E rëndë në Mesdhe, ndërrojnë jetë 16 emigrantë

Roja Bregdetare e Spanjës ka informuar se 16 emigrantë kanë ndërruar jetë, gjatë udhëtimit të tyre nga Maroku drejt shtetit spanjoll, me varka. Mes viktimave, fatkeqësisht dy janë fëmijë.

Nga Roja Bregdetare e Spanjës u tha se 53 burra janë shpëtuar nga operacionet policore të shtetit spanjoll, deri tani. Këta emigrantë u shpëtuan, pasi në udhën e tyre nga Algjeria në Spanjë, varkat e tyre iu morën ujë. Në kohën e udhëtimeve me varka dhe mjete të tjera nga vendet e varfëra për në shtete europiane, shumë incidente janë shënuar në Mesdhe.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet