×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

E kapën në befasi, ja si u ekzekutua i riu në mes të natës në Vlorë

Një ditë pas ekzekutimit të 26-vjeçarit që tronditi qytetin e Vlorës, kanë dalë në dritë detaje të reja. I riu u ekzekutua në mes të natës, ndërsa autorët janë kujdesur për të mos lënë gjurmë.

Sipas burimeve nga grupi hetimor në ekzekutim janë angazhuar më shumë se dy persona. Atentatorët kanë vepruar në këmbë, ndërsa mjeti i tyre qëndroi i parkuar në një rrugicë më poshtë nga ku do të mund të largoheshin më lehtësisht. Ata janë lajmëruar të vepronin kur viktima iu afrua banesës, duke e kapur në befasi raporton A2.

Lëvizja e viktimës dyshohet se është gjurmuar prej disa ditësh ndaj dhe policia lokale ka sekuestruar pamje të kamerave të sigurisë në disa ambiente që 26-vjeçari ka frekuentuar ditët e fundit. Ndërkohë që sipas uniformave blu, automjeti të cilin autorët përdorën për të ekzekutuar të riun u gjet i djegur në lagjen “10 Korriku”, fakt i cili nuk ndihmon hetuesit në zbardhjen e ngjarjes.

Po ashtu dëshmitë e familjarëve nuk arritën të orientojnë një pistë të re hetimi. Edhe miqtë e 26-vjeçarit kanë dëshmuar se nuk kishin dijeni për ndonjë konflikt të tij në Shqipëri. Hetimet aktualisht janë fokusuar në përfshirjen e të riut në aktivitet kriminal në Belgjikë.

Kujtojmë se Kristjan Breshanaj është arrestuar në vitin 2014 së bashkë me shokun e tij Nasho Alushi ndërsa drejtonin një mjet tip “Volkswagen” me targa AA 225 AN, brenda së cilët u gjet një sasi e konsiderueshme lënde narkotike kanabis sativa.

Të dy të rinjtë në atë kohë 20 dhe 22 vjeçarë u arrestuan në kushtet e flagrancë për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt”, pasi Breshanaj nuk dispononte as leje drejtimi.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U vetëflijuan për t’u ringjallur, nëna dhe vajza do të përcillen në banesën e fundit në Përmet

U vetëflijuan për t’u ringjallur, nëna dhe vajza do të përcillen në banesën e fundit në Përmet

Publikuar më 03.07.2020
Mbrëmjën e djeshme Zhaneta Josifi 56-vjeç dhe vajza e saj An...

Mbrëmjën e djeshme Zhaneta Josifi 56-vjeç dhe vajza e saj Anisa Josifi, 30-vjeç, dëshmitare të Jehovait u gjetën të pajeta në banesën e tyre në Kombinat. Ekspertët mjeko-ligjorë thanë se dy gratë kishin ndërruar jetë pasi kishin ditë që nuk ushqeheshin. Familjarët kanë njoftuar se ceremonia e varrimit të tyre do të bëhet ditën e […]

Lexo më shumë

E rëndë/ Mbytet një pushues tek Shkëmbi i Kavajës

E rëndë/ Mbytet një pushues tek Shkëmbi i Kavajës

Publikuar më 03.07.2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbasditen e kësaj të premteje...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbasditen e kësaj të premteje në Durrës. Rreth orës 19:12, në zonën e Shkëmbit të Kavajës, shtetasi kosovar J.B., 73 vjeç, dyshohet se është mbytur duke u larë në det, e për pasojë ka ndërruar jetë. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po vijon hetimet. Durrës/Informacion paraprak Më datë 03.07.2020, […]

Lexo më shumë

Vrasje, trafikim, rrëmbim, organizatë kriminale dhe konspiracion, OFL i dërgo formularin Endrit Dokles dhe 3 durrësakëve

Vrasje, trafikim, rrëmbim, organizatë kriminale dhe konspiracion, OFL i dërgo formularin Endrit Dokles dhe 3 durrësakëve

Publikuar më 03.07.2020
Operacioni Forca e Ligjit në kuadër të zbatimit të Ligjit Sp...

Operacioni Forca e Ligjit në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: Endrit Dokle, banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Krijim i organizatës kriminale”, […]

Lexo më shumë

“Kam humbur familjen”/ Dëshmia prekëse e vajzës për nënën dhe motrën

“Kam humbur familjen”/ Dëshmia prekëse e vajzës për nënën dhe motrën

Publikuar më 03.07.2020
Në tragjedinë e familjes në Kombinat, Blerta është vajza e v...

Në tragjedinë e familjes në Kombinat, Blerta është vajza e vogël dhe e vetmja e mbijetuar nga familja Josifi. Mësohet se familja kishte patur probleme që gjatë kohës kur jetonin në Përmet përpara ardhjes në Tiranë. Fillimisht kryefamiljari, babai i vajzave vrau veten rreth pesë vjet më parë duke u hedhur nga pallati. Sipas informacioneve […]

Lexo më shumë

Merr tjetër kthesë vrasja e vëllezërve Haxhia, shpallet në kërkim Talo Çela i “Grabitjes së Rinasit”

Merr tjetër kthesë vrasja e vëllezërve Haxhia, shpallet në kërkim Talo Çela i “Grabitjes së Rinasit”

Publikuar më 03.07.2020
Ka marrë një tjetër kthesë hetimi i vrasjes së vëllezërve Be...

Ka marrë një tjetër kthesë hetimi i vrasjes së vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia, të cilët u ekzekutuan më 27 prill, në vendin e quajtur “Tregu i automjeteve”. Mësohet se për ekzekutimin e dy të rinjve në Durrës është shpallur në kërkim Talo Çela, i cili dyshohet se është i përfshirë edhe në megagrabitjen e […]

Lexo më shumë

“Anisa nuk del se s’ka plotësuar ditët e Zotit”/ Dëshmitë rrëqethëse për familjen që u vetëflijimi në Kombinat (DETAJE)

“Anisa nuk del se s’ka plotësuar ditët e Zotit”/ Dëshmitë rrëqethëse për familjen që u vetëflijimi në Kombinat (DETAJE)

Publikuar më 03.07.2020
Pas ngjarjes horror ditën e djeshme në Kombinat, ku u gjetën...

Pas ngjarjes horror ditën e djeshme në Kombinat, ku u gjetën të vdekura në apartamentin e tyre nënë e bijë, ndërkohë që vajza tjetër ishte në gjendje të rëndë, dëshmi tronditëse janë zbardhur ditën e sotme nga fqinjë dhe të afërm. Kujtojmë se Zhaneta dhe Anisa Josifi u gjetën të pajeta në apartamentin e tyre […]

Lexo më shumë

Kreu 29 vjedhje në dy vite në Gjermani, dënohet me burg Gentjan Duraku

Kreu 29 vjedhje në dy vite në Gjermani, dënohet me burg Gentjan Duraku

Publikuar më 03.07.2020
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organ...

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shpallur fajtor Gentjan Durakun, i cili akuzohet se ka grabitur 29 banesa në Gjermani. Duraku u akuzua për veprën penale “Vjedhjes” të kryer gjatë dy viteve në Gjermani. Gjatë viteve 2015-2017 ai ka kryer 29 grabitje të kryer në kuadër të grupit të strukturuar kriminal. […]

Lexo më shumë

Tronditëse/ Zbardhet ekspertiza, 33-vjeçarja kishte 15 muaj e vdekur

Tronditëse/ Zbardhet ekspertiza, 33-vjeçarja kishte 15 muaj e vdekur

Publikuar më 03.07.2020
Detaje të tjera tronditëse kanë dalur nga ngjarja horror në ...

Detaje të tjera tronditëse kanë dalur nga ngjarja horror në Kombinat. Sipas zbardhjes së ekspertizës rezulton se 33 vjeçarja Anisa Josifi ka ndërruar jetë 15 muaj më parë. Ekipi i ekspertizës pas shqyrtimit të trupave të 33 vjeçares Anisa Josifi dhe nënës së saj Zhaneta, dolën në përfundimin që viktimat kishin ndërruar jetë prej mosushqyerjes. […]

Lexo më shumë