E frikshme në Paris, një person i armatosur merr peng 3 persona, plagos njërin prej tyre

Foto 1 nga 3 Pas Para

Një person i armatosur ka hyrë në mes të turmës në Paris dhe besohet se ka marrë peng 3 persona. Menjëherë është përhapur panik në zonë dhe policët kanë shkuar në vendngjarje. Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë policët që ndodhen në gatishmëri të plotë.

Paraprakisht dyshohet se agresori përdorte bombë dhe thikë. I armatosuri ishte një njeri i dhunshëm. Ai ka qëlluar një peng, duke e lënë të plagosur rëndë. Dy pengjet e tjera, ku përfshihet një vajzë dhe një grua shtatzënë janë në gjendje të mirë. E gjithë ndodhia ngjau në afërsi të stacionit “”Gare du Nord Eurostar”. Burime diplomatike kanë bërë më dije se burri kishte një ngut për të biseduar me ambasadën e Iranit dhe atë të Francës.

/D.Xh/

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet