E pabesueshme! 30-vjeçarja fsheh foshnjën në valixhe për të kaluar kufirin

Grekja 30-vjeçare tenton t’i shmanget kontrollit të pasaportës,duke ikur për në Maqedoni, fsheh foshnjen në valixhe. Për t’i shmangur dënimit me burg për grabitje grekja, është munduar që në vendkalimin kufitar Evzoni në anën greke të kufirit është munduar që t’i shmanget kontrollit të pasaportës dhe nga Maqedonia në Greqi ta nxjerrë foshnjen e saj dy muajshe te fshehur në valixhe, pas së cilës është arrestuar, publikon agjencia greke e lajmeve ANA-PMPA.

“Kur nëpunësit doganorë e zbatuan procedurën e parashikuar, të befasuar zbulian se në valixhe ka pasir nje foshnje. Kontrollo, gjithashtu zbuloi se për të është lëshuar aktgjykimi nga Gjykata e Selanikut, për dënim me burg për tre vite për grabitje. Nën këto kushte, policët e arrestuan, ndërsa foshnja iu dërgua familjarëve të saj. Me siguri gruaja kohëve të fundit ka qëndruar në IRJM, ku e solli në botë foshnjen e saj.” Shkruan agjencia greke e lajmeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet