për deputetë, plasin memet në rrjet (Foto)

Publikuar më 05.03.2021
Pas Najada Çomos, kryeministri Edi Rama ka prezantuar edhe n...

Pas Najada Çomos, kryeministri Edi Rama ka prezantuar edhe një tjetër kandidate për deputetë, për në listat e Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit. Këtë herë bëhet fjala për inxhinieren e njohur, Luljeta Bozon, e cila ka pranuar të jetë pjesë e listës së PS. Mirë po, menjëherë pasi Rama e prezantoi zyrtarisht Bozon, […]

Lexo më shumë