×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

E rëndë në shtetin fqinj/ Tezja hedh nga ballkoni dy mbesat e vogla

Një ngjarje e rëndë ka tronditur shtetin fqinj. Një grua ka hedhur nga ballkoni dy mbesat e saj të vogla dhe më pas është vetëhedhur.

Sipas informacioneve paraprake, gruaja është tezja e dy vajzave të mitura 2 dhe 5 vjeç, përkatësisht.

Protothema shkruan se për arsye ende të panjohura gruaja shkoi sot në shtëpinë e motrës dhe për arsye ende të paditura morri dy mbesat e vogla, i hodhi nga ballkoni dhe më pas është vetëhedhur.

Nëna e fëmijëve është në gjendje shoku.

Sipas informacioneve të para, dy fëmijët e mitur të moshës 2 dhe 5 vjeç po trajtohen në spitalin pediatrisë, jashtë rrezikut për jetën. Ndrëkohë tezja e tyre po trajtohet me ndihmë mjekësore.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dy shqiptarët tregojnë motivin absurd të rrahjes për vdekje të 42-vjeçarit grek: Na pa egër!

Dy shqiptarët tregojnë motivin absurd të rrahjes për vdekje të 42-vjeçarit grek: Na pa egër!

Publikuar më 27.06.2022
Policia në Greqi ka arrestuar dy persona, për ngjarjen e buj...

Policia në Greqi ka arrestuar dy persona, për ngjarjen e bujshme, ku pesë të dyshuar kanë masakruar një 42-vjeçar grek në një lokal në Athinë. Arrestimet janë kryer sot në mëngjes, ku në pranga ka rënë një grek dhe një i huaj 24-vjeçar. 42-vjeçari u dhunua për vdekje të dielën nga pesë persona, që sipas raportimeve ishin […]

Lexo më shumë

‘Në vjeshtë e dimër duhet të llogarisim mirë një valë të rëndë të Covid’/ Ngrihet alarmi, drejt rikthimit të maskave dhe vaksinave të reja

‘Në vjeshtë e dimër duhet të llogarisim mirë një valë të rëndë të Covid’/ Ngrihet alarmi, drejt rikthimit të maskave dhe vaksinave të reja

Publikuar më 27.06.2022
“Në vjeshtë dhe dimër duhet të llogarisim me një valë të rën...

“Në vjeshtë dhe dimër duhet të llogarisim me një valë të rëndë të virusit Corona”,deklaroi ministri federal i Shëndetësisë Karl Lauterbach pas një konference dyditore me ministrat e landeve. Drejtuesit e departamenteve do të takohen sërish në fillim të korrikut për të diskutuar masat specifike mbrojtëse në vjeshtë. Shumica në Gjermani mendon se në vjeshtë dhe […]

Lexo më shumë

Berisha: Gjuha politike e Ramës, e padenjë për një shtetar

Berisha: Gjuha politike e Ramës, e padenjë për një shtetar

Publikuar më 25.06.2022
Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon kryeministrin Rama se p...

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon kryeministrin Rama se përdor një gjuhë të padenjë për një shtetar. Duke iu referuar përplasjes me zyrtarët bullgarë, Berisha shkruan se “nuk është hera e parë që komunikimi, fjalori dhe etika e Edi Rama, brenda dhe jashtë Shqipërisë, eshte e padenje dhe ordinere”. Postimi i Berishës Gjuha politike e Rames e padenje […]

Lexo më shumë

Vota në parlament për heqjen e vetos ndaj Maqedonisë së Veriut, Rama: U shpëtua fytyra e Bullgarisë dhe e BE-së

Vota në parlament për heqjen e vetos ndaj Maqedonisë së Veriut, Rama: U shpëtua fytyra e Bullgarisë dhe e BE-së

Publikuar më 24.06.2022
Parlamenti bullgar i dha mandat Këshillit të Ministrave për ...

Parlamenti bullgar i dha mandat Këshillit të Ministrave për të miratuar propozimin e Presidencës Franceze për heqjen e vetos për negociatat për Republikën e Maqedonisë së Veriut. Për projektvendimin e paraqitur nga Hristo Ivanov, kryetar i PG “Bullgaria Demokratike” (DB), votuan 170 deputetë, 37 ishin “kundër” dhe 21 “abstenuan”. Kuvendi i Bullgarisë ka ndryshuar kështu një rezolutë […]

Lexo më shumë

Rama për Bullgarinë: Jeni një turp, do të ndërtojmë Evropën në vendin tonë

Rama për Bullgarinë: Jeni një turp, do të ndërtojmë Evropën në vendin tonë

Publikuar më 23.06.2022
Kryeministri Rama ka folur para Samitit të BE-së në Bruksel....

Kryeministri Rama ka folur para Samitit të BE-së në Bruksel. Teksa u ndal te çështja bullgare dhe e quajti një turp për Evropën, kryeministri tha se nuk shpreson që të zgjidhet asgjë. I pyetur nga gazetarët bullgarë, Rama nuk ngurroi t’ia thoshte në sy se janë “një turp.” “Ohh Bullgaria këtu. Jeni rrëmujë ju djema. Një […]

Lexo më shumë

Kaos në Moldavi me trafikun tranzit, mbi 100 kamionë të ngarkuar me grurë nga Ukraina

Kaos në Moldavi me trafikun tranzit, mbi 100 kamionë të ngarkuar me grurë nga Ukraina

Publikuar më 22.06.2022
Miliona tonë drithëra ndodhen të bllokuara në Ukrainë. BE kë...

Miliona tonë drithëra ndodhen të bllokuara në Ukrainë. BE kërkon që produktet agrare të kalojnë përmes rrugëve tokësore në BE përmes Republikës së Moldavisë. Por problemet logjistike janë shumë të mëdha. Pika e kalimit kufitar Leuseni-Albita në kufirin moldavo-rumun. Më shumë se 100 kamionë të ngarkuar, kryesisht nga Ukraina, Modlavia dhe Rumania, shumica të mbushur me […]

Lexo më shumë

Lejuan kalimin e mallrave kontrabandë në Qafë Thanë, 7 të arrestuar

Lejuan kalimin e mallrave kontrabandë në Qafë Thanë, 7 të arrestuar

Publikuar më 22.06.2022
Dy punonjës policie të Pikës Kufitare Qafë Thanë, 2 doganier...

Dy punonjës policie të Pikës Kufitare Qafë Thanë, 2 doganierë dhe 3 shtetas janë arrestuar në flagrancë për shpërdorim detyre, korrupsion dhe kontrabandë. H., B. H. dhe F. G., janë kapur në flagrancë ndërsa udhëtonin në hyrje të territorit të Republikës së Shqipërisë, duke transportuar mallra ushqimorë të futura kontrabandë nga Pika e Kalimit Kufitar […]

Lexo më shumë

Ministri i Financave paralajmëron qytetarët: Gjermaninë e presin vite të vështira

Ministri i Financave paralajmëron qytetarët: Gjermaninë e presin vite të vështira

Publikuar më 22.06.2022
Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gj...

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. “Ekziston rreziku i një krize shumë serioze ekonomike për shkak të rritjes së fortë të çmimeve të energjisë, për shkak të problemeve me zinxhirët e furnizimit, por edhe për […]

Lexo më shumë